Для виборців, яким не встигли вклеїти фото в паспорт

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Увага! Виборці, які не встигли належним чином оформити свої паспорти (залишилися без вклеїних фото), мають право на отримання виборчого бюлетеня. Зверніть увагу членів дільничних виборчих комісій, які будуть видавати виборчі бюлетені в день голосування, на це роз'яснення!!!

Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 19 травня 2014 року № 658

РОЗ’ЯСНЕННЯ
про застосування окремих положень
Закону України "Про вибори Президента України"
щодо видачі членами дільничних виборчих комісій
виборчих бюлетенів з виборів Президента України
на підставі паспорта громадянина України

Це Роз’яснення розроблено з метою однакового застосування положень Закону України "Про вибори Президента України" (далі – Закон) щодо видачі виборцю виборчого бюлетеня з виборів Президента України на підставі паспорта громадянина України.
1. Статтею 38 Конституції України встановлено, що громадяни України мають право вільно обирати та бути обраними. Згідно з частиною першою статті 64 Конституції України конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.
2. За змістом частин першої та сьомої статті 2 Закону право голосу на виборах Президента України мають громадяни України, яким на день виборів виповнилося вісімнадцять років. Громадяни України, які мають право голосу, є виборцями.
3. Відповідно до частин четвертої та п’ятої статті 2 Закону не мають права голосу громадяни, яких визнано судом недієздатними. Не допускаються обмеження щодо участі громадян України у виборчому процесі, крім обмежень, передбачених Конституцією України та Законом.
4. Одним із документів, які підтверджують особу та громадянство України виборця на виборах Президента України, є паспорт громадянина України.
5. Підставою реалізації виборцем свого права голосу на виборах є його включення до списків виборців на виборчій дільниці.
6. Частиною шостою статті 2 Закону встановлено, що реалізація права голосу на виборах Президента України громадянами України, які проживають або перебувають у період підготовки і проведення виборів за межами України, забезпечується шляхом їх включення до списку виборців на відповідній закордонній виборчій дільниці, утвореній згідно з Законом.
7. Виборець, включений до списку виборців, має можливість реалізувати право голосу на виборах Президента України шляхом отримання виборчого бюлетеня з виборів Президента України за умови пред’явлення, зокрема, паспорта громадянина України.
8. Згідно з частиною першою статті 76 Закону при проведенні голосування на виборчій дільниці два члени дільничної виборчої комісії надають виборцю можливість проголосувати: один член дільничної виборчої комісії за умови пред’явлення виборцем, зокрема, паспорта громадянина України та наявності виборця у списку виборців на відповідній виборчій дільниці надає виборцю список для підпису; другий член дільничної виборчої комісії у позначеному місці на контрольному талоні виборчого бюлетеня вписує своє прізвище, ініціали, розписується та проставляє номер, за яким виборця внесено до списку виборців на виборчій дільниці.
9. Дільнична виборча комісія та її члени зобов’язані у своїй діяльності додержуватися Конституції та законів України, виконувати свої обов’язки, виходячи з принципів верховенства права, законності, об’єктивності та неупередженості, забезпечувати реалізацію і захист виборчих прав громадян України, діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України, Законом та іншими законами України.
Повноваження дільничної виборчої комісії та її членів визначено положеннями статей 27 та 29 Закону.
10. До повноважень дільничної виборчої комісії Законом не віднесено здійснення контролю за дотриманням порядку оформлення паспорта громадянина України.
Відмова виборцю, включеному до списку виборців на виборчій дільниці, в реалізації його права голосу на виборах та, відповідно, у видачі виборчого бюлетеня з підстав відсутності у паспорті такого виборця фотокартки, яка вклеюється при досягненні особою 25- та 45-річного віку, Законом не допускається.Секретар
Центральної виборчої комісії Т. ЛУКАШ

Відповісти

Повернутись до “Новини”