Щодо заміщення газу підприємствами та ОСББ

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Мінрегіон розробляє механізми стимулювання заміщення газу підприємствами та ОСББ

До 2020 року заміщення газу в Україні має скласти 20 і більше відсотків по відношенню до сьогоднішнього рівня споживання газу. Про це сказав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Кістіон під час відкриття Х Міжнародного конгресу «Інституційні та технічні аспекти реформування житлово-комунального господарства».

За його словами, Мінрегіон приділяє значну увагу питанням стимулювання заміщення газу підприємствами і найближчим часом винесе на розгляд Уряду відповідну програму.

Йдеться, зокрема, про те, що будь-яке підприємство - приватне, комунальне чи державне, яке поставило котел, що працює на альтернативному паливі, - після завершення опалювального сезону за підтвердженням облгазу отримає компенсацію половини заміщеного газу. Під цю програму передбачено 440 млн. грн. європейських коштів. І за підрахунками фахівців, реалізація цієї програми дозволить замінити імпортний газ на 200 млн. доларів США. Як пояснив Володимир Кістіон ці величезні кошти не «вилетять в трубу», а залишаться в Україні й працюватимуть на вітчизняну економіку: хтось вирощуватиме енергетичні культури, хтось збиратиме біомасу з поля, хтось буде чистити ліс, а ще хтось виготовлятиме котли.

Він також додав, що Мінрегіон невдовзі направить на розгляд Уряду проект постанови, яка врегулює питання стимулювання заміщення газу ОСББ.

За його словами, на сьогодні в Україні 85% зношеного житлового фонду, і найкращий інструмент виправити ситуацію – створювати ОСББ, які братимуть кредити на термомодернізацію багатоповерхівок. Адже утеплення лише окремих квартир не ефективно. З цього питання була проведена нарада з представниками ОСББ та банків. Завершується розробка відповідних механізмів, які даватимуть можливість отримувати дешеві кредити через Держенергоефективності для того, щоб виконувати ті чи інші роботи для ОСББ: від термомодернізації – до закупівлі енергоефективного обладнання.

Він нагадав, що влітку цього року на рівні регіонів були розроблені організаційні, технічні й кризові заходи, спрямовані на скорочення споживання газу теплогенеруючими підприємствами на 30% (2,5 млрд. кубічних метрів в цілому по країні) до кінця опалювального періоду.

(За матеріалами офіційного сайта Кабінету Міністрів України http://www.kmu.gov.ua)

Відповісти

Повернутись до “Новини”