індексація земельної ділянки

Відповісти
BYXGALTER
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 06 січня 2012, 15:47
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення BYXGALTER »

Підскжить будь ласка чи потрібно індексувати балансову вартість земельної ділянки(вона відрізняється від нормативної), яка знаходиться на балансі установи, згідно коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінкі земельної ділянки. Які бухгалтерські проводки застосовуються?

tatyana19
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 60
З нами з: 06 липня 2011, 10:12
Регіон: Николаевская Область
Звідки: Николаев
Подякували: 3 рази

Повідомлення tatyana19 »

ДТ 101 Кт 401 на коефіцієнт 1,249

Аватар користувача
Крот Юлія
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 991
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харків
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 150 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Крот Юлія »

Людмила64 писав:Підскжить будь ласка чи потрібно індексувати балансову вартість земельної ділянки(вона відрізняється від нормативної), яка знаходиться на балансі установи, згідно коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінкі земельної ділянки. Які бухгалтерські проводки застосовуються?
Статтею 13 Закону "Про оцінку земель" від 11.12.2003 р. № 1378-IV передбачено, що для відображення вартості земельних ділянок та права користування земельними ділянками в бухгалтерському обліку обов’язково має бути проведено експертну грошову оцінку цих земель. При цьому механізм проведення такої оцінки, оформлення її результатів визначено Методикою експертної грошової оцінки земельних ділянок, затвердженою постановою КМУ від 11.10.2002 р. № 1531, та Порядком проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок, затвердженим наказом Держкомітету України із земельних ресурсів від 09.01.2003 р. № 2.

Тоді як нормативна грошова оцінка земельних ділянок не відображається в бухобліку, а використовується, зокрема, для визначення розміру земельного податку, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Що стосується індексації нормативної грошової оцінки земель, то щорічно до 15 січня Держагентство земельних ресурсів України на виконання п. 289.3 ПКУ інформує про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земель. Так, про індексацію нормативної грошової оцінки земель у 2015 році було повідомлено листом від 14.01.2015 р. № 6-28-0.22-215/2-15.

Таким чином, починаючи з моменту набуття чинності Законом № 1378, тобто з 13.01.2004 р. бюджетні установи, які мають державні акти на право власності на земельні ділянки або право на постійне користування ними, повинні обліковувати такі земельні ділянки в бухгалтерському обліку за експертною грошовою оцінкою (див. лист Держказначейства від 26.05.2009 р. № 15-06/1394-8434).

Відповісти

Повернутись до “Інші питання обліку активів (ТМЦ)”