Щодо морального переслідування на робочому місці

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Відповісти
Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Комітет з питань соціальної політики та праці рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект закону про забезпечення захисту від морального переслідування на робочому місці.

Законопроектом (реєстр. №4997) пропонується гарантувати право осіб на ефективний захист проти морального переслідування на робочому місці.

Проектом, зокрема, пропонується визначити поняття "моральне переслідування на робочому місці" та основні його форми; встановити заборону морального переслідування на робочому місці, визначити суб'єктів, наділених повноваженнями щодо захисту від морального переслідування на робочому місці; забезпечення захисту від морального переслідування на робочому місці під час укладання колективних договорів та угод; відшкодування потерпілим моральної шкоди; а також встановити можливість поновлення на роботі та відповідальність за порушення законодавства про захист від морального переслідування на робочому місці тощо.

Члени Комітет зазначили, що прийняття законопроекту приведе національне законодавство у відповідність із положенням Європейської соціальної хартії (переглянутої), забезпечить гідне ставлення до працівників на роботі завдяки впровадженню правових засобів захисту від морального переслідування на робочому місці, а також буде сприяти підтриманню психологічного та фізичного стану працівників, покращенню робочої обстановки та підвищенню продуктивності праці на підприємстві.

Також члени Комітету звертають увагу на те, що моральне переслідування на робочому місці є одним з видів дискримінації, заборона якої вже передбачена законодавством України.
З огляду на те, що Україна вже має законодавчі акти, якими регулюються засади запобігання та протидії дискримінації, а поданий законопроект є невід'ємною частиною законодавства України про працю, запропонували норми законопроекту викласти в Кодексі законів про працю України або у внесеному на розгляд Верховної Ради України в першому читанні проекті Трудового кодексу України.

(За матеріалами офіційного сайта Верховної Ради України http://www.rada.gov.ua)

Відповісти

Повернутись до “Новини”