Невчасне встановлення надбавки за вислугу років

Відповісти
Федченко Леся
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 290
З нами з: 03 лютого 2014, 07:47
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Федченко Леся »

Шановна Діано! Якщо розпорядження (чи наказ) про встановлення надбавки передбачає період, з якого працівнику встановлюється надбавка - вона має нараховуватися та виплачуватися працівнику саме починаючи з цього періоду. Таке поняття як "заборгованість по надбавці" - нонсенс...а тому у жодному разі немає підстав нараховувати та виплачувати працівнику будь-які кошти "заднім числом".
Інше питання може виникнути у цього працівника до керівництва, яке зволікало з прийняттям рішення про встановлення надбавки, якщо у працівника право на цю надбавку виникло, як Ви зазначаєте, у червні 2013 року. Але такі питання вирішуються лише у судовому порядку - тобто, працівник може оскаржити це у суді. У разі позитивного рішення суду працівнику може буде виплачено кошти за надбавку з червня 2013 року по вересень 2014 року ВИКЛЮЧНО ЗА РІШЕННЯМ СУДУ.

mok-elen
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 27 лютого 2015, 14:59

Повідомлення mok-elen »

Сільському голові 20 березня виповниться 10 років державної служби, надбавка за вислугу років становитиме 20%. Підкажіть будь ласка чим керуватися бухгалтеру для нарахування, чи може сам сільський голова написати розпорядження на зміну надбавки, чи потрібно чекати наступної сесії, яка на даний період не передбачена?

Федченко Леся
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 290
З нами з: 03 лютого 2014, 07:47
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Федченко Леся »

Бухгалтеру слід керуватися пп. 4 п. 3 постанови КМУ від 09.03.2006, № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів", згідно з яким працівникам органів, зазначених у п. 1 цієї постанови виплачується "надбавка за вислугу років державним службовцям та посадовим особам місцевого самоврядування у відсотках до посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг і залежно від стажу державної служби, служби в органах місцевого самоврядування в таких розмірах: понад 3 роки - 10, понад 5 років - 15, понад 10 років - 20, понад 15 років - 25, понад 20 років - 30, понад 25 років - 40 відсотків".

mok-elen
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 27 лютого 2015, 14:59

Повідомлення mok-elen »

дякую за відповідь.

Федченко Леся
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 290
З нами з: 03 лютого 2014, 07:47
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Федченко Леся »

Ймовірно, що у сільській раді є Положення (чи Порядок) виплати надбавко та премій...там ця процедура має бути передбачена. Надання надбавок та премій сільському голові має затвердити сесія ради.

Goldksu
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 26 листопада 2017, 20:24
Регіон: Днепропетровская область

Повідомлення Goldksu »

Добрий день!
При прийомі на роботу працівнику невірно розрахували стаж держ. служби та встановили надбавку за вислугу років 30% замість 15%. Через 2 роки знайшли помилку. Як у такому випадку діяти? Керівництво хоче звільнити працівника.

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2478
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 430 разів

Повідомлення yaoleg »

Внести зміни до наказу про надбавку та утримати зайво виплачені кошти.

Goldksu
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 26 листопада 2017, 20:24
Регіон: Днепропетровская область

Повідомлення Goldksu »

За 2 роки чимала сума виходить

Бутко Валерій
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 16 липня 2018, 14:53
Регіон: Луганская область

Повідомлення Бутко Валерій »

В стаж державної служби не зараховановувалась протягом року робота в органах МВС. Чи можливо зробити перерахунок за недораховану вислугу ?

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2478
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 430 разів

Повідомлення yaoleg »

Бутко Валерій, так.

malbuh
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 48
З нами з: 25 лютого 2013, 15:48
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 5 разів

Повідомлення malbuh »

Доброго дня. Підккажіть будь ласка , надбаку за вислугу років бухгалтер розраховує при розрахунку заробітної плати сам , чи після розпрядження верівництва? Ситуація у спеціаліста- землевпорядеика вислуга років для надбавки 20% настала в березні 2016 року, а розпорядження , що змінити надбавку за вислугу років з 15% на 20% керівництво не надає. 
Чи може сам бухгалтер при розрахунку зарплати змінити відсоток вислуги з 15% на 20%? чи чекати наказу від керівника (розпорядження)?

Аватар користувача
OKSI-1208
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 18
З нами з: 30 липня 2014, 13:06
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 2 рази

Повідомлення OKSI-1208 »

Підскажіть будь ласка, працівнику ще з минулого року повинні були виплачувати більшу надбавку за стаж. Чи буде правильно, якщо бухгалтер зробить перерахунок за минулий період.Дякую.

людмила_ср
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 19 січня 2017, 12:34
Регіон: Ровенская область

Повідомлення людмила_ср »

Доброго дня! Допоможіть вирішити ситуацію- розпорядження на 30% за вислугу років видано керівником, але бухгалтер помилилася і нараховувала 25% надбавки протягом 2-х років. Чи можна перерахувати і доплатити надбавку за вислугу років працівнику? Перерахунок робити всіх по всіх виплатах (відпускні, лікарняні, премії) чи тільки надбавку за вислугу років?

Відповісти

Повернутись до “Місцеве самоврядування”