працівник відмовляється надати згоду на обробку перс. даних

Делимся опытом, спрашиваем!!
Відповісти
Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Добрий день, друзі!
Протягом останнього тиждня одержали одразу кілька запитань, пов"язаних з тим, що працівники, які приймаються на роботу, відмовляються підписувати стандартний бланк згоди на обробку персональних даних.
Насправді нова редакція Закону "Про захист персональних даних" (далі - Закон № 2297) дозволяє роботодавцю (його уповноваженій особі) обробляти персональні дані суб"єкта і без його згоди. Персональні дані при цьому мають використовуватись виключно для забезпечення трудових прав працівника, гарантій соціального захисту, сплати податків та для інших цілей, які відповідно до чинного законодавства випливають з трудових відносин, та забезпечення яких покладається на роботодавця. Продивіться ст. 11 Закону № 2297, там усе чітко прописано.
Більш того, відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 7 Закону № 2297 у окремих випадках, коли інформація необхідна для здійснення прав та виконання обов'язків володільця у сфері трудових правовідносин дозволяється обробка персональних даних про расове або етнічне походження, політичні, релігійні або світоглядні переконання, членство в політичних партіях та професійних спілках, засудження до кримінального покарання, а також даних, що стосуються здоров'я, статевого життя, біометричних або генетичних даних. але з цією інформацією треба бути обережним, вкрай серйозно відноситись до режиму її зберігання, і використовувати виключно з метою забезпечення прав та законних інтересів суб"єкта персональних даних.
Увага! Редакція Закону № 2297 з 1 січня цього року сильно змінилася, а отже перевіряйте, чи не користуєтесь ви застарілим текстом.

Відповісти

Повернутись до “Робота з інформацією у бюджетних установах”