Строк подання декларацій

Відповісти
Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Відповідно до вимог ст. 12 Закону № 3206 антикорупційна Декларація за минулий рік подається до 1 квітня року, що слідує за звітним.
Декларація за 2014 рік має бути подана у період по 31.03.15 р. включно.
У 2015 році цей день припадає на вівторок. Отже, ніяких перенесень дати подання Декларації у зв’язку з вихідними чи святами суб’єктів декларування не очікує.
Якщо Декларація подається особисто, строк приймання документу закінчується у останню робочу хвилину 31.03.15 р., встановлену для роботи відповідного підрозділу, уповноваженого у вашій установі чи організації приймати антикорупційні Декларації.
Якщо декларація надсилається поштою - строк закінчується у останню хвилину роботи відділення поштового зв'язку, послугами якого ви вирішили скористатися. Не забудьте відправити Декларацію з описом вкладення та зберегти у себе свій примірник опису разом з квитанцією. там буде зафіксована не лише дата надсилання документу, а й час.
Якщо ви відправляєте Декларацію через приватну службу доставки, скажімо, Нову Пошту чи щось подібне - зберігайте експрес-накладну, а у рядку "Вид вантажу", вкажіть який саме документ ви надсилаєте. Інакше у вас не буде доказу своєчасної відправки Декларації.

Згідно з приписами абз. 2 ч. 1 ст. 12 Закону № 3206 суб’єкти декларування, які не мали можливості подати до 1 квітня за місцем роботи (служби) Декларацію за минулий рік через перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною, через тимчасову непрацездатність, перебування за межами України, під вартою, подають таку Декларацію за звітний рік до 31 грудня.
Цей припис старого Закону залишиться актуальним у 2015 році навіть після введення у дію нового антикорупційного Закону № 1700. По-перше, ця норма пом’якшує (скасовує) відповідальність суб’єктів декларування, а отже має зворотну дію у часі. По-друге, згідно з п. 3 розділу XIII «ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ» Закону № 1700 до приведення у відповідність із цим Законом законодавчі та інші нормативно-правові акти застосовуються у частині, що не суперечить цьому Закону. Жодних приписів про заборону права на відтермінування строку подачі Декларації за 2014 рік з підстав, наведених у абз. 2 ч. 1 ст. 12 Закону № 3206, новий Закон не містить. Отже, якщо суб’єкт декларування, який працює у вашій Установі, станом на 31.03.15 р. (включно) перебував у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною, був на лікарняному (що підтверджується листком непрацездатності), перебував за межами України або під вартою – він має подати річну Декларацію після виходу на роботу і це не буде порушенням.

Відповісти

Повернутись до “Антикорупційне законодавство”