Индексация+фиксированная

Відповісти
javessna
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 41
З нами з: 04 квітня 2012, 11:17
Регіон: Винницкая Область
Звідки: Винница

Повідомлення javessna »

Фіксована сума залишається сталою. Ви просто виплачуєте заробітну плату з урахуванням підвищення та фіксовану суму індексації, а от коли сума підвищення з/п буде вищою за фіксовану індексацію, то тоді цей місяць стає базовим для проведення подальшого розрахунку індексу споживчих цін наростаючим підсумком і вже фіксована сума не виплачується.
"Якщо наступне підвищення заробітної плати не перевищує фіксовану величину, то здійснюється підвищення заробітної плати та додається раніше зафіксована величина індексації" - витяг з додатоку 4 до Порядку проведення індексації грошових доходів населення від 29 січня 2014 р. № 36
(у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13 червня 2012 р. № 526)

Малюк Оксана
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 27
З нами з: 29 травня 2014, 15:45

Повідомлення Малюк Оксана »

А якщо в квітні-травні 2014 року підвищився відсоток індексації, що відбувається з фіксованою сумою індексації?(був відсоток 50.2, а став 53,2-базовий місяць жовтень 2008 року)

javessna
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 41
З нами з: 04 квітня 2012, 11:17
Регіон: Винницкая Область
Звідки: Винница

Повідомлення javessna »

Якщо у Вас базовий місяць жовтень 2008 року, то у травні 2014 року для обчислення індексації величина приросту споживчих цін складає 37,1 %, а 53,2 % повинно бути, якщо базовим місяцем є лютий 2008 року. Якщо був індекс 50,2%, а став, 53,2 %, то у Вас базовим місям є лютий 2008 року. Індесується грошовий дохід в межах прожиткового мініміму. Індексація у травні складатиме 1218 грн. х 0,532 = 647,98 грн.
Фіксованої індексації у Вас не повинно бути, бо, інших підвищень доходу не було і новий базовий місяць не визначався.
"У разі коли грошовий дохід з урахуванням суми підвищення менше суми грошового доходу з урахуванням індексації до його підвищення, у базовому місяці сума загального доходу визначається з таким розрахунком, щоб сума грошового доходу з урахуванням індексації не перевищувала загального доходу до його підвищення. Приклад проведення індексації у разі підвищення грошових доходів наведено в додатку 4 до цього Порядку" пункт 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення

Малюк Оксана
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 27
З нами з: 29 травня 2014, 15:45

Повідомлення Малюк Оксана »

А якщо з 2012 року індексація являєтьтся фіксованою в сумі 363,19. То що з нею буде після підвищення відсотка в травні 2014 року?
І як визначити який же місяць є базовим для даної суми?

javessna
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 41
З нами з: 04 квітня 2012, 11:17
Регіон: Винницкая Область
Звідки: Винница

Повідомлення javessna »

А звітки така сума?
Після лютого 2008 року було підвищення основних складових з/п?

Малюк Оксана
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 27
З нами з: 29 травня 2014, 15:45

Повідомлення Малюк Оксана »

Ця сума не відноситься до лютого 2008 року.

javessna
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 41
З нами з: 04 квітня 2012, 11:17
Регіон: Винницкая Область
Звідки: Винница

Повідомлення javessna »

То якщо у Вас ця сума є фіксованою з 2012 року, визначте місяць, у якому вона почала виплачуватись, бо значить відбулось якесь підвищення доходу. Цей місяць буде базовим. У базовому місяці значення індексу споживчих цін приймається за 1 або 100 відсотків. Індексація грошових доходів за цей місяць, не провадиться. З наступного місяця здійснюється обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації. І коли поріг індексації перевищить 101 %, то настане право на індексацію в межах прожиткового мінімуму + збережеться фіксована сума індексації. Але Ви не можете прив'язуватись до індексу 53,2 %, він буде іншим в залежності від визначеного базового місяця. Перегляньте додаток 4 до Порядку індексації грошових доходів населення. Я так розумію.
Востаннє редагувалось 02 червня 2014, 07:55 користувачем javessna, всього редагувалось 1 раз.

Малюк Оксана
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 27
З нами з: 29 травня 2014, 15:45

Повідомлення Малюк Оксана »

Сума стала фіксованою з серпня 2012 року :)

javessna
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 41
З нами з: 04 квітня 2012, 11:17
Регіон: Винницкая Область
Звідки: Винница

Повідомлення javessna »

якщо із серпня не було більше ніякого підвищення доходу, то він стає базовим і тоді величина приросту ІСЦ для обчислення індексації у травні складе 3,7 %, Ви продовжуєте виплачувати фіксовану суму індексації і ще виплачуєте 45,07 грн. індексації у травні (1218 грн. х 3,7%= 45,07 грн.).

Малюк Оксана
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 27
З нами з: 29 травня 2014, 15:45

Повідомлення Малюк Оксана »

А якщо було підвищення посадового окладу?

Малюк Оксана
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 27
З нами з: 29 травня 2014, 15:45

Повідомлення Малюк Оксана »

Спасибі за допомогу :D

Аватар користувача
Olga_K
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1244
З нами з: 02 квітня 2014, 12:09
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 128 разів

Повідомлення Olga_K »

Малюк Оксана писав:А якщо було підвищення посадового окладу?
а якщо відбувалось підвищення- то після кожного підвищення порівнюєте суму підвищення і суму фікс.індексації. якщо підвищення не перевищує фікс.інд.- то місяць підвищення стає базовим, фіксовану в тому ж розмірі продовжуєте виплачувати і так далі з кожним підвищенням. якщо зараз (коли є поточна індексація і фіксована) буде підвищення за рахунок постійних складових-то вже будете порівнювати суму підвищення із загальною сумою обох індексацій. якщо підвищення менше-змінювати прийдеться суму фіксованої та встановлювати новий базовий. якщо більше - то індексацій не виплачуєте і цей місяць стане новим базовим.

Mysunshine
Новачок
Новачок
Повідомлень: 9
З нами з: 14 лютого 2015, 13:05
Регіон: Днепропетровская Область
Звідки: Днепропетровск
Дякував (ла): 7 разів

Повідомлення Mysunshine »

Здравствуйте. Подскажите пожалуйста. Сотруднику в 07.2012г. установлена фиксированная сума индексации в размере 538 грн., в 02.2014г. оклад у него повысился на 480 грн. Какая фиксированная сума должна быть у сотрудника на данный момент ? Имеет ли данный сотрудник право на текущую индексацию? Если , да то с какого периода? Заранее , большое Вам спасибо.

Аватар користувача
eMelya
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1963
З нами з: 06 березня 2013, 01:42
Регіон: Полтавская область
Звідки: Кременчук
Дякував (ла): 14 разів
Подякували: 70 разів
Контактна інформація:

Повідомлення eMelya »

Mysunshine писав:Здравствуйте. Подскажите пожалуйста. Сотруднику в 07.2012г. установлена фиксированная сума индексации в размере 538 грн., в 02.2014г. оклад у него повысился на 480 грн. Какая фиксированная сума должна быть у сотрудника на данный момент ? Имеет ли данный сотрудник право на текущую индексацию? Если , да то с какого периода? Заранее , большое Вам спасибо.
Фиксированная сумма индексации не меняется, поскольку сумма повышения дохода меньше суммы индексации, т.е остается 538 грн. Текущая индексация при базовом месяце февраль 2014 в июле 2015 года составит 73,6% (896,45 грн.) Начисляется с мая 2014 года 2,2%.

Відповісти

Повернутись до “Індексація і компенсація заробітної плати”