Щодо списання бюджетними установами комп'ютерної техніки

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 8916
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 118 разів
Подякували: 1215 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

valya.love27 писав:Добрий день! Потрібна Ваша допомога!! Списуємо комп"ютер. Балансова вартість - 3010,00; знос - 100%( 3010,00). Після дооцінки в 2015 році - балансова вартість  стала - 3101,00, ліквідаційна (залишкова) вартість  - 91,00. Чи правильну  проводку я роблю  при списанні  1411- 1014  -3101,00? Чи може на ліквідаційну вартість (91,00) потрібна   якась додаткова проводка? Підскажіть будь ласка!!!
Знос у вас 3010 грн, а списуєте знос на суму 3101, хіба це вірно???
Дт 1411 Кр 1014 - 3010
Дт 8411 Кр 1014 - 91
пункт 1.27 типової кореспонденції

Подробиці: https://buhgalter.com.ua/zakonodavstvo/buhgalterskiy-oblik/tipova-koresp-subrahubkiv/

valya.love27
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 10
З нами з: 18 серпня 2017, 15:11
Регіон: Черновицкая область

Повідомлення valya.love27 »

EVGENIY, я Вам дуже вдячна!!!!

valya.love27
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 10
З нами з: 18 серпня 2017, 15:11
Регіон: Черновицкая область

Повідомлення valya.love27 »

EVGENIY, ще одне питання при списанні комп"ютера : Дт 1411 Кр 1014 - 3010; Дт 8411 Кр 1014 - 91, а як закривається рахунок 8411 ? Чи може він накопичувальний? Дякую!!!

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 8916
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 118 разів
Подякували: 1215 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

valya.love27 писав:EVGENIY, ще одне питання при списанні комп"ютера : Дт 1411 Кр 1014 - 3010; Дт 8411 Кр 1014 - 91, а як закривається рахунок 8411 ? Чи може він накопичувальний? Дякую!!!
6.2 Закриття рахунків витрат 
Дт
5511 "Фінансові результати виконання кошторису звітного періоду" (5521 "Фінансовий результат виконання бюджету (кошторису) звітного періоду") 
Кр
8011 (8021, 8111, 8121) "Витрати на оплату праці", 8012 (8022, 8112, 8122) "Відрахування на соціальні заходи", 8013 (8023, 8113, 8123) "Матеріальні витрати", 8014 (8024, 8114, 8124) "Амортизація", 8115 (8125) "Інші витрати", 82 "Витрати з продажу активів", 8311 (8321) "Фінансові витрати", 8411 (8421) "Інші витрати за обмінними операціями", 8511 "Витрати за необмінними операціями", 8521 "Витрати на утримання апарату фонду"

Подробиці: https://buhgalter.com.ua/zakonodavstvo/buhgalterskiy-oblik/tipova-koresp-subrahubkiv/

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 8916
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 118 разів
Подякували: 1215 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Ще забув ось таку проводку треба робити при списанні
1.28 Віднесення до накопичених фінансових результатів первісної вартості основних засобів, які були придбані або безоплатно отримані за операціями з внутрішнього переміщення в межах органу, уповноваженого управляти об'єктами державної (комунальної) власності, при їх списанні
Дт
51 "Внесений капітал"
Кр
5512 "Накопичені фінансові результати виконання кошторису", (5522 "Накопичені фінансові результати виконання бюджету (кошторису)")

Подробиці: https://buhgalter.com.ua/zakonodavstvo/ ... brahubkiv/

tatyanaw1@ukr.net
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 217
З нами з: 10 липня 2015, 21:29
Регіон: Житомирская область
Дякував (ла): 52 рази
Подякували: 29 разів

Повідомлення tatyanaw1@ukr.net »

valya.love27 писав:EVGENIY, ще одне питання при списанні комп"ютера : Дт 1411 Кр 1014 - 3010; Дт 8411 Кр 1014 - 91, а як закривається рахунок 8411 ? Чи може він накопичувальний? Дякую!!!
ві его закроете на фінрезультат 5511-8411 как все другие 8013,8014,8113 и тд.

valya.love27
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 10
З нами з: 18 серпня 2017, 15:11
Регіон: Черновицкая область

Повідомлення valya.love27 »

EVGENIY, ВЫ ЛУЧШИЙ!!!!! БОЛЬШОЕ СПАСИБО!!!

valya.love27
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 10
З нами з: 18 серпня 2017, 15:11
Регіон: Черновицкая область

Повідомлення valya.love27 »

tatyanaw1@ukr.net , и Вам большое спасибо!!!!

Анюша
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 25 вересня 2017, 16:16
Регіон: Харьковская область

Повідомлення Анюша »

Подскажите пожалуйста, когда я передаю материальные ценности фирме по списанию, какой должен быть акт приема-передачи ,есть какойто затвержденный акт

Iaroslavka
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 20
З нами з: 03 листопада 2015, 09:00
Регіон: Киевская область
Дякував (ла): 11 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Iaroslavka »

Дт51 "Внесений капітал" Кр5512 "Накопичені фінансові результати виконання кошторису"

А як далі ?  не йде баланс (увязка з 2 дс)

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 8916
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 118 разів
Подякували: 1215 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Iaroslavka, так баланс не йде чи у'вязка якої офіційно ні де не має?

vysockaira
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 44
З нами з: 05 серпня 2015, 14:05
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення vysockaira »

Анюша писав:Подскажите пожалуйста, когда я передаю материальные ценности фирме по списанию, какой должен быть акт приема-передачи ,есть какойто затвержденный акт
Мы делаем в произвольной форме такой акт приема-передачи, с указанием от кого кому,что передаем и в каком количестве, согласно какого договора. Такие акты вы встретите под договорами аренды, при передачи на ответственное хранение и т.д.

PiT_Stop
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 12
З нами з: 26 травня 2017, 10:12
Регіон: Черниговская область
Дякував (ла): 5 разів

Повідомлення PiT_Stop »

Дуже прошу роз"яснення!ми бюджетна установа і в нас  вийшли з ладу  3 комп"ютера, 2 принтера та 7 відеокамер. Чи вірні  наші дії? 
1)Ми шукаємо фірму( яка має ліцензію)щоб вона зробила експертний висновок, і в разі неможливості відновлення все передаємо на утілізацію відходів.
Але якщо там є пластик, стекло и чормет, що робити з цим?Нам все це повинна повернути організація яка утилізує, а ми беремо на баланс вторсировину? 
2)А якщо техніка підлягає використанню (відновленню) як її передають і кому?Які на це потрібно оформлювати документи?
3)Чи можна засторілі камери які отримані від модернізації оприбуткувати на склад як аварійний запас?
 Дуже прошу роз"яснити!Дякую

Аватар користувача
Крот Юлія
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 991
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харків
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 150 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Крот Юлія »

PiT_Stop писав:Дуже прошу роз"яснення!ми бюджетна установа і в нас  вийшли з ладу  3 комп"ютера, 2 принтера та 7 відеокамер. Чи вірні  наші дії? 
1)Ми шукаємо фірму( яка має ліцензію)щоб вона зробила експертний висновок, і в разі неможливості відновлення все передаємо на утілізацію відходів.
Але якщо там є пластик, стекло и чормет, що робити з цим?Нам все це повинна повернути організація яка утилізує, а ми беремо на баланс вторсировину? 
2)А якщо техніка підлягає використанню (відновленню) як її передають і кому?Які на це потрібно оформлювати документи?
3)Чи можна засторілі камери які отримані від модернізації оприбуткувати на склад як аварійний запас?
 Дуже прошу роз"яснити!Дякую
Насамперед варто розуміти, що вимоги щодо необхідності отримання експертного висновку для списання комп'ютерної техніки чинне законодавство не містить. Тож якщо такий висновок у Вас буде - добре, а як ні, то цілком достатньо буде й висновку комісії установи.
Усі вузли та деталі, придатні для подальшого використання (для ремонту комп’ютерної техніки) слід оприбуткувати на баланс установи (на субрахунок 1515). А вузли і деталі, які містять метали кольорові, чорні чи дорогоцінні, підлягають задаванню спеціалізованому підприємству (до пункту прийому брухту). Ці деталі оприбутковують як вторинну сировину на субрахунок 1518 слід оприбуткувати.
Що стосується морально застарілої техніки, яка придатна для використання, то відповідно до абз. 3 п. 4 Порядку списання об'єктів державної власності, затвердженого постановою КМУ від 08.11.2007 р., таке майно може передаватися до сфери управління місцевих органів виконавчої влади з подальшим його закріпленням за відповідними закладами, установами та організаціями.

Аватар користувача
vodolejka
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 58
З нами з: 16 травня 2012, 22:12
Регіон: Ивано-Франковская область
Дякував (ла): 4 рази
Подякували: 2 рази

Повідомлення vodolejka »

У грудні 2016 року комісія зі списання майна оформила усі необхідні документи (згідно Порядку 1314): протокол, акти тех.стану майна, акти на списання. Але процес на цьому зупинився, відбулася зміна керівника. Чи можна у 2017 році на підставі цих документів продовжити процедуру списання, тобто знайти фірму, передати на утилізацію і т.д.

Тётка
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 71
З нами з: 04 грудня 2012, 13:16
Регіон: Полтавская Область
Звідки: Комсомольск
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 2 рази

Повідомлення Тётка »

Добрий день. Підскажіть будь ласка в жовтні 2007р. від виконкому було передано комп’ютер вартістю 2101,00 грн. зі 100 % зносом. зараз вирішили списати морально застарілий комп’ютер. (передати ми нікому не можемо, такий раритет нікому не потрібен). Як гарно написати, що він морально застарів та модернізація економічно не доцільна. (може є якісь вісомі аргументи для цих причин списання?)

Аватар користувача
Крот Юлія
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 991
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харків
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 150 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Крот Юлія »

Тётка писав:Добрий день. Підскажіть будь ласка  в жовтні 2007р. від виконкому  було передано комп’ютер вартістю 2101,00 грн. зі 100 % зносом. зараз вирішили списати морально застарілий комп’ютер. (передати ми нікому не можемо, такий раритет нікому не потрібен). Як гарно написати, що він морально застарів та модернізація економічно не доцільна. (може є якісь вісомі аргументи для цих причин списання?)
Доброго дня! То так і напишіть, що комп’ютер є морально застарілим, модернізації не підлягає у зв'язку з економічною недоцільністю. Висновок стороннього фахівця (сервісного центру) не обов’язковий. Але якщо такий матимете, то чудово. І не забудьте, про утилізацію цього комп'ютера. Можливо за нього Вам вдасться отримати хоч якусь "копійку".

Тётка
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 71
З нами з: 04 грудня 2012, 13:16
Регіон: Полтавская Область
Звідки: Комсомольск
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 2 рази

Повідомлення Тётка »

Дякую за відповідь, але узнала за утилізацію, то ми повині платити за те що в нас приїдуть заберуть та утилізують.

Ксю
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 133
З нами з: 07 листопада 2012, 09:38
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення Ксю »

Доброго дня! У нас є комп"ютерний клас на загальну суму 40000,00 грн.,з нього кілька комп"ютерів вийшли з ладу як я можу їх списати коли не маю їх вартості окремо, а лише вартість загальну?

Відповісти

Повернутись до “Інші питання обліку активів (ТМЦ)”