Радники голови районної ради

Відповісти
rostislav108
Новачок
Новачок
Повідомлень: 9
З нами з: 17 березня 2014, 11:33
Регіон: Харьковская область

Повідомлення rostislav108 »

Доброго дня, шановні форумчани.
Виникло таке питання.
Відповідно до діючого законодавства в виконавчому апараті районної ради може діяти як патронатна служба так й просто працювати радники голови, що в принципе є одни й тим самим.
Радники працюють на постійній основі, призначаються без конкурсу за поданням голови й відносяться до посадових осіб місцевого самоврядування. Тобто на них розпосюджується дія Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування".

Й ось саме питання - чи може голова районної ради обрати собі радника, який би працював за контрактом? отримува гроші з місцевого бюджету, але в той же час не був "посадовою особою місцевого самоврядування" з усіма походними наслідками???

Федченко Леся
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 290
З нами з: 03 лютого 2014, 07:47
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Федченко Леся »

rostislav108 писав:Доброго дня, шановні форумчани.
Виникло таке питання.
Відповідно до діючого законодавства в виконавчому апараті районної ради може діяти як патронатна служба так й просто працювати радники голови, що в принципе є одни й тим самим.
Радники працюють на постійній основі, призначаються без конкурсу за поданням голови й відносяться до посадових осіб місцевого самоврядування. Тобто на них розпосюджується дія Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування".

Й ось саме питання - чи може голова районної ради обрати собі радника, який би працював за контрактом? отримува гроші з місцевого бюджету, але в той же час не був "посадовою особою місцевого самоврядування" з усіма походними наслідками???
Доброго дня! Відповідь на Ваше запитання однозначна - радник є посадовою особою місцевого самоврядування.
Підтвердженням цього є норми Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування":
- абзац 8 ст. 10, відповідно до якого голови районних, районних у містах, обласних рад, Київський та Севастопольський міський голова та міські голови (міст обласного і республіканського в АР Крим значення) мають право самостійно (без конкурсу) добирати та приймати на службу своїх помічників, радників (патронатну службу) - отже, мається на увазі служба в органах місцевого самоврядування;
- стаття 14, яка передбачає класифікацію посад в органах місцевого самоврядування, зокрема, посади радників голів рад та відповідних міських голів віднесено до певних категорій посад в органах місцевого самоврядування - що само по собі можливо лише у разі проходження служби в органах місцевого самоврядування.


Інших варіантів немає.

Відповісти

Повернутись до “Проходження служби в органах місцевого самоврядування”