Поновлення держслужбовців, звільнених при мобілізації

Відповісти
Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Як ви пам'ятаєте, у перші дні після набрання чинності Закону про часткову мобілізацію, серед роботодавців не було єдиної позиції щодо того, яким чином оформлювати фактичне призупинення трудових відносин з працівниками, яких було призвано на військову службу. Де-хто таких працівників звільняв, де-хто ні.

15.08.14 р. Нацдержслужба на своєму веб-сайті опублікувала роз'яснення (http://nads.gov.ua/control/uk/publishex ... _id=247081) "Щодо прийняття (повернення) на державну службу громадян після звільнення з військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період".

Серед іншого у листі сказано: "...стосовно поновлення роботодавцем на роботі (посаді) у зв’язку із набранням чинності Законом України від 20 травня 2014 року № 1275-VII державних службовців, які у період
з 18 березня 2014 року по 07 червня 2014 року
були звільнені з посад на підставі пункту 3 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України, у зв’язку з призовом працівника на військову службу. Таке поновлення, на нашу думку, здійснюється шляхом скасування наказу про звільнення та внесенням відповідного запису до трудової книжки державного службовця, з метою реалізації встановлених законом гарантій для громадян залучених на час виконання державних обов’язків".

Аналогічної думки достримуються Мінсоцполітики та Держпраці.

Нацдержслужба також нагадала, що у наказі про скасування наказу про звільнення працівника роботодавець зазначає про припинення працівником виконання посадових обов’язків у зв’язку з призовом на військову службу по мобілізації терміном на один рік з дня залишення роботи та виплату компенсації.

Як будуть компенсовані несправедливо звільненим кошти, поки що не визначено. але відповідні документи вже розробляються. так що слідкуйте за новинами

Відповісти

Повернутись до “Державна служба”