Припинення повноважень голови та заступника ради

Відповісти
pro100nata
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 20 січня 2015, 21:59

Повідомлення pro100nata »

На первой сессии выбрали новым председателем бывшего зам. председателя (в VI созыве). Интересует вопрос: полномочия зама прекратились в день сессии и полномочия вновь избранного председателя начались в этот же день? Как оплачивается этот день (как заму или уже председателю)? Нужно ли проводить полный расчет и начинать все с начала (периоды отпусков, индексация и т.д.)? Уведомлять ли налоговую о принятии работника? как в отчете ЕСВ показывать "уволен", а потом "принят"? Может у кого-то была подобная ситуация. Буду благодарна за разъяснения!

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2476
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 425 разів

Повідомлення yaoleg »

Між цими посадами не переводять - відповідно потрібно звільнити, а на наступний день призначати або приступати до виконання обов’язків. Але на мій погляд краще напередодні звільнитися за власним бажання, а наступний день депутати оберуть його як голову ради.

Sobaka Gennadiy
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 03 грудня 2015, 10:13

Повідомлення Sobaka Gennadiy »

Ага , звільнитись наперед тобто він купив депутатів, впевнено звільняється і йде на вибори... Добре вибори пройшли й зама вибрали головою. Питання  як розрахувати зама, а саме: він пише заяву на звільнення- все як би добре, але хто має завізувати заяву - попереднього голови звільнили, нового  ще нема ???? (в нас подібна ситуація, працівника апарату обрали заступником голови- голови ще нового немає - не звільнений з попередньої посади плюс спецперевірка - права підпису небуде довго)

Новопсков райрада
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 32
З нами з: 24 березня 2015, 09:41
Регіон: Луганская область

Повідомлення Новопсков райрада »

На першій сесії першим питанням прийняли до відома інформацію районної виборчої комісії про результати виборів до райради, потім обрали тимчасову президію і другим питанням  прийняли рішення про звільнення голови та заступника ради 6 скликання (це рішення підписав головуючий тимчасової президії), третім питанням почали розглядати вибори голови ради нового скликання. Думаю можливо і у Вашому випадку так потрібно робити. Доречі ніякої заяви на звільнення писати заму не потрібно, у нього по закону припиняються повноваження (ч.2 ст.56 Закону)

Sobaka Gennadiy
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 03 грудня 2015, 10:13

Повідомлення Sobaka Gennadiy »

Так, стосовно зама (звільнення) все вірно , але в нашому випадку  питання стосується звільнення працівника апарату райради, обраного заступником ради (як правильно здійснити його звільнення (переведення?)

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2476
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 425 разів

Повідомлення yaoleg »

Заступник ради обирається депутатами, але ніяк не переводиться!

Sobaka Gennadiy
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 03 грудня 2015, 10:13

Повідомлення Sobaka Gennadiy »

?? и шо єто біло?? Шановний yaoleg
ви не уважно прочитали запитання (що не дивно в такий ранній час) але дякую, ви надали відповідь моїй колезі Олі, яка створила нову тему на нашу проблему (голова районної ради новопризначений ще не звільнений з попередньої роботи і не пройшов спецперевірки, а працівник апарату районної ради обраний заступником голови районної ради і питання як його звільнити. Дописувач yaoleg

рекомендує звільнити працівника апарату за підписом голови минулого скликання (день виборів). Це ж за умови що він "бивший" погодиться..
Востаннє редагувалось 04 грудня 2015, 08:33 користувачем Sobaka Gennadiy, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2476
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 425 разів

Повідомлення yaoleg »

А те, що на виборні посади не переводять, лише обирають! І взагалі було б цікаво подивитися формулювання депутатів викладене у рішенні сесії!? А то, переливаємо із пустого в порожнє.

P.S. Коли закінчились повноваження попереднього голови і коли обрали нового голову та заступника?

Sobaka Gennadiy
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 03 грудня 2015, 10:13

Повідомлення Sobaka Gennadiy »

Рішенням сесії в один день. тобто обрали, автоматично припиняються повноваження попереднього

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2476
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 425 разів

Повідомлення yaoleg »

Виходить попередній голова в цей день може звільнити Вашого працівника, адже в нього цей день є робочий хоч і останній. Наприклад працівник міг би написати заяву про звільнення за угодою сторін.

Або ж:
Доцільно видавати розпорядження голови районної ради щодо вступу (набуття повноважень) на посаду заступника голови районної ради.
Необхідність видачі такого розпорядження обумовлюється тим фактом, що особа, яка обрана радою на посаду, може на момент обрання перебувати у трудових правовідносинах з іншими підприємствами, установами і організаціями, або, відповідно, здійснювати підприємницьку діяльність. Таким чином, за умови негайного вступу особи на посаду (набуття повноважень за посадою) з моменту прийняття відповідного рішення радою, такою особою буде порушено обмеження, встановлені в статті 7 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Видання розпорядження про вступ на посаду обумовлено, в тому числі, необхідністю проведення спеціальної перевірки.
Крім того, видача такого розпорядження встановлює інші юридичні факти, пов’язані з проходженням служби в органах місцевого самоврядування, як то нарахування особі заробітної плати, встановлення надбавки за вислугу років тощо.
З огляду на викладене, вважаємо неприпустимим можливі факти вступу на посаду голови районної ради та його заступника особами, які не пройшли спеціальну перевірку, тобто голова районної ради не може видати розпорядження про те, що він приступає до виконання обов’язків голови районної ради до моменту проходження спеціальної перевірки, так само, як і не може бути видано відповідне розпорядження стосовно заступника голови районної ради.
Таким чином, голова районної ради та його заступник можуть приступити до виконання обов’язків за посадою виключно після того, як пройдуть процедуру спеціальної перевірки. Дата видання такого розпорядження, яка не може бути більш ранньою за дату, якою підписано довідку про результати спеціальної перевірки, і буде датою, з якої фактично та юридично особа набуває повноваження за посадою та починаються трудові правовідносини з органом місцевого самоврядування, тобто датою, з якої починається нарахування заробітної плати та у осіб настає право підпису розпорядчих та інших документів.
Варто також зазначити, що положення частини 3 статті 5 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», статті 11 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», Порядку не в повній мірі узгоджені із положеннями статті 11 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».
Так, зокрема, відповідно до статті 11 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» особи, які вперше були обрані на посади сільських, селищних, міських голів, голів рад, складають Присягу посадової особи місцевого самоврядування (далі – Присяга) на сесії відповідної ради, текст якої визначено в частині першій цієї статті. Посадова особа місцевого самоврядування, яка вперше приймається на службу в органи місцевого самоврядування, вважається такою, що вступила на посаду, з моменту складення Присяги.
Враховуючи викладене, управління рекомендує в рішенні про обрання осіб на посади голови районної ради та заступника голови районної ради зазначати, що Присягу особа прийме на послідуючій сесії відповідної ради після проходження процедури спеціальної перевірки.
Іншим можливим шляхом (проте, управління рекомендує використовувати вище зазначений шлях) може бути складання Присяги в день обрання особи на посаду, проте, в рішенні зазначати, що повноваження за посадою починаються після проходження спеціальної перевірки, а датою складання Присяги вважати дату, з якої особа фактично вступить на посаду (особа, яка обрана на посаду голови районної ради, скріплює своїм підписом Присягу датою, коли вона видає розпорядження про те, що приступає до виконання обов’язків за посадою), тобто знову ж таки, після проведення процедури спеціальної перевірки.
Сам же порядок проходження спеціальної перевірки чітко врегульовано Порядком проведення спеціальної перевірки відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженим Указом Президента України від 25.01.2012 №33/2012.

Sobaka Gennadiy
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 03 грудня 2015, 10:13

Повідомлення Sobaka Gennadiy »

Кодекс про працю так каже а головдержсужба та деякі чини кажуть ні - повноваження складено. Законодавча прірва і хаос. Але наші пошуки показують, що саие так як ви підказуєте і роблять. Був ще варіант запису в рішенні сесії- пункт...3 призначити такогото заступником а пункт 4 звільнити з посади такоїто райради.

Sotnykivka
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 21
З нами з: 29 листопада 2015, 17:24
Регіон: Киевская область
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 5 разів

Повідомлення Sotnykivka »

Добрий день. Може хтось підкаже. Сільський голова хоче звільнитись за власним бажанням, а депутати проти. Які його дії далі.

KRuslan
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 25
З нами з: 20 січня 2016, 15:39
Регіон: Житомирская область
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення KRuslan »

Старі районні ради після 25 жовтня припиняють свою роботу, ліквідується район весь апарат районної ради, (керуючий справами, головний бухгалтер, спеціалісти) звільняється чи мають право на отримання виплат в розмірі 6-місячного середнього заробітку, згідно п. 5 ч. 1 ст. 41 КЗпП (припинення повноважень посадових осіб ).

Відповісти

Повернутись до “Місцеве самоврядування”