Запчастини до авто вартістю 2800,00 по якому КЕКВ?

Які КЕКВ застосовувать, зміни до КЕКВ та інше
Відповісти
Софія Ткачук
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 25
З нами з: 04 березня 2014, 09:10
Подякували: 1 раз

Повідомлення Софія Ткачук »

Запчастини до автомобіля вартістю 2800,00 за одиницю, по якому КЕКВ повина оплачуватись?

Аватар користувача
Матвєєва Вікторія
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1247
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 139 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Матвєєва Вікторія »

Придбання запчастин до транспортних засобів здійснюється за КЕКВ Код 2210 "Предмети, матеріали, обладнання та інвентар" ( п.п.2.2.1 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвержденої наказом Мінфіну від 12.03.2012 р. № 333).
З цього питання раджу почитати консультацію фахівця Держфінінспекції "Списання запасних частин при ремонті автотранспорту" (див. "Бюджетна бухгалтерія", 2013, № 11)

Софія Ткачук
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 25
З нами з: 04 березня 2014, 09:10
Подякували: 1 раз

Повідомлення Софія Ткачук »

Казначейство не хоче реєструвати по КЕКВ 2210 тому, що сума більша за 2500,00 грн за одиницю

Аватар користувача
Матвєєва Вікторія
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1247
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 139 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Матвєєва Вікторія »

А Ви впевнені, що такі цінності є запчастиною? Якщо не секрет, що це за запчастина?

Аватар користувача
Матвєєва Вікторія
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1247
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 139 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Матвєєва Вікторія »

З цього питання подивіться також лист Держказначейства від 01.09.2011 г. № 17-08/180-1071 (див. "Бюджетна бухгалтерія", 2011, № 38).
Так ось, у цьому листі Казначейство чітко вказало, що запасні частини до машин і обладнання не можуть належати до основних засобів. Такі цінності обліковуються у складі запасів на субрахунку 238 «Запасні частини до транспортних засобів, машин і обладнання».
Також у Плані рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ визначено, що на цьому субрахунку обліковуються запасні частини, призначені для ремонту та зміни спрацьованих частин машин (медичних, електронно-обчислювальних та ін.), обладнання, тракторів, комбайнів, транспортних засобів (мотори, автомобільні шини, включаючи покришки, камери й обідні стрічки тощо), незалежно від їх вартості.

Софія Ткачук
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 25
З нами з: 04 березня 2014, 09:10
Подякували: 1 раз

Повідомлення Софія Ткачук »

Це є насос ГПК

Аватар користувача
Матвєєва Вікторія
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1247
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 139 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Матвєєва Вікторія »

У вашому випадку придбання такої дорогої запасної частини для транспортного засобу, як насос ГПК, є поточною потребою установи для підтримання такого засобу в робочому стані. Суть такої операції полягає в заміні спрацьованої запасної частини транспортного засобу на таку саму, але нову для підтримання засобу в робочому стані. Тому видатки на придбання такої запчастини здійснюють за КЕКВ 2210.
Дуже схожа ситуація з придбанням рентгентрубки для рентгенапарату. Вартість цієї запчастини теж перевищує 2500 грн. , але видатки на її придбання здійснюються за КЕКВ 2210. З цього питання ражду почитати консультацію фахівця Держказначейства у газеті “Бюджетна бухгалтерія”, 2009, № 12, с. 31, та консультацію фахівця нашої редакції у газеті “Бюджетна бухгалтерія”, 2010, № 9, с. 11.
До речі, саме відносно придбання цієї запчастини наша редакцію надсилал запит до Держказначества. Відповідаючи на це питання Держказначейство підтвердило, що це дійсно запчастина (див. лист від 19.06.2009 р. № 15-04/1643-10013, “Бюджетна бухгалтерія”, 2009, № 30).
Тож у вашій ситуації, вартість насосу ГПК — не є вирішальним моментом. Головне те, що така матеріальна цінність не може належати до основних засобів (оскыльки не відповідає встановленим критеріям). Отже, її необхідно обліковувати у складі запасів.

Littlegirlua
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 57
З нами з: 08 вересня 2015, 16:09
Регіон: Винницкая область

Повідомлення Littlegirlua »

Доброго дня! якщо ми придбали запчастини до авто,то необхідно спочатку скласти акт про непридатність старих деталей? і що робити з придбаними запчастинами, після встановлення їх потрібно списати чи чк це правильно відобразити в обліку? Дякую!!!

Аватар користувача
Крот Юлія
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 991
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харків
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 150 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Крот Юлія »

Littlegirlua писав:Доброго дня! якщо ми придбали запчастини до авто,то необхідно спочатку скласти акт про непридатність старих деталей? і що робити з придбаними  запчастинами, після встановлення їх потрібно списати чи чк це правильно відобразити в обліку? Дякую!!!
Складати акт несправності старих деталей не потрібно. За звичай, перед проведенням ремонту оформляють відомість дефектів (довільної форми), де указують суть та причини несправності автомобіля.
Що стосується нових придбаних запчастин, то їх списують на ремонт автомобіля на підставі Акта списання за типовою формою № З-2.
Проводки у разі ремонту автомобіля власними силами установи (штатним механіком, водієм) будуть приблизно такими:
1) Оприбутковано запасні частини, придбані для ремонту автомобіля (у т.ч. ПДВ) Дт 238 Кт 675;
2) Проведено розрахунки з постачальником запчастини Дт 675 Кт 321;
3) Списано запасні частини згідно з актом списання на ремонт автомобіля Дт 801 (802) Кт 238.

123456789_ubr
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 09 січня 2013, 18:04
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення 123456789_ubr »

3110

Аватар користувача
Крот Юлія
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 991
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харків
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 150 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Крот Юлія »

Людмилка писав:Добрий день, підкажіть будь ласка, потрібно замінити радіатор у автобусі, вартість радіатора 9000 грн. за яким КЕКВ необхідно оприбуткувати?
Доброго дня!
Придбання запасних частин для ремонту транспортних засобів, незалежно від їх вартості, слід проводити за КЕКВ 2210 "Предмети, матеріали, обладнання та інвентар".

Відповісти

Повернутись до “Застосування КЕКВ”