Щодо застосування Закону про здійснення держзакупівель

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

РОЗ'ЯСНЕННЯ

від 25.04.2014 р. N 3302-05/13083-06

У зв'язку із набранням чинності Закону України "Про здійснення державних закупівель" від 10.04.2014 N 1197-VII (далі - Закон) Міністерство економічного розвитку і торгівлі України як центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державних закупівель, повідомляє.
Відповідно до пункту 1 розділу XI "Прикінцеві положення" Закону цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Таким чином, здійснення державних закупівель у порядку, встановленому цим Законом, розпочинається з дня набрання чинності цим Законом, тобто з 20.04.2014.
Статтею 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Разом з цим відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 09.02.99 N 1-рп/99 надання зворотної дії в часі нормативно-правовим актам може бути передбачено шляхом прямої вказівки про це в законі або в іншому нормативно-правовому акті.
Ураховуючи, що така вказівка у вказаному Законі відсутня, його дія не поширюється на правовідносини суб'єктів сфери державних закупівель, які виникли до 20.04.2014.
Згідно з пунктом 3 розділу XI "Прикінцеві положення" Закону процедури закупівель товарів, робіт і послуг, розпочаті до набрання чинності цим Законом, завершуються відповідно до порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом, але не пізніше ніж у тримісячний термін. Тому замовникам необхідно завершити процедури закупівель, розпочаті до набрання чинності цим Законом в порядку, що діяв до набрання ним чинності, до 21.07.2014 включно.
Крім того, звертаємо увагу суб'єктів сфери державних закупівель, що відповідно до пункту 2 розділу XI "Прикінцеві положення" Закону до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.
 
Заступник директора
департаменту державних закупівель
та державного замовлення Л. Дудник

Відповісти

Повернутись до “Новини”