повноваження щодо перевірки та контролю уповноваженої особи

Olena
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 03 лютого 2014, 14:52

Повідомлення Olena »

Доброго дня. Які органи державної влади мають повноваження щодо перевірки та контролю уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції? Які органи і на яких підставах мають право вимагати копії декларацій посадових осіб виконкому? За якими причинами можна відмовити в наданні цієї інформації? Чи повинен виконавчий орган місцевого самоврядування надавати на вимогу СБУ декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру посадових осіб?

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Запитання стають усе цікавішими, дякую, друзі!
Нагадаю, що більшість інформації, яка міститься у деклараціях, є публічною і не може бути обмежена у доступі. Де-юре таку інформацію без обгрунтування потреби у ній може витребувати у вас будь-хто, крім суб'єктів владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій.
Та наголошую на тому, що правоохоронці при виконанні своїх повноважень не можуть користуватися Законом "Про доступ до публічної інформації", а тому тупати ніжками із незаконним посиланням на цю норму права їм не варто.
Не секрет, що правоохоронці допускають порушення, намагаючись увійти з перевіркою до юридичної особи публічного права. Одним з приводів "заробити легку статистику" (як каже один мій знайомий сільський голова "нашльопать протоколів") є вимога надати "для ознайомлення" (це цитата) декларації усіх працівників. І це також не зовсім правомірна вимога, оскільки межі повноважень цих осіб жорстко регламентовані законом, і у запиті має бути визначена мета, з якою витребується інформація.
Тож давайте розбиратись.
Відповідно до абз. 2 ч. 5 ст. 5 антикорупційного Закону № 3206 спеціально уповноваженими суб'єктами у сфері протидії корупції є органи прокуратури, спеціальні підрозділи по боротьбі з організованою злочинністю МВС, по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ, якщо інше не передбачено законом.
Тобто саме УБОЗ, спецпідрозділ СБУ та прокуратура мають право вимагати подання якоїсь інформації для здійснення антикорупційних заходів.
Але! Нагадую вам, що у деклараціях є інформація з обмеженим доступом. Ця інформація не може бути надана НІКОМУ без згоди суб"єкта персональних даних (тобто особи, про яку ці відомості). Виключення - провадження по кримінальних справах та здійснення заходів у межах оперативно-розшукової діяльності.
Декларація - це документ із визначеним постановою КМУ порядком зберігання, за який ви відповідаєте. А тому ви можете надавати відомості з нього тільки у випадках та у порядку, передбачених законом.
Не варто сваритися з силовиками на рівному місці та перешкоджати виконанню їхньої роботи. Якщо до вас надійшов ОРИГІНАЛ належним чином оформленого запиту від УБОЗ, прокуратури чи спецпідрозділа СБУ про наданні інформації з декларацій, раджу цю інформацію надати. У якому вигляді? Можна у вигляді копій декларацій із заретушованими (закресленими темним маркером чи замальованими коректором) позиціями декларацій, які містять конфіденційну інформацію. Можна скласти довідки чи витяги з декларацій, у яких не будуть відображені відомості, які містять конфіденційну інформацію. Тут вже дивіться, що вам простіше зробити.
До того ж нагадую, що копіювання документів (крім випадків здійснення процесуальних чи слідчих дій у рамках кримінальних проваджень) органами міліції здійснюється за їх рахунок. Для СБУ та прокуратури ви копіюєте документи безкоштовно.
Надати повний текст декларації (навіть у копії) можна лише у рамках кримінального правадження на підставі ухвали слідчого судді, копія якої залишається у вас. Оскільки у деклараціях є персональні дані, оприлюднення яких охороняється законом, повірте, навіть ухвалу суду про тимчасовий доступ буде одержати не так просто. Другий варіант, коли ви маєте надати повну копію декларації — здійснення якихось заходів у рамках оперативно-розшукової діяльності. У таких випадках копії декларацій надаються на підставі процесуального документа особи, яка санкціонувала проведення оперативно-розшукової дії (копія документа також залишається у вас).
Який документ гарантує ваше право не надавати конфіденційну інформацію? Конституція України, Закон "Про захист персональних даних", ст. 8 і 17 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (ви могли також чути про неї під назвою Європейська конвенція).

Відповісти

Повернутись до “Антикорупційне законодавство”