Судовий збір з бюджетної організації після перевірки ФІУ

Відповісти
zema
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 34
З нами з: 17 жовтня 2011, 08:23
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Подякували: 1 раз

Повідомлення zema »

Пройшла перевірка фінінспекції ще в березні 2015р.За її наслідками потрібно було утримати із працівників що вже не працюють близько 20 тис.грн.Винні особи-керівник та главбух вже не працюють(як і ті з кого потрібно було утримати).за період квітень-грудень 2015 ні прокуратура ні фінінспекція не приймали кроків щодо утримання даної суми із винних осіб.Тепер відхрещуються взагалі, мотивуючи це тим що не мають права сплачувати судовий збір.А по даній справі він потягне на 5-6 тис грн.Тепер переводять стрілки,що мол ми самі повинні подавати на своїх колишніх працівників в суд....Чи має право бюджетна організація здійснювати такі витрати ? Згідно чого ? В штаті установи  є посада юристконсульта,але на даний час вакантна.Обласне управління заявило,що офіційного дозволу на проведення таких витрат не дасть ...Як тепер нам бути ?

Владислав Станкус
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 619
З нами з: 24 липня 2015, 10:58
Регіон: Харьковская область
Дякував (ла): 4 рази
Подякували: 44 рази

Повідомлення Владислав Станкус »

Доброго дня!
Для початку розглянемо дії Держфінінспекції.
Працівники Держфінінспекції провели ревізію фінансово-господарської діяльності Вашої установи, за результатами якої були встановлені порушення в частині виплати заробітної плати працівникам у завищених розмірах, що і було відображено в акті ревізії. Також в акті ревізії зазначили осіб, з вини яких були допущені зазначені порушення. Як я розумію з встановленими порушеннями Ваша установа була згодна.
В подальшому в продовж 10 робочих днів після реєстрації акта ревізії, Ви отримали від Держфінінспекції письмову вимогу щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства із зазначенням строку зворотного інформування.
Крім того, працівники Держфінінспекції обов’язково направили інформацію про результати проведеної ревізії та виявлені порушення до органів прокуратури, до Вашої вищестоящої організації та можливо до відповідних органів державної влади і місцевого самоврядування.
Отже працівники ДФІ діяли відповідно до вимог Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні"від 26.01.1993 р. № 2939-XII  та Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 р. № 550.
Про проведену роботу щодо усунення виявлених ревізією порушень Ваша установа  у термін, визначений вимогою, повинна була письмово проінформувати Держфінінспекцію та обов’язково надати завірені копій документів, які підтверджують усунення порушень.
Як я розумію порушення в частині виплати заробітної плати у завищених розмірах усунуті не були і це цілком провина Вашого керівництва, оскільки шляхи усунення виявлених порушень мали бути визначені саме керівником Вашої установи.
З великою долею вірогідності передбачу, що наступним кроком Держфінінспекції буде подача позову в інтересах держави щодо стягнення з Вашої установи незаконно витрачених коштів.
Щоб уникнути такого позову Ваша установа може сама прийняти заходи щодо відшкодування коштів, шляхом подачі відповідних позовів до винних, в допущенні виявлених порушень, осіб - колишнього керівника, головного бухгалтера або іншої особи.
Цілком зрозуміло, що подача цивільних позовів передбачає оплату судового збору, кошти на сплату якого необхідно додатково передбачити в кошторисі Вашої установи за КЕКВ  2800 „Інші поточні видатки” (ч.1 п.2.6 Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом МФУ від 12.03.2012 № 333 «сплата податків та зборів, обов'язкових платежів до бюджетів відповідно до законодавства»), що цілком обґрунтовано враховуючи ситуацію яка склалась.
Позиція Вашої вищестоящої установи (Обласне управління) щодо заборони на проведення витрат з оплати судового збору не зрозуміла, ат же хто як не вищестояща установа повинна сприяти в усунення порушень та недопущення їх в подальшому.

zema
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 34
З нами з: 17 жовтня 2011, 08:23
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Подякували: 1 раз

Повідомлення zema »

Дякую за відповідь....так,колишнього керівництва,так як я є тепер нинішним керівництвом...Пока будемо готовити відписки,так як зараз такі кошти не передбачені в кошторисі установи...можливо з нового року...І оштрафують винних осіб в розмірі с/м ЗП-тобто 2-3 тис.грн.,а судові втрати 5-6 тис. грн...як говориться чистий дохід....не держава а жах(((((

Відповісти

Повернутись до “Виплати працівникам”