виплата колишньому депутату середнього заробітку

Олександр86
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 24 листопада 2015, 09:15
Регіон: Черниговская область

Повідомлення Олександр86 »

Доброго дня! Допоможіть вирішити проблему з "непереобраним" головою сільської ради.
20 листопада відбулася сесія сільської ради на якій до виконання своїх повноважень приступив новообраний голова, а "непереобраний" голова сільської ради 19 листопада пішла на лікарняний. В який термін "непереобраний" голова повинен повернутися на раніше займану посаду (до обрання була директором сільської школи)?

Федченко Леся
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 290
З нами з: 03 лютого 2014, 07:47
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Федченко Леся »

Лікарняний жодним чином не "продовжить" повноваження сільського голови, що захворів, так як його повноваження припиняються в силу Закону, а саме відповідно до ч. 1 ст. 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
Щодо строку для повернення на попереднє місце роботи, з якого особа звільнилася у зв'язку із переходом на виборну посаду (п. 5 ст. 36 КЗпП) відповідь можна знайти у ч. 1 ст. 33 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", відповідно до якої з працівіником, якого прийнято на роботу (посаду), що її виконував (займав) депутат місцевої ради, укладається строковий трудовий договір; цей договір розривається у разі повернення депутата місцевої ради на роботу, але не пізніш як через 3 місяці після припинення повноважень депутата місцевої ради.
Тобто, у "непереобраного" сільського голови є 3 місяці для повернення на попереднє місце роботи.

Олександр86
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 24 листопада 2015, 09:15
Регіон: Черниговская область

Повідомлення Олександр86 »

Дякую за змістовну відповідь!

lashulginova
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 21 листопада 2015, 21:26
Регіон: Харьковская область

Повідомлення lashulginova »

Доброго вечора! Колишній секретар працював у міській раді на посаді начальника відділу з питань забезпечення діяльності ради. В розпорядженні про призначення на посаду написано: "керуючись пп.19,20 ч.4 ст.42 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні", у зв'язку з обранням на виборну посаду, з 18 листопада 2010 року перевести на посаду секретаря міської ради. В трудовий книжці зроблено запис: "Обрано на посаду секретаря міської ради", підстава рішення сесії від 18.11.2010року № 2.

Аватар користувача
berezka_ubr
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 131
З нами з: 31 січня 2013, 20:26
Регіон: Луганская область
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 4 рази

Повідомлення berezka_ubr »

У сільському бюджеті дуже мало коштів. колишньому секретарю треба виплатити 6 середніх зарплат: за 2 місяці виплачую в цьому році, а за 4 буду в слідуючому. А питання таке: можно в 2016 р. середній заробіток виплатити не в січні-квітні, а в липні? Так як на початку року доходів надходить небагато. Може голова може видати розпорядження, що виплату зробити в такому-то місяці.

ksenya82
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 26 листопада 2015, 17:33
Регіон: Херсонская область

Повідомлення ksenya82 »

Підкажіть будь ласка! Ситуація така: голова НЕ подавала свою кандидатуру на виборах, чи виплачувати їй середній заробіток протягом 6 місяців. (до обрання вона працювала землевпорядником тимчасово на час декретної відпустки працівника)

lashulginova
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 21 листопада 2015, 21:26
Регіон: Харьковская область

Повідомлення lashulginova »

Доброго дня! Чекаю на відповідь. Запитання було надіслано 22.11.2015 р. , уточнено 24.11.2015р.

Федченко Леся
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 290
З нами з: 03 лютого 2014, 07:47
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Федченко Леся »

Доброго дня! Міська рада мала б зберегти за колишім секретарем посаду, прийнявши на цю посаду на час перебування його на виборній посаді іншого працівника за строковим трудовим договром, а коли колишній секретар припинив повноваження - звільнити "тимчасового" працівника і надати колишньому секретарю його законом передбачене робоче місце.
Тобто, рада сама порушила право цієї особи на передбачену законом гарантію і мала запропонувати інші посади, які, я так розумію, не влаштували її з різних причин.   
Питання у контролюючих органів, звичайно, можуть виникнути. Але, з іншого боку - звільнити особу, яка зараз займає посаду, на якій працював колишній секретар на законних підставах неможливо, адже трудовий договір з ним укладено (хоча і помилково) безстроковий.

lashulginova
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 21 листопада 2015, 21:26
Регіон: Харьковская область

Повідомлення lashulginova »

Доброго вечора! Так все -таки, в нашому випадку, гарантії депутату надані правомірно? Відмова депутута від запропонованої йому рівноцінної роботи не дає права міській раді запропонувати депутату звернутися до Центру зайнятості?

ndymchuk
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 76
З нами з: 24 січня 2016, 08:43
Регіон: Черновицкая область
Дякував (ла): 11 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення ndymchuk »

Секретаря було звільнено у звязку з закінченням повноважень, призначено допомогу через 2 місяці зявилось місце . Чи маємо право взяти його без конкурсу?

ndymchuk
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 76
З нами з: 24 січня 2016, 08:43
Регіон: Черновицкая область
Дякував (ла): 11 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення ndymchuk »

Секретаря було звільнено у звязку з закінченням повноважень, призначено допомогу через 2 місяці зявилось місце . Чи маємо право взяти його без конкурсу?

Федченко Леся
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 290
З нами з: 03 лютого 2014, 07:47
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Федченко Леся »

ndymchuk писав:Секретаря було звільнено у звязку з закінченням повноважень, призначено допомогу через 2 місяці зявилось місце . Чи маємо право взяти його без конкурсу?
Ні, обов'язково конкурс.

ndymchuk
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 76
З нами з: 24 січня 2016, 08:43
Регіон: Черновицкая область
Дякував (ла): 11 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення ndymchuk »

Доброго дня!  Підскажіть чи робиться якийсь запис в трудовій про виплату мат допомоги протягом 6 місяців... і чи іде цей період  в стаж?

Федченко Леся
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 290
З нами з: 03 лютого 2014, 07:47
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Федченко Леся »

Доброго дня! Запис не вноситься. До стажу не входить.

Федченко Леся
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 290
З нами з: 03 лютого 2014, 07:47
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Федченко Леся »

Для надання відповіді потрібно бачити трудову книжку цієї особи. Якщо є змога - надійшліть копію у приват.

Vikesta
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 20
З нами з: 14 вересня 2015, 17:44
Регіон: Николаевская область

Повідомлення Vikesta »

k_a_r_i_n_a_91 писав:Якщо в сільській раді була виведена штатна одиниця секретаря сільської ради, а введена ,,секретар виконкому,, ( так, як секретар сільської ради звільнилася за власним бажанням, а із числа депутатів не було кандидатів на дану посаду), і на цю посаду була обрана людина яка звісно не є депутатом ради, і була беробітня (в ЦЗ не зереєстрована), працювала півтора роки на даній посаді, а після виборів у 2015 році новообраний голова виносить друге питання на першій сесії про затвердження нового складу виконкому, і на посаду ,,секретаря виконкому,, депутати затверджують нову людину. 
В трудовій книжці попередньому працівнику роблять запис ,, Звільнена у зв’язку із закінченням строку повноважень частина перша ст.51 ЗУ ,,Про місцеве самоврядування в Україні,, .
ПИТАННЯ: Чи повинна сільська рада сплачувати на теперішній час колишньому секретарю виконкому середньомісячну заробітну плату до того часу доки вона не працевлаштується але не більше 6 місяців? 
Заздалегідь вдячні за відповідь.
[ltr]Виплата колишньому депутату середнього заробітку здійснюється лише у тому випадку, якщо він відпрацював повну каденцію, тобто працював секретарем від виборів до виборів. [/ltr]

Альміра
Новачок
Новачок
Повідомлень: 9
З нами з: 26 лютого 2015, 19:41

Повідомлення Альміра »

Скажіть будь лака, а якщо колшній депутат, який звільнився у грудні 2015 року, а обратився для оформлення виплати у уінці липня 2016 року. Тобто 6 місяців з дня звільнення прошли. Він має право на виплату?? Дякую

Федченко Леся
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 290
З нами з: 03 лютого 2014, 07:47
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Федченко Леся »

Альміра писав:Скажіть будь лака, а якщо колшній депутат, який звільнився у грудні 2015 року, а обратився для оформлення виплати у уінці липня 2016 року. Тобто 6 місяців з дня звільнення прошли. Він має право на виплату?? Дякую
Однозначно відповісти, не бачивши документів (трудової книжки, зокрема) - неможливо. Взагалі-то Закон "Про статус депутатів місцевих рад" не встановлює строку для звернення депутата за виплатою. Повторюся, треба дивитися документи.

Natalia-nikolaevna
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 11 січня 2019, 18:48
Регіон: Киевская область

Повідомлення Natalia-nikolaevna »

Секретаря ради звільнено в зв'язку із закінченням терміну повноважень. До цього працювала в школі на посаді вчителя початкових класів. Відповіли, що нікого серед навчального року звільнити не можуть (так як усі вчителі прийняті на постійне місце роботи) та надали довідку про неможливість забезпечити попереднім місцем роботи. В селищній раді відмовляються виплачувати компенсацію, так як навчальний заклад існує і його не реорганізовано. Що робити далі і куди звертатись? Дякую.

Відповісти

Повернутись до “Проходження служби в органах місцевого самоврядування”