Щодо управління в багатоповерхівках

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Законопроекти, які дозволяють мешканцям багатоповерхівок управляти своїм будинком, вже зареєстровані у Верховній Раді, - Мінрегіон

Проекти законів України «Про житлово-комунальні послуги» та «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», реалізація яких надасть можливість громадянам вільно обирати форму та спосіб управління багатоквартирним будинком, Уряд відправив на розгляд до Верховної Ради України.

Згідно занонопроектів, розробником якого є Мінрегіон, співвласникам надається можливість протягом року визначити форму управління для свого будинку: самостійну, через створення ОСББ або через управителя.

Якщо громадяни не визначаться вчасно, орган місцевого самоврядування призначатиме управителя. В цьому випадку вартість послуги з управління будинком визначається згідно з методикою, яка затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері ЖКГ.

Проте, згідно з запропонованими нормативами, у будь-який момент співвласники будинків можуть відмовитися від призначеного управителя та самостійно прийняти рішення щодо способу та форми управління будинком.

Також у положеннях законопроектів врегульовано механізм проведення капітальних ремонтів. Зокрема, визначається, що рішення про необхідність капітального ремонту приймають самі співвласники, а витрати на його проведення включено до переліку обов’язкових витрат на управління багатоквартирним будинком. Управитель відкриває рахунок для внесків на капремонт, і виконання робіт організовують або самі співвласники, або управитель за їх рішенням.

Запропоновані норми передбачають впровадження ринкових механізмів у житловому домогосподарстві та створення інституту ефективного власника житла.

(За матеріалами офіційного сайта Мінрегіона http://www.minregion.gov.ua)

Відповісти

Повернутись до “Новини”