Журналісти просять оприлюднити декларації

Відповісти
Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Запитання з вебінару: Журналісти просять опубліковувати щорічно копії декларацій депутатів місцевих рад після їх обрання, а також працівників місцевих рад. Чи правомірна вимога журналістів?

Відповідь: Трохи дивно, що у вашій раді депутатів обирають щороку, якось ви їх не бережете ))
Щодо надання відомостей з декларацій депутатів - гарне питання, дякую! Більшість інформації з декларацій не є інформацією з обмеженим доступом, тому ви зобов'язані надавати її на запити осіб, на яких поширюється дія Закону "Про доступ до публічної інформації". Оприлюднювати -у сенсі десь спеціально вивішувати ці декларації чи самостійно публікувати їх у ЗМІ ви не зобов'язані. Хочуть журналісти - нехай подають вам запит на інформацію, платять за копіювання (якщо у вас є відповідне положення) та самі оприлюднюють якщо їм так хочеться. Тут вже ви їм не перешкодите.

Також можуть плутати із обов'язком оприлюднювати декларації кандидатів у депутати, який передбачено ст. 43 Закону "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів". Але це не обов'язок ради.

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Запитання звідти ж: Чи потрібна згода декларанта відповідно до Закону України "Про захист персональних даних" на публікацю чи надання копії декларації на вимогу третіх осіб?

Відповідала на це раніше, але у підгілці, яку зразу може й не знайдете, бо стосувалося випадків подання декларацій до податкової. Тому продублюю. Відповідно до ч. 5 ст. 6 Закону України "Про захист персональних даних" обробка персональних даних здійснюється для конкретних і законних цілей, визначених за згодою суб'єкта персональних даних, або у випадках, передбачених законами України, у порядку, встановленому законодавством. Обробка персональних даних - це будь-яка дія або сукупність дій, таких як збирання, реєстрація, накопичення, зберігання, адаптування, зміна, поновлення, використання і поширення (розповсюдження, реалізація, передача), знеособлення, знищення персональних даних, у тому числі з використанням інформаційних (автоматизованих) систем (абз. 8 ст. 2 того ж Закону). Оскільки обов'язок направляти копії декларацій для перевірки до податкової встановлено ч. 9 ст. 12 ЗУ № 3206 - згода суб'єктів декларування для цього виду обробки їх персональних даних не потрібна.

Відповісти

Повернутись до “Антикорупційне законодавство”