Верховна Рада збільшила граничний розмір орендної плати

Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

30.06.15 р. Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо граничного розміру орендної плати».

Законопроектом пропонується внести зміни до пункту 288.5 статті 288 Податкового кодексу України і встановити, що розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності може бути більшим 12% нормативної грошової оцінки, у разі визначення орендаря на конкурентних засадах", - йдеться у пояснювальній записці до закону.

Згідно із пояснювальною запискою, проект закону підготовлено з метою відновлення норми у Податковому кодексі України, яка передбачала, що розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності може бути більшим 12% нормативної грошової оцінки, якщо орендаря визначено на земельних торгах, що дозволить збільшити дохідну частину місцевих бюджетів.

Нагадаю і про це йдеться в пояснювальній записці, що Верховною Радою України було прийнято Закон України від 28.12.14 р. № 71–VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», яким пункт 288.5 статті 288 Податкового кодексу України було викладено у новій редакції. Вона передбачила, що розмір та умови внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності встановлюються у договорі між орендодавцем (власником) та орендарем, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки та не може перевищувати 12 відсотків такої оцінки.
При цьому із зазначеного пункту було виключено норму, відповідно до якої розмір орендної плати може бути більшим граничного розміру орендної плати, у разі визначення орендаря на конкурентних засадах.

Відповісти

Повернутись до “Земельне законодавство у бюджетній сфері”