Оприбуткування дарунків та безоплатно отриманих ОЗ

Відповісти
Natalia82
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 12 лютого 2015, 11:33

Повідомлення Natalia82 »

Школа - інтернат отримала від батьків дарунок - телевізор. Первинних документів, в яких зазначена вартість, немає. Чи достатньо оцінити дарунок комісією, створеною наказо керівника, до якої обов,язково входить представник бухгалтерської служби вищого рівня?

Аватар користувача
Крот Юлія
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 991
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харків
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 150 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Крот Юлія »

Порядок прийняття необоротних активів, які надійшли в якості безповоротної допомоги чи дарунка, загалом не змінився. Як і раніше, необоротні активи, отримані безоплатно від фізичних та юридичних осіб, приймає комісією. Вона формується за наказом керівника установи. При цьому обов’язковою умовою є залучення до її складу працівника бухгалтерської служби, а для підпорядкованих установ – представника установи вищого рівня (п. 5 розд. ІІІ Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку запасів суб’єктів державного сектору, затверджені наказом Мінфіну від 23.01.205 р. № 11).
Первісною вартістю необоротних активів, отриманих безоплатно від фізичних та юридичних осіб (крім бюджетних установ), є їх справедлива вартість на дату отримання з урахуванням витрат, передбачених п. 5 розд. ІІ НП(С)БО 121.
Зверніть увагу: Закон України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» від 12.07.2001 р. № 2658-ІІІ не зобов’язує підприємства та установи залучати професійних оцінювачів для встановлення справедливої вартості безоплатно отриманих матеріальних цінностей. Необхідність проведення оцінки суб’єктами оціночної діяльності відповідно до ст. 7 цього Закону стосується лише переоцінки основних засобів. Отже, оцінити безоплатно отримані активи може комісія установи, яка здійснює їх приймання.

Ір4ик
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 17
З нами з: 17 лютого 2014, 18:18
Регіон: Львовская Область
Звідки: Львов
Подякували: 2 рази

Повідомлення Ір4ик »

Добрий день! Ми отримали безкоштовно від Приватбанка системний блок і монітор. Ніяких документів нам не було надано. Комісією було складено акт про оприбуткування системного блоку вартістю 800 грн і монітора вартістю 500 грн. Підскажіть, будь-ласка, яка проводка при оприбуткувані і на який рахунок поставити. А ще який термін використання ставити при розрахунку амортизації. На цей компютер було нараховано 100% знос але ніяких підтверджуючих документів нема.

Аватар користувача
Матвєєва Вікторія
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1247
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків
Дякував (ла): 11 разів
Подякували: 138 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Матвєєва Вікторія »

Проводки робите як при звичайному безоплатному отриманні ОЗ. Детальніше це питання обговорювали ось тут. http://budget.factor.ua/viewtopic.php?f ... 712#p41402
+ Довідка в натуральній формі.

Тепер щодо терміну використання. За загальним правилами ми керуємось терміном використання, який визначено в додатку 1 до Методичних рекомендацій щодо облікової політики суб'єкта державного сектору. Але у вашому випадку є сенс встановити менший термін експлуатації. При визначенні такого строку зверніть увагу на чинники, визначені в п. 2 р. 5 Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів суб'єктів державного сектору. В ідеалі про такий строк доцільно було б зазначити в Акті про оприбуткування (для того щоб потім не складати додаткових актів).

Відповісти

Повернутись до “Інші питання обліку активів (ТМЦ)”