Щодо оскарження рішень ОМС

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

На засіданні Комітету зазначалося, що законопроект (реєстр. №4984) спрямований на надання можливості органам державної влади оскаржувати незаконні рішення, дії чи бездіяльність органів місцевого самоврядування до суду за своїм вибором: за місцезнаходженням такого органу державної влади - позивача або за місцезнаходженням відповідача.
Комітет з питань верховенства права та правосуддя рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект про внесення змін до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України (щодо оскарження рішень органів місцевого самоврядування)


Під час обговорення парламентарії звертали увагу на те, що відповідно до чинного законодавства підсудність таких справ визначена за місцезнаходженням відповідача (частина перша статті 19 Кодексу адміністративного судочинства), і це значно утруднює здійснення правосуддя, наприклад, у зв'язку з подіями у східних регіонах України.

Законопроектом пропонується доповнити статтю 19 Кодексу адміністративного судочинства новою частиною четвертою, у якій встановлюється зазначене вище правило територіальної підсудності адміністративних справ.

На думку народних депутатів, надання можливості альтернативного визначення підсудності таких справ також за місцем знаходження органу державної влади, який є, як правило, суб'єктом владних повноважень, повноваження якого поширюються на всю територію України, сприятиме законному, об'єктивному, неупередженому розгляду справ та не допустить протизаконного тиску на суддів і інших учасників процесу.

(За матеріалами офіційного сайта Верховної Ради України http://www.rada.gov.ua)

Відповісти

Повернутись до “Новини”