Надання земельних ділянок для ОСГ

Відповісти
Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

На практиці досить часто звертаютьсмя з таким запитанням: чи може сільська рада надати ділянки для ведення ОСГ?

Етапи передачі, власне досить добре просписані в ст. 118 Земельного кодексу. Такі в ній зазанчається, що громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель, зокрема, комунальної власності для ведення особистого селянського господарства подають клопотання до органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри.

До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб).

Зверніть увагу, що органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Наступний етап - орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.
Знову ж таки зверніть увагу, що підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб'єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.

У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу. Це, власне завдання громадянина - погодити цю документацію.

Після погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у встановленому законом порядку та до прийняття рішення про його затвердження органом місцевого самоврядування він подається до відповідного територіального органу Держземагентства для здійснення державним кадастровим реєстратором державної реєстрації земельної ділянки.

Останній етап - після проведення державної реєстрації земельної ділянки (присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці, формування Поземельної книги, отримання витягу з Державного земельного кадастру на підтвердження державної реєстрації земельної ділянки), набувач права на земельну ділянку звертається до відповідної місцевої ради з клопотанням про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу земельної ділянки у власність за певним видом цільового призначення.
Далі орган місцевого самоврядування передає земельну ділянку у власність відповідно до повноважень, визначених ст. 122 ЗК, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та з позначкою територіального органу Дерземагентства на проекті землеустрою про внесення відомостей про земельну ділянку до Державного земельного кадастру приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Кальмук Татьяна7
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 17
З нами з: 12 березня 2015, 15:43
Звідки: Ukraine, Пятихатки

Повідомлення Кальмук Татьяна7 »

Доброго дня! Підкажіть будь-ласка, як правильно оформити земельну ділянку для ведення ОСГ, якщо дана земельна ділянка знаходиться під розвалиною будинку, і правонаступних документів на володіння ділянкою у попередніх власників немає. Чи достатньо буде звернутися з заявою про виділення ділянки до органу місцевого самоврядування?
Заздалегідь вдячна за допомогу у вирішенні даного питання.

Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Доброго дня! Щоб відповісти на ваше запитання, необхідна додаткова інформація. Рішення про надання земельної ділянки попередньому "власнику" приймалося? Якщо так, то коли і ким?

Кальмук Татьяна7
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 17
З нами з: 12 березня 2015, 15:43
Звідки: Ukraine, Пятихатки

Повідомлення Кальмук Татьяна7 »

Брусенцова Яна писав:Доброго дня! Щоб відповісти на ваше запитання, необхідна додаткова інформація. Рішення про надання земельної ділянки попередньому "власнику" приймалося? Якщо так, то коли і ким?
Ні рішення про виділення земельної ділянки попередньому "власнику" сільською радою не нанадавалося.

Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Тоді сміливо можете керуватися ст. 118 Земельного кодексу України. В цій статті покроково визначені ваші дії та дії громадянина, який бажає отримату земельну ділянку.

Кальмук Татьяна7
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 17
З нами з: 12 березня 2015, 15:43
Звідки: Ukraine, Пятихатки

Повідомлення Кальмук Татьяна7 »

Брусенцова Яна писав:Тоді сміливо можете керуватися ст. 118 Земельного кодексу України. В цій статті покроково визначені ваші дії та дії громадянина, який бажає отримату земельну ділянку.
Дуже Вам вдяна за допомогу у вирішенні мого питання.

Відповісти

Повернутись до “Земельне законодавство у бюджетній сфері”