Реорганізація шляхом приєднання

Пишіть сюди, якщо не знаєте, де створити тему
NatalijaOsychanska
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 25 травня 2024, 12:21
Регіон: Дніпропетровська область

Повідомлення NatalijaOsychanska »

Вітаємо! Звертаємось до Вас з приводу наступного питання. Наша державна установа, яка підпорядковується МОЗ України знаходиться в стадії реорганізації. Реорганізація провадиться шляхом приєднання до Національного університету, який, в свою чергу, теж підпорядковується МОЗ України.
Тобто наша установа приєднується до іншого університету, як структурний підрозділ, без статусу юридичної особи.
Відповідно до статті 36 Кодексу Законів про працю України: "У разі зміни роботодавця, а також у разі їх реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) дія трудового договору працівника продовжується. Припинення трудового договору з ініціативи роботодавця можливе лише у разі скорочення чисельності або штату працівників (пункт 1 частини першої статті 40 КЗпП України)."
Також 15 травня 2024 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо правонаступництва у трудових відносинах» де сказано, що при передачі суб’єкта господарювання трудові відносини працівників продовжуються із набувачем. Права і обов’язки за трудовими договорами між працівниками і відчужувачем, що існували, переходять до набувача. Тобто, працівники підприємства, яке приєднують, повинні бути переведені на інше підприємство на посади згідно штатного розпису, без винесення наказу про звільнення (припинення трудового договору). Бухгалтерія нашої установи наполягає на тому, що треба саме звільнити усіх працівників з виплатою розрахункових за невикористані щорічні відпустки, а потім прийняти, бо інакше неможливо перевести працівників з коду нашої установи (відчужувача) на код університету (набувача). Але для цього ж, ймовірно, треба буде, щоб усі працівники написали заяви на звільнення, а потім на прийняття. Та цілком очікувано, що не всі будуть згодні власноруч написати заяви на звільнення за власним бажанням.

Отже питання:
- Як правильно провести процедуру переведення в даному випадку?
- Яким чином, технічно університету (набувачу) виконати переведення працівників з коду нашої установи, яка приєднується, на код університету, щоб дані відображались в податковій службі та пенсійному фонді?
- Яка підстава зазначається в програмі M.E.Doc, як переведення, чи звільнення і прийняття?
- Яку підставу зазначити в наказі, тобто на яку статтю КЗпП України посилатися, якщо це буде переведення і яку, якщо це буде все ж таки звільнення і прийняття?
Не зрозуміло, як необхідно вчинити з тими працівниками, які на час приєднання перебувають на лікарняних, у щорічній відпустці або у відпустці по догляду за дитиною до трьох років. Також не зрозуміло, як перевести, або звільнити і прийняти працівників, які перебувають на військовій службі?

Щиро дякуємо.

Відповісти

Повернутись до “Різне”