Амортизація

Відповісти
oleg6005
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 09 листопада 2013, 12:08
Регіон: Львовская Область

Повідомлення oleg6005 »

Добрий день! Дайте відповідь будь - ласка на такі питання :
1 Чи нарахування амортизації у 2015 році є обовязковим чи можна і надалі нараховувати ЗНОС і відображати його в кінці року ?
2 Чи є затверджений бланк для нарахування амортизації, і де це нарахування відображати ?
3 Що робити з основними засобами вартість яких є нульвою ( знос 100 % ) або невідома з самого початку з різних причин ?

Аватар користувача
Крот Юлія
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 991
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харків
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 150 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Крот Юлія »

oleg писав:Добрий день! Дайте відповідь будь - ласка на такі питання :
1 Чи нарахування амортизації у 2015 році є обовязковим чи можна і надалі нараховувати ЗНОС і відображати його в кінці року ?
2 Чи є затверджений бланк для нарахування амортизації, і де це нарахування відображати ?
3 Що робити з основними засобами вартість яких є нульвою ( знос 100 % ) або невідома з самого початку з різних причин ?
Порядок нарахування амортизації в 2015 році докладно описаний в статті "Амортизація 2015: нараховуємо за новими правилами" (див. "Бюджетна бухгалтерія", 2015, № 11). Впевнена, в цій статі Ви знайдете відповіді на всі запитання стосовно амортизації необоротних активів і почерпнете ще багато корисної інформації.

Тож відповім на Ваші питання коротко:
1) Нарахування амортизації ніхто не відміняв і в 2015 році обов'язково потрібно проводити її нарахування. Нараховувати амортизацію і відображати на рахунках бухгалтерського обліку слід щоквартально.

2) Для нарахування амортизації слід застосовувати Відомість нарахування амортизації на основні засоби. Форму такого регістра кожна установа має розробити самостійно, взявши за основу Відомість нарахування зносу на основні засоби типової форми № ОЗ-12 (бюджет). Примірна форма такої Відомості та порядок її заповнення наведені в консультації "Нараховуємо амортизацію: які регістри бухобліку застосовувати" (див. "Бюджетна бухгалтерія", 2015, № 11).

3) Амортизація, нарахована у розмірі 100 % вартості об'єкта основних засобів за умови, що він придатний для подальшої експлуатації, не може бути підставою для його списання. На це вказує п. 10 розд. V Методичних рекомендації з бухгалтерського обліку основних засобів.
Залишкова вартість таких об'єктів підлягає переоцінці. При цьому до первісної вартості об'єкта додають його справедливу вартість. Суму зносу дооцінювати не потрібно, її залишають без змін.

nachalnik
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 112
З нами з: 29 травня 2014, 11:07
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення nachalnik »

в кого є цей номер?!! Казна не проплачує періодичні видання!!!!! Скиньте, що там написано стосовно амортизації та переоцінки!

Відповісти

Повернутись до “Інші питання обліку активів (ТМЦ)”