направлення коштів цільового фонду на поточні трансферти

Які КЕКВ застосовувать, зміни до КЕКВ та інше
Аватар користувача
Станкус Тетяна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 549
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харьковская область
Подякували: 9 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Станкус Тетяна »

Створення цільових фондів на місцевому рівні обумовлено ст.68 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.97 р. № 280/97-ВР, якою визначено, що органи місцевого самоврядування можуть утворювати цільові фонди, які є складовою спеціального фонду відповідного місцевого бюджету.
Порядок формування та використання цільових фондів визначається положенням про ці фонди, що затверджується відповідною місцевою радою.
Вважаємо, що в такому положенні доцільно визначити мету створення цільового фонду, джерела та порядок надходження коштів до фонду, порядок використання коштів фонду тощо.
Слід звернути увагу на те, що цільові фонди є бюджетними.
Відповідно до п.8 ст.13 Бюджетного кодексу України від 21.06.2001 р. № 2542-III створення позабюджетних фондів органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування та іншими бюджетними установами не допускається.
Місцеві ради самостійно вирішують на які цілі витрачати кошти цільових фондів.
У вашому випадку, якщо є нагальна потреба виділити кошти комунальному підприємству, то ви маєте право це зробити враховуючи наступне.
Відповідно до п.9 Порядку складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2002 р. № 228 одержувачем не може бути суб'єкт господарювання, громадська чи інша організація, яку визнано в установленому порядку банкрутом, стосовно якої порушено справу про банкрутство чи яка перебуває в стадії ліквідації, крім вугледобувних підприємств, щодо яких введено процедуру розпорядження майном.
Отже, кошти можна виділити якщо комунальне підприємство ще не визнано банкрутом, стосовно нього не порушено справу про банкрутство і якщо воно не перебуває в стадії ліквідації.
При виділенні коштів обов’язково необхідно внести зміни до положення про цільовий фонд, якщо такі витрати в ньому не були передбачені.

Відповісти

Повернутись до “Застосування КЕКВ”