Про діяльність органів держреєстрації актів цивільного стану

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Відповісти
Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Міністерство юстиції України затверджено наказ "Про окремі питання діяльності органів державної реєстрації актів цивільного стану" від 10.09.2014 № 1517/5

Підставою для прийняття наказу стала неможливість виконання повноважень у зв’язку з проведенням антитерористичної операції та зберіганням актових записів цивільного стану в районі її проведення, відділами державної реєстрації актів цивільного стану при здійсненні державної реєстрації актів цивільного стану, внесенні змін до актових записів цивільного стану, їх поновленні та анулюванні, повторній видачі свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану.

В зв'язку з цим Мінюстом були внесені зміни до абз. 3 п. 3 розділу І Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18 жовтня 2000 року № 52/5. Відтепер відділи держреєстрації відповідну реєстрацію актів цивільного стану будуть здійснювати за місцем звернення заявника, а не за місцем їх фактичного проживання, перебування заявника, як це було раніше.
Крім того були внесені зміни до Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 12 січня 2011 року № 96/5. Так з набуттям чинності новим наказом у разі необхідності внесення змін до актового запису цивільного стану, що зберігається на тимчасово окупованій території України, цей запис попередньо поновлюється у відділі державної реєстрації актів цивільного стану, до якого подано відповідну заяву громадянами України, що проживають на тимчасово окупованій території України або переселилися з неї; у відділі державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання громадянина України, яке знаходиться за межами тимчасово окупованої території України (оновлена редакція абз. 2 п. 2.28 розділу ІІ зазначених Правил)
Також передбачається, що у разі якщо неможливо витребувати документи про державну реєстрацію актів цивільного стану у зв’язку зі зберіганням актових записів цивільного стану на тимчасово окупованій території України, актовий запис цивільного стану поновлюється у відділі державної реєстрації актів цивільного стану, до якого подано відповідну заяву громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій території України або переселилися з неї; у відділі державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання громадянина України, яке знаходиться за межами тимчасово окупованої території України (відповідні зміни були внесені в абз. 4 п. 3.13 роділу ІІІ зазанчених правил).

(За матеріалами офіційного сайта Міністерства юстиції України http://www.minjust.gov.ua/)

Відповісти

Повернутись до “Новини”