Оплата за класність водію

Трохименко Людмила
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 226
З нами з: 03 лютого 2014, 07:54
Регіон: Харків
Подякували: 4 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Трохименко Людмила »

Перш за звернемо Вашу увагу на те, що кваліфікаційні характеристики за посадою водія автотранспортних засобів передбачено п. 4 «Водій автотранспортних засобів» розд. II Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск № 69 «Автомобільний транспорт», затвердженого наказом Мінтрансу від 14.02.2006 р. № 136 (далі — Довідник № 136).
З урахуванням змін, внесених наказом Мінінфраструктури від 06.07.2012 р. № 374 приміткою до п. 4 «Водій автотранспортних засобів» розд. II Довідника № 136 встановлено таке:
«1. У процесі роботи суб’єкт господарювання може присвоїти водію кваліфікацію II або I класу.
Для присвоєння II класу в посвідченні водія має бути дозвіл на управління транспортними засобами категорій «В», «ВЕ», «С», «СЕ» або «DE» («D»), а також безперервний стаж роботи водієм III класу в цього суб’єкта господарювання — не менше трьох років.
Для присвоєння I класу має бути дозвіл на управління транспортними засобами категорій «В», «ВЕ», «С», «СЕ», «D», «DE», а також безперервний стаж роботи водієм II класу в цього суб’єкта господарювання — не менше двох років.
2. Введення цих змін не впливає на раніше присвоєні класності суб’єктами господарювання».

Тепер щодо збереження класності водію, присвоєної на попередньому місці роботи.
Конкретний порядок присвоєння та підтвердження класів водіям автотранспортних засобів на сьогодні не затверджено. Крім того, чинними нормативно-правовими актами України не передбачено правової норми зі збереження класності водіям, присвоєної роботодавцем на попередньому місці роботи.
Враховуючи ці обставини, в разі прийняття на роботу до нового роботодавця водія підтвердження чи непідтвердження вже наявного класу не буде порушенням чинного законодавства. Вирішення цього питання належить виключно до компетенції нового роботодавця. Це підтверджує і Мінсоцполітики (див. лист від 07.09.2012 р. № 197/10/137-12).
Тобото роботодавець, ураховуючи дотримання вимог для присвоєння І класу (наявність у водійському посвідченні відміток на право управління відповідними категоріями транспортних засобів та необхідний стаж роботи) може прийняти рішення про збереження (підтвердження) класності водію, присвоєної роботодавцем на попередньому місці роботи. Для цього водій має написати відповідну заяву про збереження (підтвердження) класу, присвоєного на попередньому місці роботи. У цьому випадку після закінчення випробувального терміну, під час якого перевіряються знання та навички водія, комісія оцінює водія на відповідність цій кваліфікації. За результатами роботи комісії керівник установи приймає остаточне рішення про збереження (підтвердження) класу.
Водночас керівник може прийняти рішення не зберігати (не підтверджувати) класність водію, присвоєну на попередньому місці роботи.
Рішення кваліфікаційної комісії (підвищення або пониження класу кваліфікації) затверджується наказом (розпорядженням) роботодавця про встановлення кваліфікації певного класу з унесенням запису до трудової книжки.
Отже, рішення про збереження 1-го класу кваліфікації приймаєте самостійно. Якщо таке рішення (про збереження 1-го класу) прийняте, то на підставі наказу маєте право на встановлення доплати за 1-й клас водію автотранспортного засобу.

Ulyasya
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 183
З нами з: 22 серпня 2012, 17:32
Регіон: Львовская область
Звідки: Львов
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення Ulyasya »

Раніше в склад кваліфікаційної комісії включали представника  державтоінспекції, кого включати зараз при присвоєнні класності?
Можливо, представника патрульної поліції.

Ulyasya
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 183
З нами з: 22 серпня 2012, 17:32
Регіон: Львовская область
Звідки: Львов
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення Ulyasya »

Невже ніхто не присвоює класність водіям?

Аватар користувача
Olga_K
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1244
З нами з: 02 квітня 2014, 12:09
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 128 разів

Повідомлення Olga_K »

працював водій, йому при прийомі на роботу було збережено класність, яку присвоєно на попередньому місці роботи. для виплати 25% за класність був відповідний наказ. зараз працюють водіями молоді хлопці, на попередньому місці їм класніть не встановлено, у нас теж не присвоювали. я, як бухгалтер, не наполягаю, а керівництво групи госпзабезпечення не реагує (певно, не вважають потрібним, хоча один із них вже у нас відпрацював більше 4років)

Ulyasya
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 183
З нами з: 22 серпня 2012, 17:32
Регіон: Львовская область
Звідки: Львов
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення Ulyasya »

Справа в тому, що він працює у нас 10 років і сам наполягає на встановленні класності, для цього відкрив собі потрібні категорії...

ВітаУправління
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 25 лютого 2016, 15:20
Регіон: Киевская область

Повідомлення ВітаУправління »

якщо водій працює довгий час на підприємстві, але класність йому не встановлювали взагалі так як він працював на окладі. А зараз його перевели на тариф, на який клас мені потрібно ставити водія? У нього всі 5 категорій відкрито (A, B, C, D, E)

Екатерина1204
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 08 липня 2019, 12:23
Регіон: Луганская область
Дякував (ла): 2 рази

Повідомлення Екатерина1204 »

Чи можливо при прийнятті водія на роботу(якщо в нього є підтверджуючі документи) встановити йому класність, якщо в штатному розкладі зазначена тільки назва а класності не має?

Відповісти

Повернутись до “Виплати працівникам”