Виплата надбавки за престижність педпрацівникам 'Терцентру'

Гатченко Лена
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 463
З нами з: 12 лютого 2014, 07:00
Регіон: Запорожская область
Звідки: Бердянск
Подякували: 18 разів

Повідомлення Гатченко Лена »

Доброго дня! В комунальній установі ''Територіальний центр соціального обслуговування(надання соціальних послуг)'' Бердянської міської ради є відділення соціальної реабілітації дітей-інвалідів, в якому працюють вихователі, вчитель-логопед, практичний психолог, вчитель-реабілітолог. Згідно постанови КМУ от 23.03.2011 р. №373 надбавка за престижність праці в розмірі 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати) встановлюється педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування.
«Терцентр», згідно затвердженого положення, є установою соціального захисту населення, яка не віднесена до категорії навчальних закладів і не внесена до державного реєстру навчальних закладів. Наша установа не має атестації на предмет надання освітніх послуг, які відповідають державним стандартам освітнього рівня згідно з вимогами п.5 ст.15 Закону України «Про освіту». Для дітей, які потребують соціальної допомоги та реабілітації, утворюються спеціальні навчальні заклади , визначені ст.37 Закону України «Про освіту».
Відділення реабілітації є одним із структурних підрозділів «Терцентра», мета якого — надання реабілітаційних послуг дітям-інвалідам. Відповідно до Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні», реабілітаційні послуги – це послуги, спрямовані на відновлення оптимального фізичного, інтелектуального, психічного і соціального рівня життєдіяльності особи з метою сприяння її інтеграції в суспільство. Для виконання цих заходів у штатному розписі «Терцентра» передбачено ряд посад, які відносяться до педагогічних працівників згідно постанови КМУ від 14.06.2000р. № 963 «Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників.
Другий важливий фактор для виплати надбавки згідно з постановою КМУ від 23.03.2011 № 373 - надбавка встановлюється на весь обсяг навчального навантаження, що виконується працівником.
Для організації навчально-виховного процесу у навчальному закладі, положення про заклад повинно бути затверджено центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти (ст 13 ЗУ «Про загальну середню освіту”). «Терцентр» створено згідно Типового положення про територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), затвердженого постановою КМУ від 29.12.2009 № 1417 “Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)”
Разом з тим, навчально-виховний процес у закладі повинен здійснюватися відповідно до робочого навчального плану, затвердженого органом управління освітою (ст.15 ЗУ «Про загальну середню освіту). Здобуття дошкільної освіти дітьми, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, тривалого лікування та реабілітації, здійснюється за окремими програмами і методиками, розробленими на основі Державної базової програми центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.(ст.23 ЗУ «Про дошкільну освіту»).
В «Терцентрі» робота педагогічних працівників будується згідно рішення реабілітаційної комісії, положення та склад якої затверджено наказом по установі від 10.04.2013 № 32-р. Робочі навчальні плани в установі не розроблюються і не затверджуються у відповідному порядку, види навчальних занять, що входять в обсяг навчального навантаження, не визначені. Таким чином, педагогічні працівники відділення реабілітації «Терцентра» не мають навчального навантаження. Згідно письма Державної інспекції України з питань праці, від 05.11.13р. № 2892/20/24/02/4360-13, працівники, якими не виконується навчальне навантаження, не мають право на надбавку за престижність педагогічної праці.
Просимо надати роз'яснення, чи є достатнім для виплати надбавки за престижність педагогічної праці працівникам “Терцентру”, лише одна підстава — віднесення посад, які вони займають, до категорії педагогічних на основі постанови КМУ від 14.06.2000р. № 963 «Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників».

Вітковська Ольга
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 278
З нами з: 03 лютого 2014, 07:34
Регіон: Харьковская область
Подякували: 2 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Вітковська Ольга »

Добрый день!
действительно, есть такое письмо Державної інспекції України з питань праці, но судя по всему его составители не разбираются в вопросе.
Против него можем противопоставить письмо Минобразования от 05.11.2013 г. № 1/11-16995 (см. Бюджетная бухгалтерия,2013, № 47) с совершенно противоположными выводами.
Со своей стороны отметим:
- абз.1 п.1 постановления № 373 предписывает устанавливать надбавку педагогическим работникам любых заведений независимо от их подчинения. Ее размер — 20 % должностного оклада (ставки зарплаты);
- абз.2 п.1 постановления № 373 говорит о том, что надбавка устанавливается на весь объем учебной нагрузки, выполняемой работником. Обратите внимание: здесь нет требования о том, что надбавка устанавливается только при наличии педнагрузки. Этот абзац разъясняет порядок выплаты надбавки, если работники заведения (в т. ч. и не педагогические), кроме своей основной работы по должности в том же учебном заведении ведут преподавательскую работу или занятия с кружками. В этом случае надбавка будет начисляться и на преподавательские часы.
Перечнем должностей педагогических и научно-педагогических работников, утвержденным постановлением КМУ от 14.06.2000 г. № 963, перечисленные вами должности отнесены к педагогическим. Это значит, что они - педагогические работники и им должна быть установлена надбавка за престижность труда на основании абз.1 п.1 постановления № 373

Гатченко Лена
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 463
З нами з: 12 лютого 2014, 07:00
Регіон: Запорожская область
Звідки: Бердянск
Подякували: 18 разів

Повідомлення Гатченко Лена »

Добрый день! Подскажите с какого числа вступило в действие постановление КМУ №88 от 25.03.2014г. ''О внесении изменений в пункт 1 постановления КМУ от 23.03.11г. №373''. Заранее благодарна за ответ!!!

Трохименко Людмила
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 226
З нами з: 03 лютого 2014, 07:54
Регіон: Харків
Подякували: 4 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Трохименко Людмила »

Добрый день! Постановление КМУ № 88 вступило в силу 11.04.2014 г.

Відповісти

Повернутись до “Виплати працівникам”