Як оформити житлову субсидію

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Відповісти
Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

На сайті Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України розміщено інформацію "Як формити житлову субсидію" з порівняльною таблицею щодо норм та послуг до 01.10.14 року та після 01.10.14 року.

Тут ви можете ознайомитися з витягом з цієї інформації, в повній редакції читайте за посиланням: http://saee.gov.ua/uk/consumers/derzhav ... a/supsydia

З 1 жовтня 2014 року набрав чинності вдосконалений порядок призначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

Хто має право на отримання допомоги

Право на отримання житлових субсидій мають сім'ї, які платять за житлово-комунальні послуги більше визначеного для них обов'язкового відсотка платежу.

До 1 жовтня обов'язковий відсоток платежу був фіксованим: 10 % середньомісячного доходу для сімей, до складу яких входять непрацездатні особи, а також для сімей з дітьми, дохід яких на особу не перевищував прожиткового мінімуму, і 15 % для всіх інших сімей. Але такий підхід соціально несправедливий.

Наразі обов'язковий відсоток платежу розраховується індивідуально для кожної сім'ї за встановленою формулою і залежить виключно від доходів сім’ї:

середньомісячний дохід на одну особу за попередні 6 місяців ділиться на прожитковий мінімум на одну особу (в 2014 році – 1176 грн)
результат ділиться на базовий коефіцієнт 2
після чого отримана цифра множиться на базовий коефіцієнт 15 %.

Коефіцієнти 2 і 15 відповідають наступному алгоритму: коли при середньомісячному доході у розмірі двох прожиткових мінімумів на особу сім'я платить за житлово-комунальні послуги 15 % свого доходу.

Після цього розраховується розмір обов’язкового платежу: обов’язковий відсоток платежу множиться на середньомісячний сукупний дохід домогосподарства.

Розрахунок розміру субсидії

Від розміру плати за житлово-комунальні послуги в межах соціальних нормативів потрібно відняти розмір обов’язкового платежу, а також розмір пільги за наявності.

Знаючи дохід своєї сім'ї, ви можете самостійно розрахувати розмір обов’язкового платежу і орієнтовний розмір субсидії.

Приклад: Припустимо, що ваша сім'я складається з трьох осіб. А за попередні 6 місяців ви заробили в цілому 18 000 грн. В цьому випадку середньомісячний дохід сім'ї дорівнює 3000 грн (18 000 грн / 6 міс.), а дохід на одну людину – 1000 грн в місяць (3000 грн / 3 людини). Підставляємо 1000 грн у формулу: 1000 грн / 1176 грн / 2 * 15 % = 6,38 %. Таким чином, при середньомісячному сукупному сімейному доході 3000 грн на місяць ваш обов'язковий платіж становить 191,33 грн (3000 * 6,38 %).

Все що перевищує цю суму (в межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами), буде розміром субсидії.

Зверніть увагу! Тим, хто оформив субсидію до 1 жовтня, проведуть перерахунок. Для сімей з маленьким доходом платежі за комунальні послуги зменшаться, з великим – збільшаться. Раніше одинокий пенсіонер з доходом 1 тис. грн платив за комунальні послуги 10 % доходу – 100 грн. З 1 жовтня він буде платити 6,38 % – 63,8 грн.

Якщо розмір обов'язкового платежу вашої родини збільшився, при цьому доходи стали менше, ви маєте право звернутися до органу соцзахисту з проханням провести перерахунок.

Коли не призначається субсидія

Найпоширенішою причиною відмови у наданні субсидій є невідповідний майновий стан громадян:

якщо родина володіє більше ніж одним житлом, при цьому загальна площа перевищує встановлені норми;
якщо родина володіє двома або більше автомобілями (за виключенням вітчизняних транспортних засобів, які експлуатуються більше 10 років, та інших автомобілів, які старші 15 років);
якщо родина здає в оренду свою квартиру/будинок;

якщо хтось з мешканців протягом року здійснював купівлю на суму, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму для зазначених осіб.

Повний перелік причин відмови зазначений в Положенні про порядок призначення та надання населенню субсидій (постанова Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. N 848).

Зверніть увагу! З 1 жовтня скасовується норма, відповідно до якої на субсидію не мають право сім'ї, які придбали житло протягом останніх 12 місяців.

На які послуги поширюється субсидія

Згідно з програмою житлових субсидій, держава відшкодовує витрати на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг: водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергії, вивезення побутового сміття та рідких нечистот.

Крім цього, для сімей, які використовують для опалення тверде паливо, а для приготування їжі скраплений газ, передбачено надання субсидії для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Які нормативи використовуються при розрахунку субсидії

З 1 жовтня 2014 року субсидія призначається з врахуванням єдиних для всієї України соціальних норм житла та нормативів споживання житлово-комунальних послуг.

Якщо споживач використовує менше, ніж встановлено соціальним нормативом, гроші не повертатимуться до органу соцзахисту, а залишаться на його рахунку. З їх допомогою родина зможе заплатити за комунальні послуги в майбутньому.

За надлишки площі і використаних комунальних послуг необхідно сплачувати повну вартість послуг.

Куди звертатись для призначення допомоги

Особа, яка зареєстрована у житловому приміщенні і на яку відкрито особовий рахунок на оплату житлово-комунальних послуг, має звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації.

До 1 жовтня субсидія на загальних підставах призначалася лише власнику житла.

У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад.

При цьому подаються наступні документи:

заява;
декларація про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні;
довідки про доходи кожної зареєстрованої особи (окрім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги).

Інші відомості, що необхідні для призначення житлових субсидій (про забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами) надають організації, які надають ці послуги, на запит органів праці та соціального захисту населення.

Зразки документів

Дані щодо контактних номерів телефонів органів соціального захисту населення можна дізнатися за телефоном урядової «гарячої лінії» (безкоштовно і цілодобово) 0 800 507 309.

На який термін надається субсидія

Зазвичай, житлова субсидія призначається на шість місяців або на опалювальний період. Якщо у житловому приміщенні зареєстровані і проживають непрацюючі пенсіонери та інші непрацездатні особи, субсидія за їх бажанням призначається на 12 місяців. Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік.

Житлова субсидія надається на безповоротній основі. Її отримання не пов’язане із зміною форми власності житла і не тягне за собою таку зміну.

Для одержання житлової субсидії сім’я має сплачувати свою частину платежу за послуги, у іншому випадку – надання субсидії припиняється.

Якщо на момент підвищенні тарифів або зміни розміру обов’язкового платежу родина вже користується житловою субсидією, звертатися до органів соціального захисту не потрібно. Субсидія буде перерахована автоматично.

Відповісти

Повернутись до “Новини”