Що таке ЕЦП?

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Електронний цифровий підпис.
Абревіатура часто використовується для позначення різного програмного забезпечення, призначенного для надання он-лайн послуг та онлайн сервісів.
Згідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис":

  

Електронний підпис - дані в електронній формі, які додаються до інших електронних даних або логічно з ними пов'язані та призначені для ідентифікації підписувача цих даних. 

  

Електронний цифровий підпис (ЕЦП) - вид електронного підпису, отриманого в результаті криптографічного перетворення набору електронних даних, який додається до цього набору або логічно з ним поєднується і дає змогу підтвердити його цілісність та ідентифікувати підписувача. Електронний цифровий підпис накладається за допомогою особистого ключа та перевіряється за допомогою відкритого ключа.

 

Електронний цифровий підпис може використовуватись юридичними та фізичними особами як аналог власноручного підпису для надання електронному документу юридичної сили. Юридична сила електронного документа, підписаного ЕЦП, еквівалентна юридичній силі паперового документа з власноручним підписом правоздатної особи та печаткою.

 

ЕЦП володіє всіма основними властивостями власноручного підпису:

  • засвідчує те, що отриманий документ надійшов від особи, яка його підписала;
  • гарантує цілісність та захист від спотворення і внесення виправлень у підписаний документ;
  • не дає можливості особі, яка підписала документ, відмовитись від зобов'язань, які вона взяла на себе, підписуючи цей документ.
[/justify]
Безпека використання ЕЦП забезпечується тим, що засоби, які використовуються для роботи з ЕЦП, проходять експертизу в Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України.

УВАГА! При обранні компанії, у якої ви будете замовляти ключі електронних цифрових підписів, зверніть увагу на те, чи сумісні вони з програмним забезпеченням з надання послуг, яке ви встановлюєте (АРМ ЄДР тощо). Одержати інформацію про це можна в службі технічної підтримки ДП "Інформаційно-ресурсний центр" за телефоном +38 044 481–49–27, або написаши листа на мейл: support@irc.gov.ua

Відповісти

Повернутись до “Реалізація ОМС ОТГ нових повноважень: реєстрація, держархбудконтроль тощо”