Лікарняні за кошти роботодавця

Sachenok Katerynka
Новачок
Новачок
Повідомлень: 6
З нами з: 20 січня 2016, 09:27

Повідомлення Sachenok Katerynka »

Доброго дня! Згідно з старою постановою КМУ від 6.05.2001 р. N 439"Оплата  днів  тимчасової  непрацездатності застрахованій особі  провадиться за основним місцем роботи у формі матеріального забезпечення,  яке  повністю   або частково компенсує втрату заробітної  плати за робочі дні (години) згідно з графіком роботи,що припадають на дні тимчасової непрацездатності." Тобто оплачували за свій рахунок лише 1 день - останній день роботи. Підкажіть будь ласка, як, згідно нової Постанови № 440 від 26 червня 2015 р. правильно оплатити лікарняні працівнику, якщо він відкрив лікарняний в день звільнення? За кошт роботодавця так само 1 день оплачувати чи всі 5 днів?  В Постанові № 440 від 26 червня 2015 р. про графік роботи не згадується. 

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10323
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 27.04.2012 р. N 70/06/186-12

Щодо звільнення за власним бажанням

Звільнення працівника за власним бажанням відбувається на підставі статті 38 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП), згідно з якою працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.

Обмеження щодо звільнення працівника, який знаходиться на лікарняному, стосується тільки звільнення з ініціативи власника, що встановлено статтею 40 КЗпП, якою передбачено, що не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за п. 5 цієї статті).

Тобто чинним законодавством не заборонене звільнення працівника в період тимчасової непрацездатності за власним бажанням (ст. 38 КЗпП).

Звільнення працівника за власним бажанням, який захворів у період роботи, не позбавляє його права на оплату листка непрацездатності. Відповідно до абзацу другого частини першої статті 4 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" право на матеріальне забезпечення у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності виникає з настанням непрацездатності в період роботи, включаючи і день звільнення.

Відповідно до частини другої статті 35 цього Закону допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією (далі - МСЕК) інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності), незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності у порядку та розмірах, встановлених законодавством.

Оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві, здійснюється за рахунок коштів роботодавця у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Щодо обов'язку подавати до державної служби зайнятості списки фактично вивільнених працівників не пізніше 10 днів після звільнення, то відповідно до частини п'ятої статті 20 Закону України "Про зайнятість населення" це стосується лише звільнення в порядку вивільнення працівників за частиною першою статті 40 КЗпП.

 

Заступник директора 
Департаменту - начальник 
відділу правової експертизи
О. Туліна

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10323
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »


Sachenok Katerynka
Новачок
Новачок
Повідомлень: 6
З нами з: 20 січня 2016, 09:27

Повідомлення Sachenok Katerynka »

Дякую!  Але які дні оплачувати? Лише 1 - день звільнення,  чи всі 5 днів?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10323
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Sachenok Katerynka писав:
Дякую!  Але які дні оплачувати? Лише 1 - день звільнення,  чи всі 5 днів?
всі 5

Sachenok Katerynka
Новачок
Новачок
Повідомлень: 6
З нами з: 20 січня 2016, 09:27

Повідомлення Sachenok Katerynka »

всі 5
А якщо працівник працював за строковим труд.договором? Останній день роботи- тобто 1 день лікарняного повинна оплатити, а чому решту 4 дні оплачувати якщо він вже не застрахована особа?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10323
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Sachenok Katerynka писав:всі 5
А якщо працівник працював за строковим труд.договором? Останній день роботи- тобто 1 день лікарняного повинна оплатити, а чому решту 4 дні оплачувати якщо він вже не застрахована особа?
Листок непрацездатності оплачується до відновлення працездатності або встановлення інвалідності незалежно від факту звільнення

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10323
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ 

ЛИСТ 

від 27.08.2007 р. N 514/020/99-07
Щодо оплати листків непрацездатності після звільнення працівника 

(Витяг) 

<...> Звільнення працівника, який захворів у період роботи, у зв'язку із закінченням строку трудового договору не позбавляє його права на оплату листка непрацездатності. Відповідно до абзацу другого частини першої статті 4 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" (далі - Закон N 2240) право на матеріальне забезпечення у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності виникає з настанням непрацездатності в період роботи, включаючи і день звільнення. 

При цьому листок непрацездатності оплачується не по день звільнення, а в порядку, встановленому статтею 2 Закону України "Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування" (далі - Закон N 2213), тобто за весь період до відновлення працездатності або встановлення МСЕК інвалідності незалежно від звільнення застрахованої особи. 

Кількість листків непрацездатності, які підлягатимуть оплаті, має визначатися за принципом, що вони видані за страховими випадками, які настали у період роботи. 

Якщо у листку непрацездатності, виданому працівникові після дати його звільнення, написано "стати до роботи" (код-1), наступний листок непрацездатності оплаті не підлягає, оскільки це вже буде інший страховий випадок непрацездатності, який настав не в період роботи. 

Слід зазначити, що на один період (день) не може бути видано одночасно два листки непрацездатності, тому у вашому прикладі другий листок непрацездатності повинен бути й виданий з 18.08.2006 р. або перший листок непрацездатності необхідно закрити 17.08.2006 р. 

У вашому випадку оплаті підлягає тільки перший листок непрацездатності з 31.07.2006 р. по 18.08.2006 р., який виданий у період роботи, оскільки в його заключному висновку написано "стати до роботи". Другий листок непрацездатності, відкритий з 18.08.2006 р. (після закінчення строку трудового договору), є первинним і оплаті не підлягає. 

  

Заступник директора
департаменту політики державного
 соціального страхування 
 
 
О. Постоюк

Sachenok Katerynka
Новачок
Новачок
Повідомлень: 6
З нами з: 20 січня 2016, 09:27

Повідомлення Sachenok Katerynka »

Закон N 2240 і Закон N 2213 втратили чинність

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10323
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Суть письма это не меняет, так как статьи с такими же фразами есть и в новом законе
Стаття 19. Право громадян на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності

 

1. Право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності мають застраховані громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їх сімей, які проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.

Це право виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення), якщо інше не передбачено законом.

 

 Стаття 19. Право громадян на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності

(Закон,  ВР України, від 23.09.1999,  № 1105-XIV "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування")


2. Допомога по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, виплачується Фондом застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до відновлення працездатності або до встановлення медико-соціальною експертною комісією (далі - МСЕК) інвалідності (встановлення іншої групи, підтвердження раніше встановленої групи інвалідності) незалежно від звільнення застрахованої особи в період втрати працездатності, у порядку та розмірах, встановлених законодавством.

Відповісти

Повернутись до “Как создавать темы”