Скорочення державних службовців

Відповісти
Антоніна кадри
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 37
З нами з: 26 липня 2018, 09:36
Регіон: Черкасская область
Дякував (ла): 22 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення Антоніна кадри »

Чи можна попередити державних службовців про можливе скорочення не маючи ще розпорядження вищестоящого органу про це. Як офіційно це оформити.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

попередження має бути конкретним, з посиланням на відповідний наказ/розпорядження з якого випливають абсолютно конкретні зміни, які зачіпають права працівників.

Антоніна кадри
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 37
З нами з: 26 липня 2018, 09:36
Регіон: Черкасская область
Дякував (ла): 22 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення Антоніна кадри »

Підскажіть будь-ласка яка процедура скорочення державних службовців відповідно до нового закону про державну службу. За який час попереджувати працівників про скорочення за 30 чи 60 днів? Чи керуватися КЗпП щодо вивільнення?

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Антоніна кадри писав: попереджувати працівників про скорочення за 0 днів (в останній робочий день). Чи керуватися КЗпП щодо вивільнення? - Дія норм законодавства про працю поширюється на державних службовців у частині відносин, не врегульованих цим Законом. А тут все врегульовано. Здається мені, що саме так було задумано.

Антоніна кадри
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 37
З нами з: 26 липня 2018, 09:36
Регіон: Черкасская область
Дякував (ла): 22 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення Антоніна кадри »

Козиренко Віталій писав: попереджувати працівників про скорочення за 0 днів (в останній робочий день). Чи керуватися КЗпП щодо вивільнення? - Дія норм законодавства про працю поширюється на державних службовців у частині відносин, не врегульованих цим Законом. А тут все врегульовано. Здається мені, що саме так було задумано.
Дякую. Я також так вважаю, але багато хто зсилається на ч.3 ст. 5 ЗУ "Про державну службу". Залишилось чекати хто ж перший скоротить без попередження зсилаючись на п1 ч. 1 ст. 87.

Антоніна кадри
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 37
З нами з: 26 липня 2018, 09:36
Регіон: Черкасская область
Дякував (ла): 22 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення Антоніна кадри »

Козиренко Віталій писав: попереджувати працівників про скорочення за 0 днів (в останній робочий день). Чи керуватися КЗпП щодо вивільнення? - Дія норм законодавства про працю поширюється на державних службовців у частині відносин, не врегульованих цим Законом. А тут все врегульовано. Здається мені, що саме так було задумано.
Ми помилялися. У всіх статтях та роз'ясненнях пишуть що процедура скорочення буде відбуватися згідно КЗпП.(попереджувати за 2 міс., пропонувати наявну вакансію, визначення переважного права залишитися на роботі, погодження профспілки і т.д....)

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Антоніна кадри писав:
Козиренко Віталій писав: попереджувати працівників про скорочення за 0 днів (в останній робочий день). Чи керуватися КЗпП щодо вивільнення? - Дія норм законодавства про працю поширюється на державних службовців у частині відносин, не врегульованих цим Законом. А тут все врегульовано. Здається мені, що саме так було задумано.
Ми помилялися. У всіх статтях та роз'ясненнях пишуть що процедура скорочення буде відбуватися згідно КЗпП.(попереджувати за 2 міс., пропонувати наявну вакансію, визначення переважного права залишитися на роботі, погодження профспілки і т.д....)
наявність роз’яснень не встановлює факту саме нашої помилки.

Денчик А.
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 10
З нами з: 13 грудня 2017, 21:19
Регіон: Полтавская область
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Денчик А. »

Доброго дня.Допоможіть розібратися з таким питанням,у зв'язку з реорганізацією державного органу йде скорочення штатів.Чи можна перевести на рівнозначну чи вищу посаду що потребує відповідної освіти (фінансист,психолог) державного службовця,що не має такої освіти.І ще питання,якщо у державного службовця немає вищої освіти,а в відділі у зв'язку з реорганізацією вводяться вищі посади,чи маю я право допустити таких осіб до проходження конкурсу?

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Денчик А. писав:Доброго дня.Допоможіть розібратися з таким питанням,у зв'язку з реорганізацією державного органу йде скорочення штатів.Чи можна перевести на рівнозначну чи вищу посаду що потребує відповідної освіти (фінансист,психолог) державного службовця,що не має такої освіти.І ще питання,якщо у державного службовця немає вищої освіти,а в відділі у зв'язку з реорганізацією вводяться вищі посади,чи маю я право допустити таких осіб до проходження конкурсу?
переведення на іншу посаду, як і допущення до конкурсу на посаду дс, можливе лише за умови відповідності встановлених на цю посаду кваліфікаційним вимогам.

Відповісти

Повернутись до “Державна служба”