Нарахування відпустки

Відповісти
annuska
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 24 жовтня 2013, 11:36
Регіон: Луганская Область
Звідки: Луганск

Повідомлення annuska »

31.01.2013 була реорганізація підприємства працівники Відділу 01.02.2013 були переведені до іншого Відділу згідно п.5 ст.36 КЗпП Укр. у трудових книжках написано "звільнений в порядку переведення до Відділу....згідно п.5 ст.36 КЗпП Укр." працівники компенсацію за невикористані дні відпустки не отримували. Підскажіть будьласка, який розрахунковий період береться для нарахування відпустки у 2013 році.

Аватар користувача
mulberry
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 526
З нами з: 09 серпня 2012, 10:33
Регіон: Cortés
Звідки: Barrio San Antonio
Подякували: 2 рази

Повідомлення mulberry »

annuska, тут вже були подібні питання, зокрема і я задавала іх на форумі, пошукайте . В нормативці цього ніде не прописано, оскільки при переведенні працівник повинен або отримати компенсацію, або суми нарахованої йому компенсації ( за його заявою) повинні бути перераховані на рахунок новоствореної установи. Оскільки ні першого, ні другого не відбувалось, то все інше  обчислюєте на свій страх і ризик ( за останні 12 місяців наприклад).

Добавлено (12.11.2013, 09:37)
---------------------------------------------
з обчисленням лікарняних були чіткі вказівки : обчислювати тільки з доходів на новоствореному підприємстві, а відносно відпусток я про такі роз"яснення не знаю.

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2219
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Виплата працівникові компенсації під час переведення на іншу посаду

 
Чи виплачується грошова компенсація при переведенні працівника на іншу посаду?


Якщо нема факту звільнення працівника, грошова компенсація за невикористані відпустки при його переведенні на іншу посаду не виплачується. Тоді працівникові надається щорічна відпустка тривалістю пропорційно відпрацьованому часу на кожній посаді.


Інакше вирішується питання виплати грошової компенсації за невикористані відпустки у разі переведення працівника на інше підприємство.

 


Згідно з частиною третьою статті 24 Закону № 504 у разі переведення працівника на роботу на інше підприємство грошова компенсація за невикористані ним дні щорічних відпусток за його бажанням перераховується на рахунок підприємства, на яке перейшов працівник.


Статтею 9 Закону № 504 визначено, що якщо працівник, переведений на роботу на інше підприємство, повністю або частково не використав щорічні основну та додаткові відпустки і не одержав за них грошову компенсацію, то до стажу роботи, що дає право на щорічні основну та додаткові відпустки, зараховується час, за який він не використав ці відпустки за попереднім місцем роботи.

 


Зазначене узгоджується також із вимогами статті 11 Конвенції МОП № 132 про оплачувані відпустки (переглянутої у 1970 році), згідно з якою особі, що працює за наймом, надається після припинення роботи оплачувана відпустка, пропорціональна тривалості періоду її роботи, за який вона ще не отримала відпустку, або замість цього їй виплачується компенсація чи надається еквівалентне право на майбутню відпустку.


При переведенні працівника з одного місця роботи на інше існують певні ризики і, зокрема, буває, що з попереднього місця роботи не перераховано грошові кошти за невикористані працівником щорічні відпустки.


Пунктом 5 статті 36 КЗпП України передбачено можливість переведення працівника, за його згодою, на інше підприємство або перехід на виборну посаду. Для цього, крім заяви працівника, власник підприємства, куди переводиться працівник, повинен подати клопотання про доцільність чи потребу такого переведення. Тобто виникають взаємовідносини між роботодавцями, які тягнуть за собою також певні зобов'язання, зокрема і фінансові.


Враховуючи те, що право працівника на зарахування стажу роботи на попередньому місці роботи до стажу роботи, який дає право на щорічні відпустки, залежить лише від факту одержання чи неодержання ним грошової компенсації за невикористані щорічні відпустки і не залежить від фінансових взаєморозрахунків між підприємствами, то у разі відмови від одержання грошової компенсації за невикористані щорічні відпустки на попередньому місці роботи та відповідної заяви про перерахунок цієї компенсації на рахунок підприємства, на яке перейшов працівник, до стажу роботи, що дає право на щорічні основну та додаткові відпустки, повинен зараховуватися час, за який він не використав ці відпустки за попереднім місцем роботи.


Тобто незалежно від того, чи перераховано з попереднього місця роботи грошові кошти за невикористані щорічні відпустки, чи ні, переведеному працівникові мають надати й оплатити невикористані на попередньому місці роботи дні щорічної відпустки.

 


 Виплата працівникові компенсації під час переведення на іншу посаду

 
(Статті,  Журнал "Довідник кадровика", від 03.06.2013,  "Компенсація за відпустку: при звільненні, переведенні на іншу посаду чи підприємство")

Laguna1978
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 45
З нами з: 03 жовтня 2012, 21:31
Регіон: Ивано-Франковская Область
Звідки: Ивано-Франковск

Повідомлення Laguna1978 »

питання. скільки днів відпустки можна використати протягом року. нпр. працівник має 100 днів відпустки. може він протягом року використати всі ці дні, чи тільки 56?

Animone
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 30 червня 2012, 22:03
Регіон: Cortés
Звідки: Tegucigalpita
Подякували: 5 разів

Повідомлення Animone »

Laguna1978 писав:може він протягом року використати всі ці дні

Согласно ст.9 Закона об отпусках,

Конкретний період надання щорічних відпусток у межах, установлених графіком, узгоджується між працівником і власником або уповноваженим ним органом, який зобов'язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну.

Відповісти

Повернутись до “Державна служба”