облік тмц

Відповісти
б/о
Новачок
Новачок
Повідомлень: 9
З нами з: 02 лютого 2015, 10:34

Повідомлення б/о »

підкажіть будь-ласка згідно нп(с)бо 121 та 123 в первісну вартість входить пдв? і що робити з копійками бо раніше згідно 611 відносили на видатки

Аватар користувача
Крот Юлія
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 991
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харків
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 150 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Крот Юлія »

Первісна вартість об'єкта основних засобів у разі придбання за плату складається з таких витрат:
- суми, що сплачують постачальникам активів та підрядникам за виконання будівельно-монтажних робіт (без непрямих податків);
- реєстраційні збори, державне мито та аналогічні платежі, що здійснюються у зв'язку з придбанням (отриманням) прав на об'єкт основних засобів;
- суми ввізного мита;
- суми непрямих податків у зв'язку з придбанням (створенням) основних засобів (якщо вони не відшкодовуються суб'єктові державного сектору);
- витрати зі страхування ризиків доставки основних засобів;
- витрати на транспортування, установку, монтаж, налагодження основних засобів;
- інші витрати, безпосередньо пов'язані з доведенням основних засобів до стану, у якому вони придатні для використання із запланованою метою. На це вказує п. 5 розд. ІІ НП(С)БО 121 "Основні засоби". Це означає, що суми ПДВ, сплаченого під час придбання основних засобів, слід включати до первісної вартості таких об'єктів за умови, що ці суми ПДВ не відносяться до податкового кредиту. Інакше кажучи, якщо Ви купуєте необоротні активи за рахунок коштів загального фонду або за рахунок коштів спецфонду, але не маєте права на податковий кредит, то Ви включаєте ПДВ до первісної вартості придбаних об'єктів. Те ж саме стосується і запасів (п. 8 розд. ІІ НП(С)БО 123 "Запаси").
Тепер про суму копійок. Облік об'єктів основних засобів відповідно до п. 11 розд. ІІ НП(С)БО 121 "Основні засоби" ведеться за первісною вартістю в гривнях без копійок. Суми копійок списують, однак не на видатки установи, як це було раніше, а на зменшення фонду у незавершеному капітальному будівництві (Дт 402 Кт 141-143).

б/о
Новачок
Новачок
Повідомлень: 9
З нами з: 02 лютого 2015, 10:34

Повідомлення б/о »

А як тоді поступати з копійками в такій ситуації:
раніше я робила проводки:
825/234 -985,00 грн.
113/825 - оприбуткувати 3 найменування 985,00/3=328,33грн.
113/825 - 984,00 грн
802,811/825 - 1,00 грн
802,811/401 - 984,00грн.
401/132- 492,00 грн
якщо поставлю проводку 401/14-143 не закриються рахунки

Аватар користувача
Крот Юлія
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 991
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харків
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 150 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Крот Юлія »

б/о писав:якщо поставлю проводку 401/14-143 не закриються рахунки
Для того, щоб рахунок 14 закривався, потрібно при оприбуткуванні необоротних активів складати такі проводки:
Відображено вартість придбаних (виготовлених власними силами) об'єктів необоротних активів Дт 141-143 Кт 364, 675;
Водночас відображено фактичні видатки Дт 801, 802, 811-813 Кт 402.

А при введенні в експлуатацію необоротних активів:
Зараховано об'єкти капітальних інвестицій після введення їх в експлуатацію до складу основних засобів та нематеріальних активів (без сум копійок) Дт 101-122 Кт 141-143
Одночасно відображено зміни в складі капіталу Дт 402 Кт 401.

І лише після цього формуємо проводку зі списання суми копійок: Дт 402 Кт 141-143.
Більш докладно про зміни, які відбулися в кореспонденції рахунків з нового року читайте у статті "Нацстандарти бухобліку в державному секторі: починаємо знайомство (частина 3)" (див. "Бюджетна бухгалтерія", 2015, № 3).

б/о
Новачок
Новачок
Повідомлень: 9
З нами з: 02 лютого 2015, 10:34

Повідомлення б/о »

В мене тмц були куплені в 2014 році то мені я так зрозуміла зробити такі проводки
825/234
141-143/825
801,802,811-813/402
113/141-143
402/401
402/141-143 на списання копійок

Аватар користувача
Крот Юлія
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 991
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харків
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 150 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Крот Юлія »

Ні, нормативно-правові акти не мають зворотньої дії у часі (ч.1 ст. 58 Конституції України). Це означає, зміни внесені до Типової субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов'язаннями бюджетних установ набули чинності з 1 січня 2015 року. Тож і застосовувати таку Типову кореспонденцію слід відносно операцій здійснених вже в 2015 році.
Варто зауважити, що ведення обліку у повних гривнях без копійок стосується лише необоротних активів. Облік же запасів (у т.ч. господарських матеріалів та приладдя - субрахунок 234) слід вести, як і раніше, у гривнях з копійками.
Зверніть увагу також, що господарські операції повинні бути відображені в облікових регістрах у тому звітному періоді, в якому вони були здійснені. Така вимога зафіксована в ч. 5 ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні". Тому придбані (отримані, виготовлені) ТМЦ у 2014 році, мали бути й відображені у регістрах за 2014 р.

Юля1
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 16 грудня 2013, 19:33
Регіон: Винницкая Область
Звідки: Винница

Повідомлення Юля1 »

допоможіть будь-ласка!!! на який рахунок оприбуткувати мишку та флешку

Аватар користувача
Крот Юлія
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 991
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харків
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 150 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Крот Юлія »

Облік таких об'єктів, як "флешка" та комп'ютерна миша, слід вести на субрахунку 113 "Малоцінні необоротні матеріальні активи". Це питання детально також розглядалося на сторінках нашої газети (див. "Бюджетна бухгалтерія", 2014, № 26, с. 12).

elena_iv16
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 22
З нами з: 13 лютого 2015, 10:04

Повідомлення elena_iv16 »

Навчальний заклад (бюджетна орг.) має на обліку запаси, які застаріли або втратили свою актуальність. Як на практиці обгрунтовано визначити чисту вартість реалізації цих запасів?

elena_iv16
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 22
З нами з: 13 лютого 2015, 10:04

Повідомлення elena_iv16 »

Чи потрібно визначати витрати на доставку матеріальних цінностей (ТЗВ) та включати їх у первісну вартість, якщо ТМЦ отримані безоплатно за розрахунками з внутрішнього переміщення (внутрівідомчої безоплатної передачі), а доставка здійснювалась власним транспортом?

Аватар користувача
Матвєєва Вікторія
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1247
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 138 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Матвєєва Вікторія »

оприбуткування подарунків, які зараховують на рахунки 10 та 11, залишилось без змін:
Дт 324 Кт 712
Дт 364 Кт 324
Дт 10, 11 Кт 364
Дт 812 Кт 401

elena_iv16
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 22
З нами з: 13 лютого 2015, 10:04

Повідомлення elena_iv16 »

Навчальний заклад (бюджетна орг.) має на обліку запаси, які застаріли або втратили свою актуальність. Як на практиці обгрунтовано визначити чисту вартість реалізації цих запасів?

elena_iv16
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 22
З нами з: 13 лютого 2015, 10:04

Повідомлення elena_iv16 »

Чи потрібно визначати витрати на доставку матеріальних цінностей (ТЗВ) та включати їх у первісну вартість, якщо ТМЦ отримані безоплатно за розрахунками з внутрішнього переміщення (внутрівідомчої безоплатної передачі), а доставка здійснювалась власним транспортом?

Відповісти

Повернутись до “Інші питання обліку активів (ТМЦ)”