розміри соціальних стандартів у 2014р

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Відповісти
сонечка
Новачок
Новачок
Повідомлень: 9
З нами з: 18 серпня 2014, 13:06

Повідомлення сонечка »

Додано 19.08.2014
Міністерство соціальної політики України в листі від 04.08.2014 № 8611/0/14-14/10 у відповідь на лист Федерації професійних спілок України надає роз’яснення щодо прожиткового мінімуму 2014 року.

При підготовці проекту Державного бюджету України Мінсоцполітики постійно надає Мінфіну пропозиції щодо розміру прожиткового мінімуму, зокрема, розрахованого відповідно до чинного законодавства на базі фактичного його розміру з урахуванням суми податку на доходи фізичних осіб та прогнозних індексів споживчих цін. Мінфін при підготовці відповідного законопроекту враховує зазначені пропозиції з огляду на можливості держави.

На даний час, враховуючи реальний стан економіки в країні, немає можливості забезпечити зростання соціальних стандартів та гарантій, а також врахування сум податку з доходів фізичних осіб при визначенні розміру прожиткового мінімуму. Тому у 2014 році розміри соціальних стандартів залишаються на рівні грудня 2013 року.

Питання щодо збільшення розміру державних соціальних стандартів та гарантій буде розглядатись по мірі стабілізації економіки.

При цьому оскільки затверджений розмір прожиткового мінімуму не враховує суму податку з доходів фізичних осіб, то з метою забезпечення єдиного підходу до розрахунку фактичний розмір прожиткового мінімуму також визначається без зазначеної величини.

Що стосується врахування у розмірі прожиткового мінімуму витрат на житло, то постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.2000 № 656 передбачені витрати на користування житлом, водопостачання, водовідведення, теплопостачання, газопостачання, електроенергію, які враховуються при визначенні прожиткового мінімуму згідно затверджених норм і тарифів.

Щодо передбачення у розмірі прожиткового мінімуму витрат на освіту, оздоровлення, утримання дітей у дошкільних навчальних закладах, платні медичні послуги тощо, то врахування їх у прожитковому мінімумі не відповідатиме суті поняття «прожитковий мінімум». Такі складові можуть бути враховані при визначенні стандарту більш високого ґатунку.

Також в листі повідомляється, що Мінсоцполітики розроблений проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії», яким, зокрема, запропоноване введення раціонального споживчого бюджету, що передбачає, крім задоволення основних потреб людини, також витрати на придбання житла, медичні та освітні послуги, оздоровлення, організацію дозвілля та відпочинку, формування заощаджень тощо. На даний час законопроект опрацьовується із заінтересованими центральними органами виконавчої влади.

Відповісти

Повернутись до “Новини”