В Мінрегіоні триває робота над законопроектом про поліцію МС

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Проект Закону України про поліцію місцевого самоврядування обговорили в Мінрегіоні за участі представників програми Ради Європи «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні», ОБСЄ, депутата Сейму Республіка Польща Марчіна Сьєвєнчіцкі, представників Міністерства внутрішніх справ України, Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», аналітично-дослідницького центру «Інститут міста» та громадської ініціативи «Реанімаційний пакет Реформ». Цей документ поки знаходиться на стадії підготовки.

Як зазначив перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства В’ячеслав Негода, проект документу має бути спрямований на створення законодавчих передумов для удосконалення державного управління у сфері охорони правопорядку. Він також має пропонувати організаційно-правові механізми реалізації рішень органів місцевого самоврядування, що приймаються у сфері забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів людини і громадянина.

Проектом визначається, що поліція місцевого самоврядування створюється: міською (міста обласного значення); районною радою; місцевими радами кількох сусідніх територіальних громад (міських, селищних) чи районних рад в межах однієї області. Така поліція, як це пропонують розробники, має здійснювати свою діяльність виключно в межах території юрисдикції ради (рад), яка прийняла рішення про її створення.

Структуру та чисельність таких органів системи місцевого самоврядування затверджуватиме відповідна рада (ради) з урахуванням нормативів, визначених Кабінетом Міністрів України. Майбутня поліція місцевого самоврядування не входитиме до структури територіальних органів МВС України і буде нести відповідальність, підзвітність та підконтрольність перед територіальною громадою (громадами), радою (радами), яка прийняла рішення про її створення.

Розробники законопроекту також напрацювали механізми взаємодії поліції місцевого самоврядування, правовий статус її працівників, завдання, обов’язки, права, фінансове та матеріально-технічне забезпечення, кадрове забезпечення тощо.

Учасники зустрічі дійшли згоди, що проект документу потребує ще доопрацювання і цю роботу вони проводитимуть спільно і надалі.

(За матеріалами офіційного сайта Мінрегіону http://www.minregion.gov.ua)

Відповісти

Повернутись до “Новини”