Позиція Мінфіну: строки встановлення податків та зборів

Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Ще одна відповідь Мінфіну на пропозицію щодо становлення місцевих податків та зборів, в т.ч. і земельного. (з інформацією можна ознайомитися за посиланням: http://minfin.kmu.gov.ua/control/uk/pub ... _id=411308)


ПРОПОЗИЦІЯ: Плата за землю та податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки згідно норм Податкового кодексу України є одним податком, проте до них застосовується різні підходи зокрема:

по податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки:

Відповідно до п. 266.4.2 ст.266 Податкового кодексу України органи місцевого самоврядування до 1 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта житлової/нежитлової нерухомості відомості щодо встановлених ними ставок податку та наданих ними пільг.

по платі за землю:

Відповідно до п.п. 12.3.4 п. 12.3 ст12 Кодексу рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів. До 25 грудня року, що передує звітному, органи місцевого самоврядування повинні подавати контролюючим органам рішення щодо ставок земельного податку та наданих пільг зі сплати земельного податку юридичним та/або фізичним особам .

Тобто з вищевказаного виходить, що по одному і тому ж місцевому податку подавати до відповідного контролюючого органу необхідно рішення до 15 липня що передує бюджетному періоду та до 1 лютого поточного року. Крім цього, ставки по платі за землю та пільги можна було встановлювати лише до 15 липня 2014 року незважаючи на той факт, що тоді плата за землю не була місцевим податком, а по нерухомому майну дозволено до 1 лютого 2015 року. Хоча в обох випадках було змінено загальні засади та критерії податку одним і тим же документом, а саме Законом України № 71-VІІІ який підписаний Президентом та опублікований в "Голосі України" 31 грудня 2014 та 1 січня 2015 року набув чинності.

Враховуючи невідповідність норм Податкового кодексу щодо одного податку (податку на майно) пропоную ініціювати питання внесення змін до Податкового кодексу та привести норми п. 266.4.2 ст.266 Кодексу у відповідність п.12.3.4 ст12 Кодексу.


ПОЗИЦІЯ МІНФІНУ: Підпунктом 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 Кодексу встановлено, що рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період).

Водночас, підпункт 266.4.2 пункту 266.4 статті 266 передбачає, що органи місцевого самоврядування до 1 лютого поточного року подають до відповідного контролюючого органу за місцезнаходженням об'єкта житлової нерухомості відомості стосовно наданих ними пільг по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Тому, підпункт 266.4.2 пункту 266.4 статті 266, який регламентує порядок подання відповідної інформації до контролюючих органів та не суперечить підпункту 12.3.4 пункту 12.3 статті 12, визначає загальний порядок оприлюднення рішень щодо встановлення місцевих податків і зборів, та, відповідно, не потребує внесення змін.

Відповісти

Повернутись до “Земельне законодавство у бюджетній сфері”