Повернення ТМЦ постачальнику.

Rapyncel2009
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 26 березня 2014, 14:02

Повідомлення Rapyncel2009 »

Доброго дня! Допоможіть, будь-ласка, як вірно оформити проводки в бухгалтерському обліку на повернення товару!
Ми бюджетна організація, придбали в минулому році товар (шини), отримавши накладну та рахунок від постачальника, проте фактично його (товар) не одержали. На баланс зарахували. В зв'язку з недостатнім фінансуванням по кошторису та необхідністю додаткових коштів для взяття інших зобов'язань, вирішили повернути товар, за який не проплатили. :roll:
Накладну на повернення оформили, а які наступні дії в бух.обліку??? (Постачальник не є платником ПДВ.)

Аватар користувача
Матвєєва Вікторія
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1247
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 139 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Матвєєва Вікторія »

В бухобліку робите зворотні записи. Тобто якщо оприбутковання шин на баланс — Д т 238 Кт 675, то їх повернення - Дт 675 Кт 238.

Rapyncel2009
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 26 березня 2014, 14:02

Повідомлення Rapyncel2009 »

Дякую. А фін. результат не зачіпатиме? Мені в казначействі сказали, що я поламаю звіт, бо зміниться фін. результат, от думаю як це можливо! :shock:

Аватар користувача
Матвєєва Вікторія
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1247
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 139 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Матвєєва Вікторія »

Як передбачено п. 3 розд. 5 Положення з бухгалтерського обліку запасів бюджетних установ, затвердженого наказом Мінфіну від 14.11.2013 N 947 балансову вартість запасів слід відносити на результати виконання кошторису у разі продажу запасів, придбаних (виготовлених) у минулих роках.
У вашій ситуації — це не реалізація, а повернення запасів вашому постачальнику. По суті, ви закриваєте кредиторську заборгованість. Як я зрозуміла, така заборгованість обліковувалась на субрахунку 675 та не була списана на фінансовий результат.
Тому я не бачу необхідності корегувати фінрезультат

Rapyncel2009
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 26 березня 2014, 14:02

Повідомлення Rapyncel2009 »

Ще раз дякую за обгрунтовану відповідь))) ;)

nyucsha
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 32
З нами з: 25 червня 2015, 14:09
Регіон: Запорожская область

Повідомлення nyucsha »

Доброго дня. У мене інша проблема. Ми взяли товар і проплатили за нього. Але ми хочемо повернути одне найменування, тому що воно не відповідає своїм вимогам. На томість на цю саму суму не порушуючи умов договору хочемо взяти інший товар. Чи можемо ми це зробити?

Відповісти

Повернутись до “Інші питання обліку активів (ТМЦ)”