Відповідальність бюджетників за ст. 354 КК

Відповісти
Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

У червні поточного року були внесені зміни до ст. 354 Кримінального кодексу України (далі - КК), яка передбачає відповідальність за пропозицію чи обіцянку працівникові підприємства, установи чи організації, який не є службовою особою, або особі, яка працює на користь підприємства, установи чи організації, надати йому (їй) або третій особі неправомірну вигоду, а так само надання такої вигоди за вчинення чи невчинення працівником будь-яких дій з використанням становища, яке він займає, або особою, яка працює на користь підприємства, установи чи організації, в інтересах того, хто пропонує, обіцяє чи надає таку вигоду, або в інтересах третьої особи.
Фактично ця норма КК встановлює кримінальну відповідальність за протиправні операції, повязані з неправомірною вигодою, для неслужбових осіб підприємств, установ та організацій усіх форм власності.
Ця норма може застосовуватись до рядових працівників бюджетних установ. Наприклад, вчителів, медичних працівників, які не виконують адміністративно-господарських чи організаційно-розпорядчих функцій.
Мінімальна сума неправомірної вигоди, при операціях з якою може йти мова про кримінальну відповідальність з червня і до кінця 2014 року становить 1827 грн.
Більш детально про цей склад злочину читайте у № 7 газети "Місцеве самоврядування" та у найближчих випусках газети "Бюджетна бухгалтерія".

Відповісти

Повернутись до “Антикорупційне законодавство”