Щодо змін до законодавства про оздоровлення та відпочинок

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 07.04.2014 р. N 1/12-1876

Щодо внесення змін до законодавства про оздоровлення та відпочинок дітей

Відповідно до Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей" до типів дитячих закладів відпочинку належать табори з денним перебуванням дітей. Ці табори тимчасово утворюються у навчальних закладах, у них упродовж дня повинен забезпечуватися належний догляд за дітьми, виховний процес, їх повноцінне дозвілля, а також розвиток творчих здібностей та інтересів. У структурі закладів оздоровлення і відпочинку денні табори складають майже 90 відсотків. Влітку минулого року їх працювало понад 19 тис.; з року в рік їх кількість збільшується. Натомість, кількість стаціонарних закладів оздоровлення, де мають повноцінно оздоровлюватись і відпочивати діти, зменшується. Такий стан не змінюється вже багато років поспіль, що не сприяє виконанню завдань державної політики у сфері оздоровлення та відпочинку.
До Міністерства освіти і науки надходять численні звернення від батьківської та педагогічної громадськості змінити ситуацію на краще, - створивши нарешті умови для повноцінного оздоровлення дітей, а не підміняти його "зайнятістю" дітей в літній період.
Очевидно, що неможливо в таборі з денним перебуванням в умовах приміщення школи забезпечити дітям повний комплекс спеціальних заходів соціального, виховного, медичного, гігієнічного, спортивного характеру, як це передбачено Законом України "Про оздоровлення та відпочинок дітей". Натомість необхідно розвивати мережу стаціонарних позаміських закладів оздоровлення та відпочинку, дитячих оздоровчих центрів, дитячих санаторіїв тощо, не розпорошуючи державні й батьківські кошти на "оздоровлення на асфальті".
Враховуючи зазначене, ініціюємо внесення змін до законодавства про оздоровлення і відпочинок дітей з метою виключення з типів дитячих закладів оздоровлення та відпочинку табори з денним перебуванням. Реалізація такого підходу сприятиме виконанню державних соціальних гарантій забезпечення необхідними послугами з оздоровлення та відпочинку дітей.
Міністерство готове взяти активну участь в підготовці відповідних проектів актів.
 
Заступник Міністра П. Б. Полянський

 

Відповісти

Повернутись до “Новини”