Запис у трудовій, зміні посади з секретаря виконкому на секретаря ради

Andrew H.
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 21 червня 2017, 11:57
Регіон: Донецкая область

Повідомлення Andrew H. »

Доброго дня! Підскажіть буд-ласка, якщо особо працювала у сільскій раді на посаді секретаря виконавчого комітету, а потім, після нових виборів її було обрано секретарем сільскої ради (тієї ж самої ради), чи потрібно робити запис у трудовій книжці про звільнення з посади секретаря/керуючого справами виконкому у звязку з обранням на посаду секретаря ради?
І ще таке питання: особа працювала керуючий справами виконкому з 1994 року, але у Законі "Про місцеві ради народних депутатів і регіональне самоврядування" не має чіткого формулювання про те, що керучий справами виконкому є вибірна посада. Чи є нормативно-правові акти, які діяли на той час, які б чітко б уточнювали які особи є посадами виборними, і на які посади може розповсюджуватися положеня ч.5.ст.36 КЗпП?

Федченко Леся
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 290
З нами з: 03 лютого 2014, 07:47
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Федченко Леся »

Доброго дня! Наразі маємо користуватися чинним законодавством.
Звільняти з посади секретаря виконавчого комітету по п. 5 ст. 36 КЗпП України (у зв'язку з переходом на виборну посаду.
Наступний запис - про обрання на посаду секретаря сільської ради.

Andrew H.
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 21 червня 2017, 11:57
Регіон: Донецкая область

Повідомлення Andrew H. »

Уточню: Особа працювала з 1994 року керуючим виконкому, з 1998 року і по сьогодні - секретарем ради. Особа звільняється у звязку з реорганізацією громади і перевиборами. Особа хоче компенсацію у розмірі середього заробітку за 6 місяців, у звязку з тим що підприємство, на якому вона працювала - збанкрутіло. Але наступною за цією роботою була робота на посаді керуючого виконкому, яка згідно чинного законодавства є вибірною посадою, але на той час не було законодавчо вказано, що керуючий виконкому це вибірна посада (і в звязку з цим зроблено некорректний запис у трудовій при звільненні з попереднього місця(не за ч.5ст36). Вважати що закон "Про Службу місцевого самоврядування" має зворотню дію у часі і першою виборною посадою вважати "керуючий справами виконкому" (і зберігти та надати рівноцінну посаду повинне підприємство, де особа раніше працювала), або вважати що перша виборна посада - це секретар ради, а до цього надати рівнозначну посаду повинна ця ж рада (де особа працювала керуючим справами виконкому)?

Федченко Леся
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 290
З нами з: 03 лютого 2014, 07:47
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Федченко Леся »

Чого ж Ви одразу всю суть ситуації не розповідаєте, але хочете отримати вичерпну відповідь............................

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2478
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 431 раз

Повідомлення yaoleg »

Andrew H. писав:у звязку з тим що підприємство, на якому вона працювала - збанкрутіло. 
Сільська рада - це не підприємство, а органам місцевого самоврядування та бюджетна установа, яка утримується за бюджетні кошти.
Так як, секретар ради борна посада, то ніяких гарантій щодо подальшого працевлаштування цей працівник немає. Тим більше має бути протокол сесії про обрання такого секретаря.
І якщо цей працівник стільки років підряд працював секретарем, то мав би це знати. 
А трудова книжка - це не закон, тому в ній і поточною датою можете вносити записи/виправлення.

Відповісти

Повернутись до “Проходження служби в органах місцевого самоврядування”