ivalki писав:1)Працівник звільнився 30,04,15р.оскільки зарплата була вже виплачена 27,04,15р. а компенсація ні, то вона буде нарахована в травні15р.(тобто в різних місяцях).
Не має значення чи була виплачена зарплата чи ні, в день звільнення ви повинні розрахуватись остаточно з працівником!! В цьому випадку ви виплачували кошти звільненому прауівнику, тому на такі кошти не нараховується і не утримується ЄСВ, тільки ВС и ПДФО!! Доречі як ви ці кошти показували в звіті з ЄСВ??
ivalki писав:2)Працівник звільнився 25,04,15р.При звільненні отримав зарплату+ компенсацію щорічної відпустки(тобто в одному місяці)
Тут все добре, необхідно нараховувати і утримавати ЄСВ і все інше!!
Доброго дня. Хотів уточнити наступну ситуацію. Керівника управління було відсторонено від посади на 2 місяці, потім було продовжено відсторонення. Загалом був відсторонений близько пів року часу. Зараз його звільнили, ми порахували виплатити йому невикористану частину щорічної відпустки.
Питання, чи потрібно йому компенсовувати і в якому розмірі за його відсторонення від посади. (Відсторонено на підставі ухвали суду). Дякую
Ludmilka писав:Доброго дня. Хотів уточнити наступну ситуацію. Керівника управління було відсторонено від посади на 2 місяці, потім було продовжено відсторонення. Загалом був відсторонений близько пів року часу. Зараз його звільнили, ми порахували виплатити йому невикористану частину щорічної відпустки.
Питання, чи потрібно йому компенсовувати і в якому розмірі за його відсторонення від посади. (Відсторонено на підставі ухвали суду). Дякую
у мене теж питанняпокомпенсації. Якщо наприклад, працівника звільнили 1 числа, а фінансування надійшло 10 числа того ж місяця. Нарахування проведені в день звільнення, а сплата пізніше. Як бути з єсв? Дякую.
Laguna1978 писав:у мене теж питанняпокомпенсації. Якщо наприклад, працівника звільнили 1 числа, а фінансування надійшло 10 числа того ж місяця. Нарахування проведені в день звільнення, а сплата пізніше. Як бути з єсв? Дякую.
Поперше необхідно було залишити фінансування в минулому місяці, або на зарплату просити більше!!
По друге не бачу проблем з ЄСВ, показуєте в звіті що він відпрацював один день (1 число) і тут вказуєте рохрахункові!!!
Нарахування єдиного внеску (ЄСВ) та компенсація за невикористану відпустку
Теми: Єдиний соціальний внесок (Единый социальный взнос), Компенсація за невикористану відпустку (Компенсация за неиспользованный отпуск).
Чи є oб’єктом для нарахування тa утримання ЄСВ cума компенсації зa невикористані днi щорічної відпустки?
Cтаттею 1 3акону про оплату пpаці визначено, щo заробітна плата — цe винагорода, oбчислена, як пpавило, у гpошовому виразі, якy за тpудовим договором pоботодавець виплачує пpацівникові за викoнану ним pоботу.
Структуру заробітної плати визнaчено ст. 2 цьoго Закону, y тому чиcлі інші зaохочувальні та кoмпенсаційні виплати, дo яких нaлежать виплати y формі винaгород за пiдсумками роботи зa рік, пpемії за cпеціальними системами i положеннями, компенсаційні й iнші грошові тa матеріальні виплати, якi не пeредбачено актами чиннoго законодавства aбо які пpовадяться понад yстановлені зазначеними aктами норми.
Oтже, до фoнду оплати пpаці у cкладі фонду дoдаткової заробітної плати вxодять суми гpошових компенсацій y разі невикористання, зoкрема, щорічних (oсновної та дoдаткових) відпусток y розмірах, пeредбачених законодавством.
Tаким чином, зaзначені виплати є oб’єктом для нарахування тa утримання єдиного внеску.
Bідповідно до cт. 24 3акону України вiд 15.11.96 p. № 504/96-BР «Про відпустки» y разі звiльнення працівника йoму виплачується гpошова компенсація зa всі нe використані ним днi щорічної відпустки, a також дoдаткові відпустки працівникам, якi мають дiтей.
У pазі переведення пpацівника на pоботу на iнше підприємство грошову компенсацію зa не використані ним днi щорічних відпусток зa його бaжанням має бyти перераховано нa рахунок пiдприємства, на якe перейшов працівник.
3гідно зі cт. 116 Kодексу законів пpо працю Укpаїни при звільненні працівника виплaта всіх cум, що нaлежать йому вiд підприємства, yстанови, організації, пpовадиться в дeнь звільнення. Якщo працівник y цей дeнь не пpацював, то зaзначені суми мaють бути виплачені нe пізніше нaступного дня пiсля пред’явлeння звільненим пpацівником вимоги пpо розрахунок.
Bраховуючи викладене, y випадку невикористання працівником щорічної відпустки cуми гpошових компенсацій виcтупають як оплата зa невідпрацьований чaс, відповідно:
якщo компенсацію нараховано пpацівнику, який звільняється, y день йoго звільнення, єдиний внесок нa такі cуми нараховується;
якщo компенсацію нараховано працівнику, який звільняється, нa наступний дeнь після дня йoго звільнення, єдиний внесок нa такі cуми не нараховується.
У pазі якщо cуму компенсації зa невикористані днi щорічної відпустки перераховано роботодавцем нa рахунок пiдприємства, на якe перейшов працівник (зa бажанням, y разі змiни місця pоботи), така cума також є oб’єктом для нарахування тa утримання єдиного внеску.
Tаким чином, зaзначені виплати є oб’єктом для нарахування тa утримання єдиного внеску.
Что вам не нравится?????
ЕСВ не удерживается с тех выплат которые начислены после увольнения т.е. когда уже нет трудовых отношений и к фонду оплаты труда работника они уже не относятся!!! Вы написали что их начислили значит всё нормально!! Вы нарушили КЗоТ в плане сроков выплаты расчётных и за каждый день невыплаты работник может с вас требовать среднюю зарплату! Но это уже совсем другая история :)
дфс однієї із областей при перевірці однієї із установ вказала на таке: якщо платіжки датовані датою звільнення, тоді єсв нараховується, якщо платіжки датовані пізніше (в тому самому місяці), тоді не нараховується. Але нарахування все одно ми провели в день звільнення. Яким чином уникнути непорозумінь з контролюючим органом? Невже дату платіжки можна вважати датою нарахування? дякую.
Чи є базою нарахуванн ЄСВ компенсація за невикористану відпустку?
Коротка:
Суми грошових компенсацій за невикористані щорічні (основну та додаткову) відпустки, нараховані роботодавцем працівнику у місяці звільнення, є базою нарахування та утримання єдиного внеску.
При цьому, у разі виплати роботодавцем зазначених сум компенсацій працівнику після його звільнення єдиний внесок не нараховується та не сплачується, оскільки, суми грошових компенсацій за невикористані щорічні (основну та додаткову) відпустки є платою за невідпрацьований час.
Повна:
Статтею 24 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР № 504 визначено, що у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткові відпустки працівникам, які мають дітей (незалежно від підстав звільнення).
Відповідно до п. 1 частини першої ст. 7 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) для підприємств, установ та організацій, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці».
Визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні ЄВ передбачено Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 № 5 (далі – Інструкція № 5).
Згідно з п.п. 2.2.12 розд. 2 Iнструкції № 5 суми грошових компенсацій у разі невикористання щорічних (основної та додаткових) відпусток працівникам у розмірах, передбачених законодавством, входять до фонду оплати праці у складі фонду додаткової заробітної плати та є об’єктом для нарахування і утримання ЄВ.
Водночас, згідно з частиною другою ст. 7 Закону № 2464 для осіб, які, зокрема, отримують заробітну плату (дохід) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, ЄВ нараховується на суму, що визначається шляхом ділення заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців, за які вона нарахована.
Зазначений порядок нарахування ЄВ поширюється також на осіб, яким після звільнення з роботи нараховано заробітну плату (дохід) за відпрацьований час.
Отже, суми грошових компенсацій за невикористані щорічні (основну та додаткову) відпустки, нараховані роботодавцем працівнику у місяці звільнення, є базою нарахування та утримання ЄВ.
При цьому, у разі виплати роботодавцем зазначених сум компенсацій працівнику після його звільнення ЄВ не нараховується та не сплачується, оскільки, суми грошових компенсацій за невикористані щорічні (основну та додаткову) відпустки є платою за невідпрацьований час.
В нашому випадку виплата проходить після звільнення, але в місяці нарахування.
Может кто нибудь ещё выскажет мнение? Но моё мнение однозначно нужно удерживать и начислять!!
Эти все вопросы задавались ещё ПФУ в своё время!! налоговая немножко перегнула!!!
Вот если бы вы уволили 31 числом и не выплатили и не начислил, то тогда да!! А так вы начислили в день увольнения но не выплатили!!!
Если бы 31 числом начислили и не выплатили (показали бы кредиторку) то тогда бы была задолженость по ЕСВ, вы бы её показали в отчёте и до 20-го числа бы выплатили и задолженость закрыли!! И при чём бы тут была платёжка с ёё датой тоже не понятно!
Ситуация. Человека увольняют последним днем текущего месяца. Зарплата уже начисленна и выплачена. Полный рассчет с бывшим сотрудником будет произведен на ближайшую вылату, тоесть в аванс следующего месяца. В эту вылату рассчитана компенсация за дни неиспользованного отпуска,А ТАКЖЕ есть СТОРНО по зароботной плате - один день отпуска за свой счет.
Вопрос - как в такой ситуации начислять ЕСВ? На все вылаты или только на сумму СТОРНО?
Всім привіт!! Підкажіть, якщо людина звільнилась 20.01.2020 , розрахункові та компенсацію за дні невикористаної відпустки було нараховано по старих окладах які діяли на 01.01.2019р. та зареєстровано у казні 17.01.2020р. А постанова №16 про внесення змін до постанови 15 оприлюднили пізніше. Чи обов'язково робити перерахунок розрахункових та компенсації та доплачувати цій людині? Людина вже не перебуває в трудових відносинах. Чи підкажіть де про це можна почитати.
Постанова № 16 застосовується з 1 січня 2020 року. Тому обов'язково треба перерахувати й доплатити працівнику , який звільнився, зарплату. Компенсацію перераховувати не треба.
Руда Тетяна писав:Постанова № 16 застосовується з 1 січня 2020 року. Тому обов'язково треба перерахувати й доплатити працівнику , який звільнився, зарплату. Компенсацію перераховувати не треба.
Підкажіть а чому не потрібно перераховувати компенсацію.? При розрахунку виплат по середньому при підвищені окладів потрібно ж застосовувати коригуючий коефіцієнт до місяців що попали в розрахунковий період перед місяцем підвищення окладів?
Згідно забз. 1 п. 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати,затвердженогопостановою КМУ від08.02.95р. №100,у випадках підвищеннятарифних ставокіпосадових окладівв установі, організаціївідповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими в колективних договорах(угодах), яку розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігаєтьсясередній заробіток,заробітна плата, включаючипремії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати,за проміжокчасу до підвищення коригуються на коефіцієнт їхпідвищення. Компенсація за невикористану відпустку це не збереження середнього заробітку, а разова виплата. Тому для неї коригування проводиться тільки, якщо оклад було підвищено у розрахунковому періоді (січень – грудень 2019). А у цьому періоді оклад не було підвищено. Тому компенсація за невикористану відпустку у даному випадку не коригується.
А те що людина вже не перебуває у трудових відносинах, то на якій підставі їй буде проведено виплату? Щось мені не зовсім зрозуміло. На момент звільнення діяли старі оклади, а тепер людина вже не працює. І в звіті ЄСВ буде показано що дата звільнення 20.01.2020, а виплата по банку буде числа 28-29.
Вся проблема в том, что постановление № 16 вступило в силу с 01.01.2020 г. задним числом. Исключений ни для кого нет, ни для работающих лиц, ни для уволенных. Учтите, что срока давности у расчетов по зарплате нет. Если работник захочет он может обратиться в суд в связи с тем, что ему недоплатили деньги. И суд будет на его стороне.
Руда Тетяна писав:Вся проблема в том, что постановление № 16 вступило в силу с 01.01.2020 г. задним числом. Исключений ни для кого нет, ни для работающих лиц, ни для уволенных. Учтите, что срока давности у расчетов по зарплате нет. Если работник захочет он может обратиться в суд в связи с тем, что ему недоплатили деньги. И суд будет на его стороне.
Хорошо, якщо людина звернеться до суду то я на підставі постанови чи рішення суду виплачу людині кошти якщо вона вже навіть не перебуває з нашою установою у трудових відносинах. А зараз на якій підставі я повинен виплатити людині до нараховані кошти? Вона у нас не перебуває у штаті, трудовий договір з нею розірваний, вона вже працює в іншій установі. Якщо до нарахування підстава є, постанова №16 яка діє з 01.01.2020р., то на підставі чого я їй перерахую ці кошти на карточку?
Руда Тетяна писав:Вся проблема в том, что постановление № 16 вступило в силу с 01.01.2020 г. задним числом. Исключений ни для кого нет, ни для работающих лиц, ни для уволенных. Учтите, что срока давности у расчетов по зарплате нет. Если работник захочет он может обратиться в суд в связи с тем, что ему недоплатили деньги. И суд будет на его стороне.
Хорошо, якщо людина звернеться до суду то я на підставі постанови чи рішення суду виплачу людині кошти якщо вона вже навіть не перебуває з нашою установою у трудових відносинах. А зараз на якій підставі я повинен виплатити людині до нараховані кошти? Вона у нас не перебуває у штаті, трудовий договір з нею розірваний, вона вже працює в іншій установі. Якщо до нарахування підстава є, постанова №16 яка діє з 01.01.2020р., то на підставі чого я їй перерахую ці кошти на карточку?
Тоді чому у вас всі працівники з 01.01.2020 отримають більше, а той шо звільнивс меньше, він що меньше ніж його колеги працював? Він по вашому не має права на достойну оплату працю? На якій підставі ви йому платите меньше ніж іншим? Труд інших оцінили а його ні? Хто вам дав таке право?
Руда Тетяна писав:Вся проблема в том, что постановление № 16 вступило в силу с 01.01.2020 г. задним числом. Исключений ни для кого нет, ни для работающих лиц, ни для уволенных. Учтите, что срока давности у расчетов по зарплате нет. Если работник захочет он может обратиться в суд в связи с тем, что ему недоплатили деньги. И суд будет на его стороне.
Хорошо, якщо людина звернеться до суду то я на підставі постанови чи рішення суду виплачу людині кошти якщо вона вже навіть не перебуває з нашою установою у трудових відносинах. А зараз на якій підставі я повинен виплатити людині до нараховані кошти? Вона у нас не перебуває у штаті, трудовий договір з нею розірваний, вона вже працює в іншій установі. Якщо до нарахування підстава є, постанова №16 яка діє з 01.01.2020р., то на підставі чого я їй перерахую ці кошти на карточку?
Тоді чому у вас всі працівники з 01.01.2020 отримають більше, а той шо звільнивс меньше, він що меньше ніж його колеги працював? Він по вашому не має права на достойну оплату працю? На якій підставі ви йому платите меньше ніж іншим? Труд інших оцінили а його ні? Хто вам дав таке право?
Ви не уважно читали, що я писав. Я ніде не писав, що ця людина не має права отримувати достойну оплату праці. На момент звільнення діяли старі оклади для того щоб провести перерахунок нарахувань, підстава є, це постанова прийнята заднім числом. А от яка підстава для перерахунку на картку цій людині?? Вона не в штаті, трудовий договір з нею розірваний. Яка підстава?? Ткніть носом де про це можна почитати.
Руда Тетяна писав:Вся проблема в том, что постановление № 16 вступило в силу с 01.01.2020 г. задним числом. Исключений ни для кого нет, ни для работающих лиц, ни для уволенных. Учтите, что срока давности у расчетов по зарплате нет. Если работник захочет он может обратиться в суд в связи с тем, что ему недоплатили деньги. И суд будет на его стороне.
Хорошо, якщо людина звернеться до суду то я на підставі постанови чи рішення суду виплачу людині кошти якщо вона вже навіть не перебуває з нашою установою у трудових відносинах. А зараз на якій підставі я повинен виплатити людині до нараховані кошти? Вона у нас не перебуває у штаті, трудовий договір з нею розірваний, вона вже працює в іншій установі. Якщо до нарахування підстава є, постанова №16 яка діє з 01.01.2020р., то на підставі чого я їй перерахую ці кошти на карточку?
Тоді чому у вас всі працівники з 01.01.2020 отримають більше, а той шо звільнивс меньше, він що меньше ніж його колеги працював? Він по вашому не має права на достойну оплату працю? На якій підставі ви йому платите меньше ніж іншим? Труд інших оцінили а його ні? Хто вам дав таке право?
Ви не уважно читали, що я писав. Я ніде не писав, що ця людина не має права отримувати достойну оплату праці. На момент звільнення діяли старі оклади для того щоб провести перерахунок нарахувань, підстава є, це постанова прийнята заднім числом. А от яка підстава для перерахунку на картку цій людині?? Вона не в штаті, трудовий договір з нею розірваний. Яка підстава?? Ткніть носом де про це можна почитати.
А з яких пір у нас трудовий договір це підстава для перерахування зарплати на картку??? ЗАЯВА все життя була підставою, і якщо ви вважаєте що заява яка була у вас раніше вас не влаштовує, ви можете звернутися до людини щоб він написав заяву в якій вказав спосіб отримання коштів!
Руда Тетяна писав:Вся проблема в том, что постановление № 16 вступило в силу с 01.01.2020 г. задним числом. Исключений ни для кого нет, ни для работающих лиц, ни для уволенных. Учтите, что срока давности у расчетов по зарплате нет. Если работник захочет он может обратиться в суд в связи с тем, что ему недоплатили деньги. И суд будет на его стороне.
Хорошо, якщо людина звернеться до суду то я на підставі постанови чи рішення суду виплачу людині кошти якщо вона вже навіть не перебуває з нашою установою у трудових відносинах. А зараз на якій підставі я повинен виплатити людині до нараховані кошти? Вона у нас не перебуває у штаті, трудовий договір з нею розірваний, вона вже працює в іншій установі. Якщо до нарахування підстава є, постанова №16 яка діє з 01.01.2020р., то на підставі чого я їй перерахую ці кошти на карточку?
Тоді чому у вас всі працівники з 01.01.2020 отримають більше, а той шо звільнивс меньше, він що меньше ніж його колеги працював? Він по вашому не має права на достойну оплату працю? На якій підставі ви йому платите меньше ніж іншим? Труд інших оцінили а його ні? Хто вам дав таке право?
Ви не уважно читали, що я писав. Я ніде не писав, що ця людина не має права отримувати достойну оплату праці. На момент звільнення діяли старі оклади для того щоб провести перерахунок нарахувань, підстава є, це постанова прийнята заднім числом. А от яка підстава для перерахунку на картку цій людині?? Вона не в штаті, трудовий договір з нею розірваний. Яка підстава?? Ткніть носом де про це можна почитати.
А з яких пір у нас трудовий договір це підстава для перерахування зарплати на картку??? ЗАЯВА все життя була підставою, і якщо ви вважаєте що заява яка була у вас раніше вас не влаштовує, ви можете звернутися до людини щоб він написав заяву в якій вказав спосіб отримання коштів!
Так я згоден заява та наказ про звільнення є підставою для нарахування, але ж на момент звільнення постанова ще не діяла. А якщо людина звільнилась та виїхала кудись за кордон, позакривала рахунки у наших банках та повідкривала там за кордоном, то також обов'язково потрібно знайти людину і перерахувати їй кошти??? Ви пишите так, як потрібно поступити по совісті я і сам це розумію що людина повинна отримати перераховані розрахункові і розумію, що якщо вона звернеться до суду та в інспекцію з охорони з праці то вона буде права. Але якщо прийде КРУ та попитають на якій підставі ви перерахували людині кошти яка у вас вже не працює. Що тоді робити? На яку норму закону посилатися?? Чи тоже посилатися на ЗАЯВУ працівника? Заява це якийсь нормативний документ? У заяві він пише , що прошу звільнити у зв'язку з переведенням в іншу установу. А в наказі про звільнення указується , що звільнити та виплатити компенсацію за дні невикористаної відпустки.