Про залучення транспортних засобів для "евакуації" населення

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

02.09.14 р. Верховна Рада України прийняла за основу проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо залучення транспортних засобів для вивезення населення із зони надзвичайної ситуації, районів можливих бойових дій

Законопроектом пропонується встановити правові засади залучення транспортних засобів для вивезення населення із зони надзвичайної ситуації і районів можливих бойових дій.

Метою проекту є встановлення правових засад залучення транспортних засобів для вивезення населення із зони надзвичайної ситуації і районів можливих бойових дій шляхом унесення змін до Кодексу цивільного захисту України, Законів України "Про транспорт", "Про залізничний транспорт", "Про правовий режим надзвичайного стану", "Про правовий режим воєнного стану", "Про автомобільний транспорт".

Законопроект врегулює питання реєстрації та видачі посвідчення водіям про залучення їх транспортного засобу для вивезення населення з небезпечних районів. Також реалізація акта дозволить врегулювати питання компенсації вартості послуг і розмір витрат власнику транспортного засобу.

Таким чином, у випадку, якщо, наприклад, місцева адміністрація звертається до громадянина з проханням залучити його транспортний засіб для перевезення людей, власник може самостійно, у якості водія, перевезти людей. Якщо ж він лише надасть автомобіль, то йому буде видано посвідчення про залучення транспортного засобу для вивезення осіб.

Власнику автомобіля буде компенсовано всі фактичні витрати: робочий час, який він витратить на перевезення людей, витрати на пальне тощо. Таким чином, залучення громадян допомагати своїм співвітчизникам сприятиме мінімізації людських втрат та обсягів матеріальних збитків, заподіяних в результаті надзвичайних ситуацій.

Законопроект зареєстровано за №4554а.

(За матеріалами офіційного сайта Верховної Ради України http://iportal.rada.gov.ua)

Відповісти

Повернутись до “Новини”