Про призначення пенсії державному службовцю

Відповісти
Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Пенсійний фонд України відповідає

Запитання:
Працюю на посаді державного службовця. Страховий стаж становить 35 років, в тому числі 15 років стажу державної служби. У вересні 2014 року мені виповниться 55 років. Чи матиму я право на пенсію відповідно до Закону України "Про державну службу" після досягнення цього віку, у разі звільнення з посади?

Відповідь:
Відповідно до статті 37 Закону України “Про державну службу”, на одержання пенсії державних службовців мають право жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, за наявності 30 років страхового стажу, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Згідно зі статтею 26 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, жінки, які народилися у вересні 1959 року, набувають право на призначення пенсії після досягнення ними 58-річного віку.

Таким чином, Ви набудете право на призначення пенсії за нормами статті 37 Закону України "Про державну службу" після досягнення віку 58 років, за умови, якщо на момент досягнення зазначеного віку будете працювати на посаді державного службовця.

(За матеріалами офіційного сайта Пенсійного фонду України http://www.pfu.gov.ua)

Відповісти

Повернутись до “Державна служба”