Екологічний збір 2011

Аватар користувача
orif
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 389
З нами з: 13 квітня 2011, 09:38
Регіон: Луганская Область
Звідки: Луганск
Подякували: 1 раз

Повідомлення orif »

tatyana, лучше напишите письмо, в НК написано:
250.9. Якщо платник податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення
радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник податку повинен повідомити про це відповідний орган державної податкової служби за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об'єкта обчислення екологічного податку. В іншому разі платник податку зобов'язаний подавати податкові декларації відповідно до цієї статті Кодексу

Klava
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 80
З нами з: 26 липня 2011, 16:12
Регіон: Харьковская Область
Звідки: Харьков

Повідомлення Klava »

ЩОДО НЕОБХІДНОСТІ ПОДАННЯ ДЕЯКИХ ДОКУМЕНТІВ ДО ОРГАНУ ДПС

? У який строк суб’єкт господарювання, який був платником екологічного податку у минулому році, повинен подати до органу ДПС заяву про відсутність у наступному звітному році об’єкта обчислення екологічного податку?


Відповідно до п. 250.1 ст. 250 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755 (далі — ПКУ) базовий податковий (звітний) період для екологічного податку дорівнює календарному кварталу.

Платники податку, крім тих, які визначені п. 240.2 ст. 240 ПКУ, та податкові агенти складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до органів державної податкової служби та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, за винятком податкових агентів, визначених п.п. 241.2.2 п. 241.2 ст. 241 ПКУ, які сплачують податок до або в день подання митної декларації (п. 250.2 ст. 250 ПКУ).

Пунктом 250.9 ст. 250 ПКУ передбачено: якщо платник податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник податку повинен повідомити про це відповідний орган державної податкової служби за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку. В іншому разі платник податку зобов’язаний подавати податкові декларації відповідно до ст. 250 ПКУ.

Відповідно до п. 120.1 ст. 120 ПКУ неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), — тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, — тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Отже, суб’єкт господарювання, який є платником екологічного податку, але з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, повинен скласти заяву довільної форми про відсутність у нього у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку та повідомити про це відповідний орган державної податкової служби за місцем розташування джерел забруднення не пізніше граничного терміну подання податкової декларації за I квартал звітного року.

В іншому разі такий суб’єкт господарювання зобов’язаний подавати податкові декларації екологічного податку відповідно до ст. 250 ПКУ.[r]За матеріалами Єдиної бази податкових знань,
розміщеної на офіційному сайті ДПСУ
www.sts.gov.ua [/r]

Аватар користувача
mulberry
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 526
З нами з: 09 серпня 2012, 10:33
Регіон: Cortés
Звідки: Barrio San Antonio
Подякували: 2 рази

Повідомлення mulberry »

Шановні форумчани! Відізвіться, в кого на балансі є котли Вестен 24 кВт і їм подібні. Як ви справляєте екологічний податок? Ми до цього часу  в розрахунках подавали викиди тільки за вуглецю окис та  азоту оксид (як нас проконсультували в податковій). В № 12 за 25.03.2013 р. журналу "Баланс-бюджет" вичитала, що, виявляється, потрібно платити також за двоокис вуглецю та метан. Суми податку відповідно будуть значно більші.То як правильно? Податкова до звітів претнзій не мала, однак і на перевірці іще не була.

economist102
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 86
З нами з: 17 травня 2013, 12:47
Регіон: Черновицкая Область
Звідки: Черновцы

Повідомлення economist102 »

mulberry,  Я дізнався в бухгалтера, який займається податками, що потрібно платити за викиди двоокису вуглецю та метану. В нас це відбувається наступним чином: щороку екологічна інспекція проводить в нас заміри по кожному котлу на предмет викидів і дає своє заключення по розмірах цих викидів.Після цього техвідділ розраховує щомісячно викиди та подає розрахунки в бухгалтерію, де ми нараховуємо суму податку. Якщо буде потрібно, я більш детально дізнаюся про методику розрахунку.

Аватар користувача
mulberry
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 526
З нами з: 09 серпня 2012, 10:33
Регіон: Cortés
Звідки: Barrio San Antonio
Подякували: 2 рази

Повідомлення mulberry »

economist102, в нас такі заміри, звісно не проводились. Нараховуємо так, як нам підказували в податковій. Виявляється, що все це до лампочки. В податкову не йду, бо як там "замельдуюсь", то матимуть  за що штрафувати. Примірну методику розрахунку подано в Журналі із  середніми коефіцієнтами переводу кількості використаного палива( газу) у  об"єми викидів залежно від трубопроводу. Але ж річ не в цьому. Якщо немає висновків екології, то як же правильно, а головне- виходячи з чого, нараховувати цей податок. Чесно кажучи, я в тупіку. Може в когось є подібна ситуація.

Добавлено (27.05.2013, 15:15)
---------------------------------------------
economist102, а звідки в бухгалтерії чи в техвідділі беруть коефіцієнти переводу валових об"ємів спалюваного газу у викиди забруднюючих речовин? Я все-таки хочу розібратись, звідки що має братись і якими паперами затверджуватись. Бо якщо немає замірів та коефіцієнти взяті невідомо звідки то є підстава штрафувати за будь-що.

economist102
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 86
З нами з: 17 травня 2013, 12:47
Регіон: Черновицкая Область
Звідки: Черновцы

Повідомлення economist102 »

mulberry,  наводжу повну схаму розрахунку податку в нашій установі (до речі, податкова від нас в "шоці", бо жодна установа не змогла так грунтовно розрахувати обсяги викидів і зараз всі звертаються до нас за консультацією )
1) Щороку екологічна інспекція проводить заміри викидів і дає заключення по кожному з них у масі за годину робочого часу котла).
2) Оператори котелень подають розрахунки часу роботи кожного котла (ведуть журнал робочого часу)
3) Далі проста математика.
На рахунок методики розрахунку в журналі. Якщо вона зареєстрована в Мін'юсті, то користуєтесь нею вільно. Якщо ж цей приклад розрахунку адресувався для когось, хто подав запит до Податкової, то ви ним користуватесь НЕ МОЖЕТЕ.
Далі порада від нашого бухгалтера: Якщо ви не маєте можливості отримати висновки екоінспекції, пишіть офіційний запит до Податкової. На основі їхньої відповіді подаєте уточнюючі декларації (без жодних штрафів, тому що помилку виявили ви самі а не перевірка інспекції). Головне чітко прописати в запиті, що саме вам потрібно дізнатись для розрахунків податку.

Аватар користувача
mulberry
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 526
З нами з: 09 серпня 2012, 10:33
Регіон: Cortés
Звідки: Barrio San Antonio
Подякували: 2 рази

Повідомлення mulberry »

economist102, дуже дякую!

Ольга7479
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 10
З нами з: 29 жовтня 2012, 14:39
Регіон: Сумская Область
Звідки: Ахтырка

Повідомлення Ольга7479 »

Доброго дня! Питання таке: а якщо установа для опалення використовує буржуйки, опалення проводиться тільки дровами твердих порід. Яким чином розрахувати податок. Де взяти види забруднюючих речовин?

Відповісти

Повернутись до “Звітність до фіскальної служби”