оренда комунального майна

Leena
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 37
З нами з: 03 серпня 2017, 08:43
Регіон: Харьковская область
Дякував (ла): 11 разів

Повідомлення Leena »

Підкажіть!! Як правильно  розподілити між орендарями площі загального користування в адмінбудинку, щоб вони  самі сплачували за комунальні послуги ? Чи законно Орендодавцю здавати в оренду площі тільки кабінетів без місць загального користування?

HATALEE
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 19 лютого 2018, 16:22
Регіон: Запорожская область

Повідомлення HATALEE »

щодо законності, наскільки я знаю - чинне законодавство цю норму не регулює.проте, якщо вся будівля у вас зайната виключно орендою-я вважаю що необхідно загальну площу, яка не входить в договори оренди, просто розділити між орендарями за кількістю договорів, або якщо різниця велика між ними в площі приміщень - в процентному співвідношенні.проте як це зробити (додати площу) у вже існуючі договори - це питання.оскільки необхідно робити оголошення про передачу в оренду...можливо просто включити цю площу в договори та вказати, що це за частину місць загального користування площею такою - то (використавши вартість 1 кв.м) Звичайно, на мою думку, більш логічно це робити під час укладання договорів оренди.або просто включити оплату за місця загального користування (за комунальні послуги) в їх (орендарів) угоди про комунальні послуги.
проте, повторююсь,це тількі моя думка.в законодавстві це не врегульовано.


[font="Noto Sans", sans-serif]Підкажіть будь ласка ,при розрахунку орендної плати за 2018 рік індекс інфляції береться  з наростающим чи обнулиться і буде братися лише з січня 2018.[/font]

[font="Noto Sans", sans-serif]конечно по нарастающей.арендную плату за декабрь 2017 вы умножаете на индекс инфляции января 2018[/font]

Svetlozarnaya
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 19
З нами з: 15 жовтня 2015, 10:33
Регіон: Харьковская область

Повідомлення Svetlozarnaya »

Доброго дня! Допоможіть будь ласка в вирішенні питання розподілу орендної плати між бюджетною установою та місцевим бюджетом. Виникла спірна ситуація при складанні регуляторного акту - Методики розрахунку орендної плати за майно, що знаходиться у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міста району. Моя думка стосовно розподілу ор.плати 50/50, оскільки абз. 10 п. 17 Методики № 786 передбачено орендна плата спрямовується до державного бюджету в розмірі, встановленому Бюджетним кодексом України , але на відміну від держбюджету, відсоткового розміру розподілу для місцевих бюджетів не встановлено (ст. 69 БКУ ), однак районна рада, як орган самоврядування має право рішенням ради визначити відсотковий розмір 50/50 для бюджетних установ.
На думку юриста, відсотковий розподіл для бюджетних установ повинен становити 70% районному, 30% - власні надходження установи згідно п. 17 Методики № 786 .
Як бути в вирішенні цього питання ?

АнфисаБюджет
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 32
З нами з: 26 вересня 2017, 12:33
Регіон: Луганская область

Повідомлення АнфисаБюджет »

Доброго дня! Комунальна установа  на протязі року уклала договір на здачу в оренду нежитлового приміщення  1 м.кв. під  кавовий автомат. У зв"зку з тим, що у кошторисі установи не передбачено надходжень від плати за послуги, А САМЕ  В ЧАСТИНІ ПЛАТИ ЗА ОРЕНДУ МАЙНА, який тепер порядок обліку надходжень  від оренди та відшкодування  ком. послуг???? ДЯКУЮ!!!!

АнфисаБюджет
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 32
З нами з: 26 вересня 2017, 12:33
Регіон: Луганская область

Повідомлення АнфисаБюджет »

На який рахунок повинні заходити суми відшкодувань за комунальні послуги від орендаря???

Аватар користувача
nessa-iness
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 160
З нами з: 08 січня 2015, 16:53
Регіон: Херсонская Область
Звідки: Херсон
Дякував (ла): 56 разів
Подякували: 58 разів

Повідомлення nessa-iness »

АнфисаБюджет писав:Доброго дня! Комунальна установа  на протязі року уклала договір на здачу в оренду нежитлового приміщення  1 м.кв. під  кавовий автомат. У зв"зку з тим, що у кошторисі установи не передбачено надходжень від плати за послуги, А САМЕ  В ЧАСТИНІ ПЛАТИ ЗА ОРЕНДУ МАЙНА, який тепер порядок обліку надходжень  від оренди та відшкодування  ком. послуг???? ДЯКУЮ!!!!
Ну й що, що не передбачені - відкрийте рахунок та заплануйте

Аватар користувача
nessa-iness
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 160
З нами з: 08 січня 2015, 16:53
Регіон: Херсонская Область
Звідки: Херсон
Дякував (ла): 56 разів
Подякували: 58 разів

Повідомлення nessa-iness »

АнфисаБюджет писав:На який рахунок повинні заходити суми відшкодувань за комунальні послуги від орендаря???
Відкрийте рахунок в казначействі з гарантійним листом, що при зміні до кошторису установи буде заплановано надходження і нехай надходять кошти

HATALEE
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 19 лютого 2018, 16:22
Регіон: Запорожская область

Повідомлення HATALEE »

коллеги, помогите, а точнее подскажите как поступаете вы в таких случаях? вопрос про оценку при продлении договора аренды коммунального имущества.
согласно ст.11 ЗУ "Про оренду державнорго та кормунального майна":У разі якщо на момент продовження дії договору оренди остання оцінка об'єкта  оренди  була  зроблена  БІЛЬШ ЯК ТРИ РОКИ ТОМУ для продовження   (поновлення)   договору  оренди  провадиться  оцінка об'єкта оренди.
Просто у нас большинство договоров укладено на 2 роки 11 місяців.
и так получается,что у многих из них на момент продления-3 года оценки еще не истекло.бывает остается около месяца, а то и пару дней действия оценки. мы в таких случаях на оценку не посылаем учитывая норму закона. договор продлевается на соответсвующий срок (конечно со всеми узгодженнями).
а как в этих случаях поступаете вы? и почему? вы в этих случаях учитываете закон (більш як три токи) и не цените? или своим положением прописали какие - то другие нормы и цените?
Очень ждем ответов!
С уважением.

Tetyana Korkh
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 14 червня 2018, 13:25
Регіон: Сумская область

Повідомлення Tetyana Korkh »

Доброго дня! Розробляємо "Положення про порядок і умови надання пільг щодо орендної плати орендарям майна, що перебуває у комунальній власності територіальної громади" для об'єктів оренди які мають важливе соціальне значення, а саме діяльність орендаря включає надання послуг з водопостачання та водовідведення. Чи являється Положення регуляторним актом? Дякую.

Марина4517
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 26
З нами з: 23 березня 2015, 14:36
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 9 разів

Повідомлення Марина4517 »

Добрий день! Підкажіть, будь ласка, чи можливо бюджетним установам брати в оренду обладнання у приватних підприємців, яка методика розрахунку має застосовується та, які законодавчі акти регулюють дане питання. Дякую!

natalya0704
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 25
З нами з: 18 листопада 2015, 14:48
Регіон: Харьковская область
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 4 рази

Повідомлення natalya0704 »

Добрий день! Потрібна допомога в розрахуванку орендованого майна. Проведена незалежна оцінка майна як розрахувати плату орендарям за новою оцінкою?

valavala04594
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 10
З нами з: 07 липня 2018, 14:14
Регіон: Киевская область
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 1 раз

Повідомлення valavala04594 »

Доброго вечора, допоможить розібратися в питанні відшкодування комунальних послуг. Ми сільська рада та знаходимося в приміщенні Будинку Культури, саму будівлю здали в оперативне користування Комунальному підприємству "Районний будинок культури". Тендер на теплопостачання проводить сільська рада та сплачує комунальні послуги за всі приміщення будинку культури, а комунальне підприємство відшкодовує комунальні послуги відповідно договору відшкодування за зайняті ними приміщення згідно акту  та розрахунку. Чи правомірно що комунальні послуги сплачує сільська рада, а не комунальне підприємство "Районний будинок культури". Буду дуже вдячна за відповідь.

Alekso
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 104
З нами з: 31 травня 2012, 22:04
Регіон: Донецкая область
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення Alekso »

Доброго дня. Бюджетна установа орендує приміщення у іншій бюджетній установі за 1 грн. за 1 кв. м. загальна сума оренди на рік складає 50 грн. Договір оренди укладено на півроку. Підскажіть будьласка, як необхідно платити за оренду: повність всю сума 50,00 гн., чи 25 грн.?

HATALEE
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 19 лютого 2018, 16:22
Регіон: Запорожская область

Повідомлення HATALEE »

а почему у вас за квадрат арендная плата???по Постанове кму 1 грн на год для бюджетников.нигде про 1 кв.м речь не идет....

ДимаВВ
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 15 червня 2020, 15:27
Регіон: Запорізький

Повідомлення ДимаВВ »

Доброго дня , прошу допомоги в вирішенні питання з приводу розірвання договору по оренді комунальної власності. Орендар припиняє орендувати нерухоме майно 15.06. Яким чином виписати рахунок на 15.06, адже індекс інфляції за червень буде лише 10.07. А без оплати всіх рахунків юрист не дозволяє підписувати додаткову угоду.

Leena
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 37
З нами з: 03 серпня 2017, 08:43
Регіон: Харьковская область
Дякував (ла): 11 разів

Повідомлення Leena »

ДОПОМОЖІТЬ!!! Хто надавав приміщення в оренду виборчій комісії у 2020 році? Яка плата? Договір типовий новозатверджений?

Аватар користувача
Просто_человек
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 245
З нами з: 23 грудня 2014, 11:15
Регіон: Днепропетровская область
Звідки: Днепр
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 17 разів

Повідомлення Просто_человек »

Доброго дня. Хтось укладав договори оренди згідно з новою формою?
Яким чином бюджетна установа може сплатити забезпечувальний депозит? Що з цього приводу думає казна?

antonenko
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 117
З нами з: 26 січня 2016, 16:08
Регіон: Донецкая область
Дякував (ла): 14 разів
Подякували: 25 разів

Повідомлення antonenko »

Добрый день! Подскажите, пожалуйста, исполком городской совет передал недвижимое имущество комунальному предприятию, учредителем которого он является. Но часть здания находится в аренде у ЧП, договор дейтсвует до мая 2022 года. Нужно ли расторгать договор аренды, а комунальному предприятию проводить процедуру сдачи в аренду, или можно сделать допугоду, что комунальное предприятие является правоприемником и обязанности и права арендодателя по договору переходит к КП?

Відповісти

Повернутись до “Місцеве самоврядування”