УРЯД ПРИСТУПАЄ ДО ВИКОНАННЯ ЗАКОНУ ПРО ОЧИЩЕННЯ ВЛАДИ

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

УРЯД ПРИСТУПАЄ ДО ВИКОНАННЯ ЗАКОНУ ПРО ОЧИЩЕННЯ ВЛАДИ


Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив Міністерству юстиції створити Департамент з питань виконання закону про очищення влади, а керівнику Державної фіскальної служби - створити окремий Департамент щодо моніторингу і перевірки декларацій високопосадовців. Про це він заявив на засіданні Уряду в п'ятницю, 10 жовтня, присвяченому імплементації закону про очищення влади.

«Уряд приступає до виконання закону України про очищення влади. Нова якість системи державного управління, звільнення всіх тих, які корумповані, і всіх тих, які персонально винні в тих бідах, які сьогодні ми маємо в країні», - сказав Глава Уряду.

Арсеній Яценюк повідомив, що після набуття законом чинності Кабінет Міністрів невідкладно прийме персональні кадрові рішення, і зазначив, що вже отримав велику кількість заяв на звільнення з посади за власним бажанням, які подали працівники Уряду до моменту набуття чинності законом.

Глава Уряду доручив Міністерству юстиції створити Департамент з питань виконання закону про очищення влади.

Міністр юстиції України Павло Петренко повідомив, що Мін’юст готовий в перший день дії закону затвердити черговість проведення перевірок по всьому державному апарату. За його прогнозами, люстраційна перевірка усієї вертикалі державної влади займе 2-3 роки.

«За нашими пронозами, протягом 2-3 років буде проведена повна перевірка усього державного апарату. Але основний принцип, який прописано у законі, полягає у тому, що першочергово проходять перевірку центральні органи виконавчої влади, на другому етапі перевірку проходять обласні органи, і на останньому етапі чиновники на рівні районів і міст. Це правильний підхід. Очищення має починатися з голови, з найвищих державних органів», - повідомив Павло Петренко.

Водночас, Міністр юстиції зазначив, що перевірка передусім зачепить посадовців найвищих рівнів. Іншим чиновникам, якщо вони не порушували закон, боятися люстрації не варто. Він також зазначив: закон передбачає максимально об’єктивні критерії проведення люстраційної перевірки як тих осіб, які потрапляють під люстрацію і звільнення, так і всіх держслужбовців, які в подальшому претендуватимуть на будь-яку посаду в державній службі.

«Безпосередній люстрації і звільненню з державного апарату підлягають особи, які займали найвищі керівні посади за часів режиму Януковича. Це ті, хто обіймав посади міністрів, перших заступників міністрів, керівників силових структур, СБУ, Генпрокуратури, губернатори більше року сукупно в період з 2010 по 2014 рік. Такі особи підпадають під так звану трудову люстрацію, і вони повинні бути звільнені з державного апарату протягом 10 днів з моменту набуття чинності закону», - повідомив Павло Петренко.

За його словами, під люстрацію попадають усі судді, прокурори й слідчі, які під час Революції Гідності приймали неправомірні рішення, фальшували кримінальні справи й притягували до відповідальності наших громадян. Так само безумовній люстрації підлягають чиновники, які своїми діями чи рішеннями підтримували сепаратистів, терористів, по яким є відповідні рішення судів. Ще однією категорією осіб, які не матимуть права займати державні посади, стануть громадяни, які обіймали керівні посади в комуністичній партії, і в комсомольських організаціях. Всі інші працівники державних органів пройдуть майнову люстрацію.

«Цим законом визначений окремий порядок проведення майнової люстрації, яка розповсюджується на усіх без виключення чиновників. Цей порядок передбачає перевірку способу і стилю життя держслужбовців, які обіймають найвищі посади, задекларованим доходам. Ті, хто не пройде цю перевірку, будуть звільнені із займаних посад без права повернутися у владу протягом 10 років. А матеріали по ним буде передано у відповідні органи», - зазначив Павло Петренко.

Він також наголосив, що, окрім нинішніх чиновників, люстраційну перевірку будуть проходити всі претенденти на державну службу, починаючи від міністра, і закінчуючи керівником територіального органу державної влади.

«Процедура буде максимально публічна і відкрита. Кожна особа, яка проходить перевірку, подає заяву з автобіографією і декларацією. Ці документи буде оприлюднено на сайті органу, який призначає цю особу і Мін’юстом на відповідному спеціальному сайті. Доступ до цих даних матимуть всі наші громадяни. Вони зможуть подати свої заяви і скарги, якщо в цих документах подано недостовірну інформацію», - повідомив очільник Мін’юсту.

Він також звернув увагу на те, що весь процес перевірки буде також проходити публічно.

«Кожен етап перевірки і надання висновків відповідними контролюючими органами буде оприлюднено. Це дає можливість журналістам і представникам громадськості контролювати процес люстраційної перевірки та процеси призначення на державні посади», - наголосив Міністр юстиції.

Зокрема, закон передбачає формування потужного незалежного громадського органу при Міністерстві юстиції з функціями контролю за процесами люстрації державних службовців і за процесом подальшого призначення осіб на держслужбу.

«Мін’юст підготував відповідне положення про громадську раду. Ми запропонували громадським активістам і журналістам, які брали активну участь у розробці закону, очолити громадську раду і зробити її діяльність максимально прозорою і публічною. Громадська рада запрацює з першого дня після оприлюднення закону», - наголосив Павло Петренко.

(За матеріалами офіційного сайта Міністерства юстиції України http://www.minjust.gov.ua)

Аватар користувача
Куликовская Виталия
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 16
З нами з: 13 червня 2014, 15:37
Звідки: Украина

Повідомлення Куликовская Виталия »

Доброго дня. Допоможіть розгялнути питання. Якщо керівник органу місцевого самоврядвання в 1991 році працював на керівній посаді Комуністичної партої Радянського Союзу чи повинен він подати заяву про звільнення в 10 денний термін чи ні? Зараз у нього виборна посада. Дякую.

Федченко Леся
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 290
З нами з: 03 лютого 2014, 07:47
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Федченко Леся »

Доброго дня, Віталія!
Закон України "Про очищення влади" НЕ ПОШИРЮЄТЬСЯ на осіб, які обіймають виборні посади.
Так, у ч. 1 ст. 1 цього Закону зазначено. що очищення влади (люстрація) - це встановлена цим Законом або рішенням суду заборона окремим фізичним особам обіймати певні посади (перебувати на службі) (далі - посади) (КРІМ ВИБОРНИХ ПОСАД) в органах влади та органах місцевого самоврядування.

Аватар користувача
Куликовская Виталия
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 16
З нами з: 13 червня 2014, 15:37
Звідки: Украина

Повідомлення Куликовская Виталия »

Дуже дякую.!!!

Відповісти

Повернутись до “Новини”