Припинення депутатських повноважень і декларація

Відповісти
Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Дуже цікаве запитання надійшло у приват. Воно буде актуальним для багатьох, тому хочу поділитися, а заодно подякувати авторові запитання за уважність.

Чи повинен депутат місцевої ради, повноваження якого достроково припинені, подавати антикорупційну декларацію?

Відповідь: Так, повинен.

Згідно з вимогами абз. 2 ч. 1 ст. 12 Закону № 3206 суб'єкти декларування, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями. Суб'єкти декларування, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, визначеними цим Законом.

Згідно із Законом України "Про статус депутатів місцевих рад":
а) депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу зобов'язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини - виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування (ч. 2 ст. 2 Закону);
б) депутат місцевої ради є повноважним і рівноправним членом відповідної ради - представницького органу місцевого самоврядування, та наділяється всією повнотою прав, необхідних для забезпечення його реальної участі у діяльності ради та її органів (ст. 3 Закону).

Повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією (ч. 2 ст. 3 Закону "Про статус депутатів місцевих рад).

Отже, з моменту початку своїх повноважень депутат місцевої ради є особою, уповноваженою на виконання функцій місцевого самоврядування, з відповідними правамир та обов'язками. Отже, коли у зв'язку із достроковим припиненням повноважень депутата, особа припиняє виконання функцій місцевого самоврядування, у неї виникає обов'язок здати антикорупційну декларацію.

Дата припинення повноважень визначається відповідно до Закону "Про статус депутатів місцевих рад" залежно від підстав їх дострокового припинення.

Також колишній депутат зобов'язаний подавати антикорупційну декларацію протягом року з моменту припинення депутатських повноважень згідно з абз. 2 ч. 1 ст. 12 Закону № 3206.

Відповісти

Повернутись до “Антикорупційне законодавство”