Про виконання рішень судів, боржниками за якими є держоргани

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Відповісти
Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Реалізація українського законодавства у справах щодо соціальних виплат – на контролі Уповноваженого

Проблемні питання, що виникли при реалізації Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» у справах щодо соціальних виплат, були обговорені під час наради під головуванням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської, у якій взяли участь представники Державної казначейської служби, Державної виконавчої служби та Пенсійного фонду України.

Зокрема, моніторинг виконання органами Держказначейства рішень судів, боржниками за якими є органи Пенсійного фонду України, засвідчив, що органи Держказначейства не приймають виконавчі документи про стягнення на користь громадян пенсійних виплат, оскільки їх фінансування через рахунки цих органів не здійснюється.

У ході наради встановлено, що наразі зазначене питання урегульовано. Відповідно до роз’яснень, наданих Держказначейству Міністерством юстиції України як розробником проекту Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», на підставі положень ч. 1 ст. 3 зазначеного закону органи Держказначейства повинні приймати на виконання рішення судів, боржниками за якими є державні органи, у тому числі й органи Пенсійного фонду України. Виконання таких рішень у разі відсутності у цих органів відповідних бюджетних призначень має здійснюватись за рахунок бюджетної програми для забезпечення виконання рішень суду.

Також було розглянуто питання погашення заборгованості з виплат за рішеннями судів, ухваленими на підставі правовідносин, що мали місце до набрання чинності Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень». Присутні дійшли висновку, що проблема виконання зазначеної категорії судових рішень може бути вирішена після обрахунку існуючої заборгованості за такими рішеннями відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо виконання судових рішень» від 19.09.2013 № 583-VII та визначення на законодавчому рівні порядку її погашення.

За результатами наради Уповноваженим з прав людини підготовлено запит до Міністерства юстиції України щодо стану проведення інвентаризації заборгованості з виплат за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою, а також наявного механізму проведення обрахунку цієї заборгованості.

Реалізація українського законодавства у справах щодо соціальних виплат залишається на контролі Уповноваженого з прав людини.

(За матеріалами офіційного сайта Уповноваженого Верховної Ради з прав людини http://www.ombudsman.gov.ua)

Відповісти

Повернутись до “Новини”